Skocz do zawartości

Folia i etui - Redmi 4 Pro


Kali M

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

poniżej na zdjęciach porównanie rozmiarów folii 3mk arc (różowa) i szkła 3mk flexible-glass (przezroczysta na wierzchu) przyłożonych "na sucho" (z foliami zabezpieczającymi) do ekranu telefonu (pod spodem jeszcze fabryczna matowa folia zabezpieczająca ekran- to przez nią widać bąbelki ;) ):
qsv22c.jpgqzox14.jpg2iihpop.jpgsbmsrq.jpg2gxl5px.jpg

Obie- folie i szkło- przyłożyłem tak, by pasowały do otworów u góry na głośnik i aparat- jak widać na jednym ze zdjęć.

Generalnie jak pisałem wcześniej- folia 3 arc nie pokrywa idealnie całego ekranu do krawędzi łączenia z obudową- jej wymiary są porównywalne ze stock'ową folią zabezpieczającą ekran. Szkło flexible jest nieco mniejsze niż folie- ok 0,5-1mm.

Porównując efekty- przy 3mk arc- do końca zaokrąglonego ekranu brakuje ok 0,5 mm, przy flexible-glass brakuje ok 1 mm. Pisałem do 3mk- odpowiedzieli, że uznali te wymiary jako optymalne pod kątem pokrytej powierzchni ekranu/ braku efektu odklejania krawędzi. Podejrzewam, że gdy próbowali większych rozmiarów folii ta zwyczajnie się podważała z brzegu i odstawała.

Każdy musi tu już wybrać sam- co mu odpowiada. Ja zdecydowałem się zostawić flexible-glass, ponieważ folia arc i tak nie zapewniała by spektakularnego efektu estetycznego, a flexible-glass powinien nieco lepiej zabezpieczać ekran i wdg. producenta- wzmacniać go. Jeśli w przyszłości pojawi się lepiej spasowana folia/szkło- zastanowię się nad zmianą.

Edytowane przez pabjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Wiesz co- wydaje mi się, że sprawa wygląda tak, że 3mk starało się zrobić tę folię ARC do Redmi 4 pro zgodnie z filozofią linii produktów 3mk ARC tzn. "pokrywamy cały zaokrąglony wyświetlacz" - biorąc pod uwagę specyfikę ekranu Redmi 4 pro zrobili tę folię najlepiej jak umieli. Moich oczekiwań nie spełnia- dlatego ją zwracam.

Moim zdaniem- z marketingowego/wizerunkowego punktu widzenia zaistniała sytuacja to strzał w stopę- obiecali całą powierzchnię, nie pokrywała by całej (tu moja opinia po przymierzeniu folii bez przyklejania- podkreślam)- wystarczyło by zdjęcie jak folia leży na konkretnym modelu albo informacja, że nie jest idealnie- i po krzyku. Nie zdecydowali się na to- w ramach feedbacku jeszcze im to dopiszę (ponieważ całą sytuację im opisałem- w skrócie tak jak pisałem- powiedzieli, że wybrali optymalne rozmiary folii).

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony Flexible Glass. Wygląda bardzo dobrze na czarnym Redmi 4 Pro. Szkło jest cienkie i trzeba się wysilić by je zauważyć. Pokrywa zadowalającą przestrzeń - właściwie to dobrze bo nie będzie efektu nieumyślnego podważenia i odklejenia szkła. 

 

Biorąc pod uwagę cenę folii ARC... lepiej od razu brać Flexible Glass... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, etaks napisał:

@Sulfur mógłbyś podesłać fotki jak to wygląda z tym szkłem?

http://s10.ifotos.pl/img/DSC0505JP_aesxqxq.jpg

DSC0511JP_aesxqnp.jpg

http://s10.ifotos.pl/img/DSC0513JP_aesxqnh.jpg

DSC0514JP_aesxqnr.jpg

1 godzinę temu, maciek253 napisał:

Ktoś używa telefonu bez folii na ekranie i pojawiają się jakieś znaczące ryski na nim? Chwilę używałem bez folii, później kupiłem ale lepiej się "jeździło" po ekranie palcem bez folii emoji14.png

