Skocz do zawartości

Folia i etui - Redmi 4 Pro


Kali M

Rekomendowane odpowiedzi

ja  kupiłem jak nie było niczego innego dostępnego w Polsce IPAKY i szkło mocolo. W Ipaky po tyg użytkowania zaczął puszczać lakier i teraz kolor jest cały wytarty na rantach a mocolo to tragedia olbrzymia ramka dookoła telefonu. Nikomu nie polecam

Edytowane przez Bronekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zainstalowalem etui Nillkin Frosted Shield i Flexible Glass od 3mk, w sumie wyszlo mnie 50 zl + koszty przesylki. Etui poki co sprawdza sie swietnie - zdecydowanie zwieksza komfort korzystania z telefonu poprzez duzo pewniejszy chwyt (wczesniej balem sie obslugiwac telefon jedna reka w tramwaju), calosc prezentuje sie bardzo estetycznie (mowa o czarnym etui na wersji dark grey). Jedyny minus to brak ochrony na gorze i dole wyswietlacza.

Co do szkla (czy moze to jeszcze folia?) tez jestem zadowolony - samo zalozenie jest intuicyjne i nie sprawi problemow nawet laikowi. Nie jestem tylko do konca pewien jak jest z ta wytrzymaloscia na upadek, bo chociaz z nazwy jest to szklo i ma twardosc 7H, to bardziej przypomina folie.... ma ktos jakies doswiadczenia w tym zakresie?

Edytowane przez grogmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 3mk to ekran mi5  wytrzymał uderzenie kantem ostrej blachy spadającej z około metra, FG ukruszyło się w miejscu uderzenia kantem blachy i zarysowało, a na wyświetlaczu ani śladu, zakładam że zadziałało jak powinno.

Jedyny minus to strasznie się palcuje to hybrydowe szkło. P.s. nie chciałem być fanbojem 3mk ale chyba powoli nim się staję bo wszystkie telefony ubieram w to szkło, dobra koniec reklamy bo mi za to nie płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Etui plus szkło od Nillkina z TEJ aukcji. Etui nawet spoko - choć zalatuje plastikiem, tekturą i mam wątpliwości jak będzie się sprawowało po pół roku. jest też trochę śliskie aczkolwiek na pewno lepiej trzyma się w dłoni niż telefon bez etui. Zastanawia mnie ta szybka z przodu skoro telefon nie posiada funkcji smart cover i s view... można oczywiście instalować jakieś apki będzie to wtedy przydatne ale tez będzie ssało baterie. 

Szkło Nillkin Amazing H jest szkłem wg mnie do Redmi 4A.

20170324_094747.thumb.jpg.68c6dd9fb30b4bf95092f424fb3c21c1.jpg

Przymierzyłem do swojego telefonu i widać że nie pokrywa go w całości. W zasadzie pokrywa ekran tylko do krzywizny więc jak telefon dostanie strzała pod kątem to i tak nie pomoże :/.

Dostałem odpowiedź od Nillkina że "Zakupione szkło hartowane zgodnie ze specyfikacją oraz grafikami przedstawionymi na aukcji pokrywa wyłącznie płaską część wyświetlacza nie zachodząc tym samym na zakrzywione krawędzie telefonu. Oferowane szkło nie jest w wersji zgiętej - 3D. Według informacji od producenta szkło posiada wymiary 13,4 x 6,5 cm, prosimy o informację czy wymiary się zgadzają?"

Zmierzyłem szkiełko i miało wymiary 13,4 na 6,2 :D okazało się że " sprawdziliśmy inne szkła w magazynie i rzeczywiście nastąpiła pomyłka w oznaczonym wymiarze. Prosimy o informację czy jest Pan zainteresowany obniżeniem wartości lub zwrotem produktu? "

Shit happens

Edytowane przez [email protected]
Dodanie info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, [email protected] napisał:

Szkło Nillkin Amazing H jest szkłem wg mnie do Redmi 4A.

20170324_094747.thumb.jpg.68c6dd9fb30b4bf95092f424fb3c21c1.jpg

 

tak samo wyglądają i moje szkła zakupione na etuo.pl, przed zakupem rozmawiałem z panią na czacie live który tam wyskakuje i uczulałem ją że są problemy z tym wyświetlaczem bo ma zagięty ekran, pani z obsługi stwierdziła że dużo tego sprzedają i zwrotów nie było jak do tej pory. Niby jeden z największych sklepów z akcesoriami a ten sam zonk co wszyscy, przyszły szkła z napisem redmi 4, sprzedawca prosi o wypełnienie formularza, i odesłanie do nich to zwróci kase. ta, i może jeszcze frytki do tego. Za 20 zł to ja go mam głęboko w poważaniu i jego szkła a nie będę latał po pocztach i jescze wysyłkę dokładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem szkło Nillkina i 3mk FG. Nillkin po nałożeniu odstaje na brzegach i to nie że jest na cały wyświetlacz bo jest mniejsze a i tak nie pasuje.

Co do 3mk FG to jest prawie idealnie. Pasuje perfekcyjnie i jest praktycznie niewidoczne. Jednak ja nie mam szczęścia do produktów 3mk i FG jest krzywo wycięte przez co odstaje mi lewy dolny róg. 

