Skocz do zawartości

Pomoc w zainstalowaniu Xiaomi.eu


cenciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie,
Nie wiem czy jestem pierwszym użytkownikiem Mixa na formum, ale jeśli tak to miło :P
Posiadam go od tygodnia i zabrałem się dzisiaj za odblokowanie bootloadera oraz wgranie Xiaomi.eu.
Jednak mój problem zaczął się na samym początku czyli podczas próby zainstalowania romu DEV. 
W updaterze wyskakuje "couldn't verify update package", podejrzewam że przez to że jest wgrany śmieciowy rom multilanguage.
I teraz moje pytanie, jakie będzie najlepsze rozwiązanie?
Bardzo mało informacji jest na temat tego modelu i nie wiem co robić żeby nie uceglić (bo pewnie trzeba będzie flashować)
Proszę o pomoc i pozdrawiam ;)
PS. wersja 6/256gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cenciak

Instalacja nie jest trudna,bo przebiega tak samo jak na innych modelach,tylko wiadomo odpowiednie pliki trzeba mieć :) 

Szkoda że na MIUI Polska został usunięty poradnik,który został stworzony przez @Redmi2 bo sam byś sobie zainstalował system.

Ja mogę coś podziałać i przez GG (bo tak najłatwiej) ci pomóc z tym Mi Mix,.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że scorpio to też nazwa Mi Note 2, wydaje mi się ze coś pomieszali. Wcześniej jak miałem RN3 to też nie było rozdzielenia między wersjami 2/16 a 3/32.

Błąd jest w naszym poradniku w FAQ - Mi Mix to Lithium a tam jest Lithium/Scorpio

PS. Uprawnienia do odblokowania bootloadera zostały na moim koncie od czasów RN3 i okazało się ze nie musiałem zmieniać na DEV i na tym śmieciowym udało się odblokować bootloader

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cenciak napisał:

Zauważ że scorpio to też nazwa Mi Note 2, wydaje mi się ze coś pomieszali. Wcześniej jak miałem RN3 to też nie było rozdzielenia między wersjami 2/16 a 3/32.

Może być tak że namieszali bo nawet na forum MIUI nie widzę aby były dwie edycje Mi Mix i nie widziałem TWRP scorpio  w dziale z Mi Mix.

Więc wychodzi na to że są różnice w RAM - ROM w Mi Mix ale nazwa kodowa ta sama  lithium

To może jeszcze dziś ci podeśle adres do systemu w wersji FastBoot do instalacji w MiFlash z aktywnym trybem EDL.

Jak będziesz mieć ten system to na nim odblokujesz Bootloader a następnie instalacja TWRP przez komendy ADB i instalacja Xiaomi.eu z poziomu TWRP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cenciak napisał:

Bootloader już odblokowałem tak jak wspomniałem i biorę się za wgrywanie TWRP teraz ;)

Teraz widzę że edytowałeś post :)

Co ciekawe system w wersji FastBoot do instalacji przez MiFlash jest w wersji China Developer a już system instalowany z poziomu Recovery jest w wersji China Developer i Stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję: 

"Paczka dodatków MIUIPolska (blokada reklam w aplikacjach, klawiatura Xperia, Samouczek itp.) do opcjonalnej instalacji po każdej aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*." Nie musisz jej instalować, bo jest to opcjonalne.

TYLKO PAMIĘTAJ. Jeśli chcesz je zainstalować na Mi Mix to kolejność jest inna:

" dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 o 01:01, flexeii napisał:

Zacytuję: 

"Paczka dodatków MIUIPolska (blokada reklam w aplikacjach, klawiatura Xperia, Samouczek itp.) do opcjonalnej instalacji po każdej aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*." Nie musisz jej instalować, bo jest to opcjonalne.

TYLKO PAMIĘTAJ. Jeśli chcesz je zainstalować na Mi Mix to kolejność jest inna:

" dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków. "

Klawiatura Xperia ma być podobno lepsza niż Google,ja tego nie przetestuje aktualnie bo używam Android 7 i brak klawiatury Xperia na tą wersje.

Jednak okazało się że można zainstalować podobno klawiaturę i na Android 7 :)

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwe wgrywanie MIUIPL ??:D można sobie pomarzyć, dla Mi MIX najnowsze TWRP to 3.0.2.0 lithium( chyba że ktoś zna miejsce gdize jest nowsze) które działa poprawnie tylko z starszym softem, w każdym nowym przypadku TWRP nie współgra z krenelem softu i dotyk przy TWRP nie działa ( po 15 minutach też nie) więc jedyne sensowne rozwiązanie to downgrade do softu zgodnego z TWRP  tak żeby dotyk działał, potem instalacja romu (miuiPL) z 10 na końcu i koniecznie z usunięciem kodowana partycji !!!!!!! i potem moża update do najnowszego MIUIpl.