Gorilla Glass montowany w Redmi 4 Pro jest podatny na rysy. Tak więc na bank po jakimś czasie pojawią się rysy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robiłem z odległości kilku centymetrów plus wokół zapaliłem kilka żarówek i żyrandol. Za dnia przy zwykłym świetle ciężko zauważyć szkło. Kumpel, który macał telefon nawet nie zwrócil na nie uwagi póki mu nie powiedziałem że jest naklejone - więc raczej jest znośnie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andw77, jak dostaniesz szkło koniecznie podeślij fotki. Choć osobiście jestem zdania, że żadne szkło nie będzie idealnie wyglądać dopóki ktoś nie wyprodukuje zagiętego na brzegach pasującego na całe 2,5D. Wtedy będzie można je nazwać "od krawędzi do krawędzi"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2017 o 21:55, VoightKampff napisał:

 

Ta wygląda estetycznie i wytrzymale. Rant wystaje ponad ekran?

zamowilem oba etui, ale to o ktore pytasz nadal w drodze :(
To bardziej pancerne (czarne) jest faktycznie mega pancerne, mam troche problemy z bocznymi przyciskami :)
Wybudzam pacaniem w ekran ew. przez czytnik. Gorzej jak po zakonczonej rozmowie trzeba wcisnac power zeby zablokowac przed wlozeniem do kieszeni zanim sam to zrobi po 30sec.

Dnia 21.01.2017 o 22:32, Sulfur napisał:

Ja mam założony Flexible Glass. Wygląda bardzo dobrze na czarnym Redmi 4 Pro. Szkło jest cienkie i trzeba się wysilić by je zauważyć. Pokrywa zadowalającą przestrzeń - właściwie to dobrze bo nie będzie efektu nieumyślnego podważenia i odklejenia szkła. 

 

Biorąc pod uwagę cenę folii ARC... lepiej od razu brać Flexible Glass... 

daj linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakleiłem Flexible Glass od 3mk- wrażenia generalnie na plus- szkło jest dosyć estetyczne, krawędzie pokrywają się z krawędzią właściwej części wyświetlacza, dosyć cienkie, mało widoczne, jedyne co przeszkadza- STRASZNIE zostają na nim ślady palców. Wrażenie dotyku przyjemne, ekran reaguje ładnie. Montaż łatwy, choć wierzchnia warstwa ochronna dosyć trudno odchodziła- podrywało mi szkło na brzegu- na szczęście udało się przykleić ostatecznie z 2.ma mikrobąbelkami- na co dzień niewidoczne :)

Ciekawe to szkło Mocolo- zaokrąglone krawędzie mogą być lepsze w dotyku i brud nie będzie tak podchodził. Przy czym- tu warto wyklarować- chodzi najpewniej o zaokrąglone krawędzie szkła "2,5D" a nie dopasowanie do ekranu 2,5D, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pabjaq napisał:

Ja nakleiłem Flexible Glass od 3mk- wrażenia generalnie na plus- szkło jest dosyć estetyczne, krawędzie pokrywają się z krawędzią właściwej części wyświetlacza, dosyć cienkie, mało widoczne, jedyne co przeszkadza- STRASZNIE zostają na nim ślady palców. Wrażenie dotyku przyjemne, ekran reaguje ładnie. Montaż łatwy, choć wierzchnia warstwa ochronna dosyć trudno odchodziła- podrywało mi szkło na brzegu- na szczęście udało się przykleić ostatecznie z 2.ma mikrobąbelkami- na co dzień niewidoczne :)

Ciekawe to szkło Mocolo- zaokrąglone krawędzie mogą być lepsze w dotyku i brud nie będzie tak podchodził. Przy czym- tu warto wyklarować- chodzi najpewniej o zaokrąglone krawędzie szkła "2,5D" a nie dopasowanie do ekranu 2,5D, prawda?