Co ciekawe Nillkin i 3mk FG ma te same wymiary.

Podsumowując obecnie nie ma niczego lepszego od 3mk FG.

A to Mocolo tak się połamało że mi zarysowało ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, osimaru napisał:

Białe etui od Nillkin pewnie zżółknie z czasem?

PS. Warto dopłacić i kupić szkło od Nillkina w zestawie z etui? Z tego co tutaj widzę to mieszane odczucia co do tego szkła.

Nie radzę Ci kupować szkła od Nillkina bo będzie odstawać po bokach (takie białe smugi).

Jak już to możesz spróbować kupić 3mk FlexibleGlass.

Edytowane przez Danios512
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyli jak dobrze zrozumiałem z wątku nie ma obecnie szkła dobrze dopasowanego to zakrzywionego ekranu redmi 4 pro? Kto by pomyślał, że będzie taki problem. Żona ma od roku Mi4s, kupiony w komplecie z jakimś niby fabrycznym szkłem xiaomi oraz etui. Szkło spasowane idealnie po roku trzyma jak należy. Etui również. Ale mi4s nie ma cudacznie zakrzywionego ekranu więc pewnie dlatego.

Znalazłem coś takiego:

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-4-Pro-3mk-ARC/37038

Niby zakrzywione krawędzie. Używał ktoś?

Edytowane przez felis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie etui polecacie? Niedługo telefon będzie prawdopodobnie u mnie, także już się przymierzam.

Chciałbym, żeby to były same plecki, w przypadku folii postawie raczej na flexible glass od 3MK - nie zależy mi na 100% pokryciu a i mam złe doświadczenia z takimi szkłami na zaokrąglone ekrany.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić MSVII. Sam takowe posiadam w wersji chropowatej i sobie bardzo chwale. Praktycznie nie pogrubia telefonu, zapewnia pewny chwyt. Jedyny minus to słaba ochrona przodu ekranu, krawędź etui jest na linii ramki telefonu. Coś za coś.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2017 o 18:06, felis napisał:

Witam

Czyli jak dobrze zrozumiałem z wątku nie ma obecnie szkła dobrze dopasowanego to zakrzywionego ekranu redmi 4 pro?

Przecież wystarczy cofnac się 1-2 strony wstecz w tym wątku gdzie jest opisane szczegółowio szkło Mofi. Sam je używam, jest b. dobrze wykonane i dopasowane. Co prawda juz mi się pojawiło na nim pęknięcie, ale cóż, takie życie, lepiej że szkle niż na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 17:23, dudusik napisał:

też chcę je zamówić tylko na aledrogo nie ma złotego koloru i muszę szukać na ali. 
Lepsze Mofi jak z allegro?

 Mofi Aliexpress

Czy jakiś noname ale tańszy dużo?

no name

Siemanko!
Kupiłem szkło no name z tamtego posta i niedawno doszło,a dzisiaj postanowiłem je założyć gdyż folia już trochę dojechana.
Leży idealnie co do pół milimetra nawet :D mogło by być węższe boję się, że gdy będzie równe to będzie sie mogło odczepiać.
Oczywiście plama na środku co jest brakiem kleju w "Przezroczystym miejscu szkła". Klej jest umieszczony jedynie pod "kolorami" w moim wypadku złoty telefon to złota ramka, a nie czarna tak jak na oryginalnym złotym telefonie.

Oczywiście na rantach odstaje, ale nie jest to widoczne jak w przypadku przezroczystych szkieł, dlatego zdecydowałem się na takie jakie się zdecydowałem.

Plusy idealne spasowanie
minusy: plamka na środku ale to jak chyba w 90%

jak za takie grosze to polecam

PS: sory za jakość, robione laptopem :D

Jeżeli chcecie to później dodam coś zrobione kumpla telefonem, będzie widać wszystkie szczegóły.

 

webcam-toy-foto1.jpg

Edytowane przez dudusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2017 o 22:20, konar napisał:

Ja od siebie mogę polecić MSVII. Sam takowe posiadam w wersji chropowatej i sobie bardzo chwale. Praktycznie nie pogrubia telefonu, zapewnia pewny chwyt. Jedyny minus to słaba ochrona przodu ekranu, krawędź etui jest na linii ramki telefonu. Coś za coś.

Dzięki! Kupiłem i również polecam. Fajnie poprawia chwyt i nie oszpeca telefonu :)

Co do folii/szkła... warto wg was? Nie wiem czy tu jest zastosowany jakiś odpowiednik Gorilla Glass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Judas napisał:

Dzięki! Kupiłem i również polecam. Fajnie poprawia chwyt i nie oszpeca telefonu :)

Co do folii/szkła... warto wg was? Nie wiem czy tu jest zastosowany jakiś odpowiednik Gorilla Glass?

Według mnie warto kupić folię lub szkło. Ja już mam rysy na ekranie przez pęknięte szkło Mocolo (dlatego jego i podobnych do niego tworów nie polecam).