Nie, nie jesteś pierwszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Acid napisał:

Ja postawiłem na świeżo od razu najnowwzy rom MIUIPolska na mix. Nawet nie dotykałem ekranu w twrp to nie wiem. Wszystko się robi z linii komend bo twrp można obsługiwać bez dotyku.

Wysłane z mojego MI 5
 

Można by kiedyś stworzyć poradnik jakie komendy wpisać aby wykonać odszyfrowanie partycji data i WIPE Advanced + instalacja systemu i dodatków.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cenciak napisał:

A co daje usunięcie kodowania partycji? Bo nigdy wcześniej tego nie wykonywałem w innym telefonie?

  • Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych.

Jak to wykonasz będziesz miał dostęp do plików z pamięci wewnętrznej,bo jak tego nie zrobisz to jak skopiowałeś sobie pliki do pamięci wewnętrznej to nie będą one widoczne bo partycja jest zaszyfrowana,więc format Data rozwiąże problem i już będziesz mógł z pamięci wewnętrznej wskazać .zip z systemem do zainstalowania.

Ja się na własnej skórze o tym przekonałem jak sobie skopiowałem .zip xiaomi.eu do pamięci wewnętrznej telefonu i chciałem ten .zip wybrać w TWRP a tu go nie ma i musiałem z USB OTG zainstalować system,ale to był czas jak pierwszy raz w życiu instalowałem tak system,bo wcześniej to miałem Redmi Note 2,Mi Note które tego nie wymagały a nawet nie wymagały przez jakiś czas TWRP do instalacji Xiaomi.eu

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cenciak napisał:

a powiedz mi tylko jeszcze jedną rzecz :P
Jestem teraz w twrp i zrobiłem już format data ale nie potrafię teraz skopiować pliku z systemem bo komputer nie widzi telefonu jak jestem w twrp

W TWRP sprawdź Mount > czy na dole po prawej masz napis Disable MTP? jak masz to znaczy że MTP jest włączone,więc twój komputer sprawia problemy i masz dwa wyjścia,pierwsze to skopiowanie na kartę pamięci systemu a drugie rozwiązanie to sformatowanie pendrive jako FAT32 i skopiowanie na niego systemu i podłączenie go przewodem USB OTG a w TWRP > Install,kliknij w Select Storage i wybierz kartę pamięci lub Pendrive i wyszukaj systemu Xiaomi.eu (plik .zip) i zainstaluj go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba nie potrzebuję tych dodatków. Zwłaszcza że chyba za każdym razem trzeba je doinstalowywać, tak?

Jeszcze jedna sprawa, czy potrzebny mi przed wyjściem z twrp jakiś wipe czy ten format data na początku wszystko załatwił? Doinstalowałem sobie jeszcze po systemie super su.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cenciak napisał:

Nie, chyba nie potrzebuję tych dodatków. Zwłaszcza że chyba za każdym razem trzeba je doinstalowywać, tak?

Jeszcze jedna sprawa, czy potrzebny mi przed wyjściem z twrp jakiś wipe czy ten format data na początku wszystko załatwił? Doinstalowałem sobie jeszcze po systemie super su.

Dodatki MIUI Polska trzeba zawsze po aktualizacji zainstalować.

Poradnik instalacji 2016 każe wykonać tylko czyszczenie data,ale ja przed zainstalowaniem systemu czyściłem też inne partycje w TWRP > Wipe > Advanced Wipe,czyli zaznaczałem wszystkie partycje (Dalvik / ART Cache,System,Data,Internal Storage,cache) oprócz MicroSD i USB OTG,robiłem to w celu pozbycia się ewentualnych śmieci które mogły zostać po wcześniejszym systemie,takie czyszczenie wykonuje się też przed instalacją innego systemu na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Opisze swój problem 

Dziś dostałem zgodę na odblokowanie Mi Mix . Udało się bez problemu 

nawet sprawdziłem na stronie Miu Polska, wyszło:  Device unlocked: true. Czyli powinno być ok. Ale niestety nie mogę zainstalować TWRP 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Robert1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2017 o 20:43, Robert1 napisał:

Witam,

Opisze swój problem 

Dziś dostałem zgodę na odblokowanie Mi Mix . Udało się bez problemu 

nawet sprawdziłem na stronie Miu Polska, wyszło:  Device unlocked: true. Czyli powinno być ok. Ale niestety nie mogę zainstalować TWRP 

Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...