w opisie pisze, że dopasowane do ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nemook- nie wiem, czy to nie "chwyt" marketingowy - napiszą "dopasowany" - myślisz- "dopasowany do krzywizny ekranu", a może chodzić o dopasowanie "krawędź szkła 2,5D tak jak krawędź ekranu 2,5D" (moim zdaniem tak jest najpewniej niestety- ale nie widziałem szkła, nie chcę negować niepotrzebnie). Jeśli chcesz je zamówić upewnij się u firmy, żebyś nie był rozczarowany :). Jeśli byś zamówił i szkło było by faktycznie dobrane do krzywizny ekranu- dawaj znać, rozważę nawet podmianę za moje obecne flexible-glass, które wypada jednak nieźle. :)

Mnie osobiście zastanowiły 3 elementy opisu:
" + 2,5D - zaokrąglone krawędzie szkła  "
" + dopasowanie do wyświetlacza oraz prezycyjne wycięcia " - nie mówi wprost, że dopasowanie krzywizny szkła- może chodzić tylko o rozmiary i wycięcia..
oraz " **W PRZYPADKU TELEFONÓW KTÓRE POSIADAJĄ ZAKRZYWIONY EKRAN SZKŁO MOŻE BYĆ MNIEJSZE A W PRZYPADKU NIEKTÓRYCH MODELI DODATKOWO MOŻE SIĘ POJAWIAĆ SMUGA WZDŁUŻ KRAWĘDZI SZKŁA "
pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pabjaq napisał:

@Nemook- nie wiem, czy to nie "chwyt" marketingowy - napiszą "dopasowany" - myślisz- "dopasowany do krzywizny ekranu", a może chodzić o dopasowanie "krawędź szkła 2,5D tak jak krawędź ekranu 2,5D" (moim zdaniem tak jest najpewniej niestety- ale nie widziałem szkła, nie chcę negować niepotrzebnie). Jeśli chcesz je zamówić upewnij się u firmy, żebyś nie był rozczarowany :). Jeśli byś zamówił i szkło było by faktycznie dobrane do krzywizny ekranu- dawaj znać, rozważę nawet podmianę za moje obecne flexible-glass, które wypada jednak nieźle. :)

Mnie osobiście zastanowiły 3 elementy opisu:
" + 2,5D - zaokrąglone krawędzie szkła  "
" + dopasowanie do wyświetlacza oraz prezycyjne wycięcia " - nie mówi wprost, że dopasowanie krzywizny szkła- może chodzić tylko o rozmiary i wycięcia..
oraz " **W PRZYPADKU TELEFONÓW KTÓRE POSIADAJĄ ZAKRZYWIONY EKRAN SZKŁO MOŻE BYĆ MNIEJSZE A W PRZYPADKU NIEKTÓRYCH MODELI DODATKOWO MOŻE SIĘ POJAWIAĆ SMUGA WZDŁUŻ KRAWĘDZI SZKŁA "
pozdro!

Zamówione. Będzie w środę pewnie. 

Daj linka do twojego szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary niekoniecznie pomogą, sytuacja z odstajacymi szkłami ma miejsce również w P8 gdzie ekran jest powykrzywiany na rogach i każde szkło o grubości 0,3mm odstaje, szkła 0,2mm w tym 3mk FG są bardziej giętkie i dopasowują się na krzywiznach. W naszych R4 to również może być przyczyna odstawania.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tzw. chiński deal - etui i szkło przyszły wcześniej niż telefon :D

Kupiłem Ipaky z tej aukcji (uwaga! cena podskoczyła o 10PLN w stosunku do tej za którą kupiłem ja) - http://allegro.pl/etui-case-ipaky-carbon-hybrid-xiaomi-redmi-4-pro-i6686989783.html

Tak na "goło" mogę powiedzieć tyle, że wykonanie z wyglądu i w dotyku wydaje się bardzo dobre. Widzę rant. Grubość to ok. 10mm bez suwmiarki (porównanie do 9.2mm Lumii 635).  Poziom chociażby takiego Spigena to to nie jest, ale strukturalnie daje nadzieję na to że telefon przeżyje w tym etui upadek ze standardowego 1-1.5m.

Jeśli chodzi o szkło to kupiłem 3mk Flexible Glass który linkowało tutaj już wiele osób.

 

Postaram się opisać wszystko szczególowo i fotograficznie po przybyciu telefonu i ubraniu go w ten pancerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli temat szkła chroniącego cała powierzchnię ekranu nie jest rozwiązany... @Nemook czekamy na opinie co do twojego szkła.