Polecam 3mk FlexibleGlass z dwóch powodów: jest najlepiej dopasowane, a firma ma bardzo dobry kontakt z klientem (moje folia była źle wycięta, po skontaktowaniu się wysłali mi drugą).

Edytowane przez Danios512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Która szkło jest najlepsze?

1) http://allegro.pl/szklo-nillkin-amazing-h-xiaomi-redmi-4-pro-prime-i6678454502.html

2) http://allegro.pl/szklo-mocolo-caly-ekran-xiaomi-redmi-4-pro-prime-i6734825371.html

3)http://allegro.pl/szklo-7h-3mk-flexible-glass-xiaomi-redmi-4-pro-i6776944652.html

4) http://allegro.pl/szklo-hartowa-na-pelny-ekran-mofi-redmi-4-pro-czar-i6682371433.html

Dostanę gdzieś MSVII w wersji czarnej? A może polecacie jakieś inne etui? Zależy mi na jak największej minimalistyce, a to wydaje sie lekkie i cienkie.

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3mk już dwa tygodnie i jestem zadowolony póki co. Jest niemal niewidoczne, nigdzie nic nie odstaje, montaż prosty i intuicyjny. Jedyne wady to że nie pokrywa idealnie całego ekranu (ale to wiadomo) i dosyć mocno się palcuje. Nie ma natomiast żadnych innych widocznych defektów w stylu plam po środku czy białych krawędzi, w dotyku też bardzo przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Co do szkła to ja mam szkło firmy PZOZ (z aliexpressu). Leży idealnie. Ekran pokrywa prawie w całości (luz jest po ok 1 mm z każdej strony).
Plama, jak na innych na środku, się nie pojawia (używany od ok. 2 tygodni) tylko patrząc pod kątem na wyłączonym ekranie widać równo rozłożone punkciki (tak co ok. 3 mm) ale przy normalnym użytkowaniu całkowicie niewidoczne.

Wady:
- krucha krawędź - telefon używany delikatnie a w jednym miejscu krawędź się lekko uszczerbała - gdyby był silikon pewnie by to się to nie stało.
- palcuje się bardziej od oryginału. Ale przetarcie o koszulkę przywraca blask (na Redmi 4A mam szkło noname i tam takie "czyszczenie" nie pomaga)

Ogólnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem to:

http://allegro.pl/3mk-arc-xiaomi-redmi-4-pro-na-caly-ekran-hit-i6759452578.html

Próbowałem wcześnie 3 innych szkieł i folii. Syf. Odstawały po bokach. Nie chciałem też tego z czarnymi paskami.

Tu cena jest w miarę rozsądna. Przyklejanie szło mi ciężko(mimo obejrzenia instrukcji na www). Z tej folii jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomtom2 napisał:

Ja kupiłem to:

http://allegro.pl/3mk-arc-xiaomi-redmi-4-pro-na-caly-ekran-hit-i6759452578.html

Próbowałem wcześnie 3 innych szkieł i folii. Syf. Odstawały po bokach. Nie chciałem też tego z czarnymi paskami.

Tu cena jest w miarę rozsądna. Przyklejanie szło mi ciężko(mimo obejrzenia instrukcji na www). Z tej folii jestem zadowolony.

Pokażesz jakieś fotki? Chciałbym zobaczyć jak to leży na telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSVII super etui, ale... Super leży w dłoni, wersja szorstka miła w dotyku ;) no ale po 2-3 miesiącach użytkowania połamał mi się przycisk do zablokowywania ekranu (nie odginałem go sam ani nic), bez nie go nie da się praktycznie zablokować telefonu więc zdjąłem etui i moim oczom ukazały się rysy na szlifach... Jedne głębsze, inne mniej, ale strasznie oszpeciły telefon... Zdjęte etui było tylko raz właśnie przez połamanie tego przycisku... Także nie polecam :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również kilka dni temu odłamał się przycisk "power". Etui miałem od stycznia, więc wytrzymało niepełne 4 miesiące. Na szlifach w miejscu przykrycia etui zauważyłem tylko mikro ryski i to nie wszędzie - może dlatego, że co jakiś czas wyjmowałem telefon i przecierałem ściereczką zgromadzony brud. Najgorzej wyglądają szlify w miejscu nad portem usb, gdzie etui było otwarte. Tam to pojawiło się już kilka grubych kresek widocznych z dalszej odległości. 

Czy drugi raz kupiłbym to samo etui? Pewnie, że tak bo w zupełności spełnia moje oczekiwania. Teraz spróbuje wersję matową.

Chociaż jeszcze zastanawiam się nad tym: https://goo.gl/2sCq27

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2017 o 20:38, Kali M napisał:

 po 2-3 miesiącach użytkowania połamał mi się przycisk do zablokowywania ekranu

 

21 godzin temu, konar napisał:

U mnie również kilka dni temu odłamał się przycisk "power". 

Hehe widzę, że ten przycisk ma określoną datę przydatności do użycia, mój odpadł praktycznie w tym samym momencie co kolegom wyżej 8-) udało mi się go nie zgubić i przykleić póki co prowizorycznie superglutem, nie wygląda to co prawda zbyt estetycznie ale na razie spełnia swoją rolę. Rozglądam się za nowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...