Skocz do zawartości

Jaki ROM MIUI 8 na zablokowany BL


nico724

Rekomendowane odpowiedzi

 

mam obecnie wgrany xiaomi.eu 7.1.3.0(LHPCNCK). Chciałbym wrzucić MIUI 8 ale nie mam pojęcia który rom mam wybrać. Z flashem sobie poradzę tylko jakby ktoś życzliwy mógłby podać link do odpowiedniego romu :)

Edytowane przez nico724
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, fajnie. Już mam wgrane, wszystko śmiga, ale mam problem z pobraniem motywów i aplikacji ze sklepu. Wyświetla się pobieranie ale pobierać się nie zaczyna.

 

Chyba jednak problem z moim wifi. Po przełączeniu na dane coś tam mozolnie zaczęło się pobierać, a po ponownym przełączeniu na wifi w trakcie pobierania już szło dalej. Ale to pewnie wina neostrady w tym wypadku ;)

 

Edit. Jednak nie. Pobiera się tylko kilkanaście procent, później pobieranie się zatrzymuje i znowu trzeba zmienić między danymi a wifi, żeby ruszyło na kolejne kilkanaście procent. Przeglądarka internetowa bez zarzutu.

Edytowane przez nico724
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wyjaśnijcie mi proszę, bo czegoś nie rozumiem.

Tyle się trąbi o odblokowaniu BL, a jednak można wgrywać wersje stabilne na zablokowany?

To po co odblokowywać? Tylko po to, żeby mieć wersje testowe?

Gdzieś czytałem, że ostatnią wersją jaką można wgrać na zablokowany BL jest właśnie 7.1.3.0 - to jest nie prawda? Sam taką jeszcze mam i chcę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko:

Czy ROM z tej strony mogę wgrać na zablokowany bootloader?
http://en.miui.com/a-234.html

Jeśli tak to zrobię to MiFlashem? W trybie Fastboot czy Download?

Chcę wgrać Latest Global Developer - wtedy jak dostanę zgodę od majfrendów na odblokowanie BL, to już na tym ROMie będę mógł to zrobić, tak?

I jak już go będę miał i odblokuję na nim BL to wtedy kolejny ROM już MIUI Polska wgrywam bez czyszczenia telefonu?

Edytowane przez Maly_Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kompendium wiedzy wyczytałem:

5. Zaznaczamy też którąś z dolnych opcji - "Flash all" (wszystko - zalecane) "Flash all except storage" (nie flashuje pamięci/karty) "Flash all expect data and storage" (nie flashuje pamięci/karty i pamięci wewnętrznej - nie zalecane)

Przez "wszystko - zalecane" zrozumiałem, że chodzi też o kartę pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a orientujesz się którą wersją MiFlasha mam flashować?

W marcu wgrywałem 7.1.3.0 po zakupie telefonu wersją z maja 2015r.

W kompendium wiedzy jest link do wersji z kwietnia 2016, która się nie uruchamia.

W innym temacie o flashowaniu Mi5 był link do najnowszego MiFlasha z sierpnia 2016, ale ten nie wykrywa mi telefonu w trybie fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, że próbujesz pomóc.

Mówiąc, że mam MiFlasha z maja 2015 miałem na myśli właśnie tą, co wstawiłeś - z października.

W kompendium wiedzy ktoś napisał, że z kwietnia 2016 to myślałem że to ma jakieś znaczenie.

Telefon musi być w download czy fastboot, bo to chyba nie jest to samo?

W marcu wgrywałem tą wersją MiFlasha co wyżej ROM 7.1.3.0 w trybie download i poszło bez najmniejszych problemów aż się dziwiłem z czym ludzie mają problem.

A teraz sam mam problem. Nie wykrywa mi telefonu, ale próbowałem w fastboot bo ROM jest fastboot. A może trzeba w download? Ten ROM ściągnięty z en.miui.com opisany tam jako fastboot pojdzie przez download?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, strasznie mieszasz. Wgrywaj według poradnika i korzystaj z tego softu co pisze w poradniku.

Chyba że chcesz mieć gustowną podstawkę pod kawę, albo zakładkę do książki.

Redmi 3 wprawdzie ciężko uwalić, ale jak ktoś się postara, to się może udać.

 

6.Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran):

 

-uruchamiamy menu serwisowe kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" lub

-jeśli mamy uceglony telefon to możemy próbować włączyć tryb download trzymając vol+ i vol- i podłączając telefon do komputera

Wg poradnika z kompendium wiedzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM był opisany jako fastboot, więc właśnie z obawy, że uceglę to wolałem spróbować w fastboot :) Spróbuję w download, ale to już nie dzisiaj.

Są różne poradniki i nie wiem dlaczego niektóre opisują w fastboot a inne w download (jaka jest różnica, chciałem poczytać ale nie znalazłem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maly_Szu napisał:

Są różne poradniki i nie wiem dlaczego niektóre opisują w fastboot a inne w download (jaka jest różnica, chciałem poczytać ale nie znalazłem)

W tych które opisują że w fastboot, zawsze na początku jest zeby najpierw odblokować bl. Zablokowany bl uniemożliwia wgranie czegokolwiek w trybie fastboot, sam tryb się uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie wytrzymałem tego napięcia, podkusiło mnie dokończyć to dzisiaj i... Sukces :) Tzn. flashowanie się udało.

Co prawda miałem jeszcze błąd "Przekroczono limit czasu semafora" ale to miałem też w marcu i wiedziałem, że trzeba zmienić kabel USB na inny.

Dziękuję serdecznie za pomoc.

Jednak telefon nie włącza się. Trzymam Power już ze 2 minuty i nic...

Edycja: za drugim razem poszło :) Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :)

Edytowane przez Maly_Szu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...