Dzisiaj będzie kurier z przesyłką :-) Wieczorkiem dam znać. Aczkolwiek od sprzedawcy wiem tyle:

"szkło jest na całą szerokość, ale w związku z zakrzywieniem ekranu na krawędziach będzie smużka"

Mam nadzieję, że tragedii nie będzie i spasuje ono do mojego etui, które wystaje ponad ekran i zachodzi delikatnie na brzegi ekranu.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż w poprzednim Xiaomi miałem zamontowane szkło Mocolo i spelnialo moje oczekiwania, tak i teraz postawiłem na tą markę. Zakupiłem z tego linku, wersję zwykła, przezroczysta dla Redmi 4 pro.

http://s.aliexpress.com/aeueUfQn

I niestety po naklejeniu pozostał ok 4-5 mm pasek na całym obwodzie. Szkło za nic nie chce się dokleić na krawędziach. Rzuca się to w oczy jak jest zgaszony ekran lub mamy wyświetlane ciemne kolory. Lekko irytujący jest również cieniutki 0,5mm pasek od wewnętrznej strony obwodu w którym zbiera się wilgoć.

To samo mam na drugim modelu Redmi 4 pro, który jest u mnie w domu. Dlatego jeśli ktoś planuje zakup tego właśnie szkła to lepiej niech ma to na uwadze, żeby potem nie było zdziwienia jak u mnie. Z tego co widzę to szkło 3mk lepiej jest skrojone do naszego modelu, tylko jest 4x droższe.

09107e02dd223d533d75b796c9b61392.jpg

f259472c408e49c852da4417efffc3a2.jpg

aa1fb70161a7ed01566c4db25029b42d.jpg

127a3384fb1c2f3a479aecbd85d4105d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konar napisał:

Z tego co widzę to szkło 3mk lepiej jest skrojone do naszego modelu, tylko jest 4x droższe.

I lepsze jakościowo + cieńsze. Albo płacisz grosze za pełen kompromis albo znacznie więcej za coś trochę lepszego. To jak wybór między Focusem a Focusem RS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier był i szkło zamontowane. Powiem tak. W 100% nie jestem zadowolony. Rozmiarowo jest ok, bynajmniej w przypadku mojego etui IPKAY, które jak wspomniałem wcześniej zachodzi na boki ekranu. Denerwuje mnie smuga dookoła ekranu, którą z pewnośćią zauważycie na zdjęciach. Szkło w tym miejscu jest jakby nie przyklejone. Próbowałem je dociskać, ale za każdym razem odchodzi. Moim zdaniem w tym miejscu ekran nie ma zakrzywienia jeszcze, żeby szkło odstawało. Albo nie ma tam kleju albo nie wiem. Poniżej wstawiam fotki. Na razie zostawiam to tak jak jest. Jeśli pojawi się coś nowego na rynku sprawdzonego dopiero wymienię. Jakaś ochrona ekranu jest. Zobaczymy czy nie będzie do przeszkadzać na dłuższą metę.

IMG_20170126_194216.jpg

IMG_20170126_194408.jpg

IMG_20170126_194438.jpg

IMG_20170126_194543.jpg

IMG_20170126_194754.jpg

IMG_20170126_194811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nemook@konar 

 

Mam identycznie i to w dwóch telefonach redmi note 4 i redmi 4 pro, do obu kupiłem mocolo bo byłem zadowolony z jakości w moim redmi 3. I jest tragedia, dla mnie to strasznie przeszkadza i nie wiem czy to reklamować, czy te nowe mocolo to gówna i lepiej inwestować w nilikina albo 3mk... c984bdabaab769b34c6630f700474783.jpg6734aecf1c8fd8053e3f178ea55b7e3b.jpg

Edytowane przez sznikers99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może ma flip cover'a  do redmi 4pro ?   od Nillkin ?  szukam   obudowy /futerału z klapką co zakryje  cały ekran ,ale to co znajduje do tego modelu ma  okienko  na przodzie co i nie pasuje zbytnio.

To okienko jest szybką, także kryje cały ekran.

Wysłane z mojego Redmi 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...