Skocz do zawartości

Folia i etui - Redmi 4 Pro


Kali M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
3mk zrobiło już folie i "pokrowiec" na Redmi 4 Pro jakby ktoś jeszcze nie widział: https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/c/Redmi-4-Pro/1272

Niebardzo mi pasuje "pokrowiec" z folii, dlatego pytanie do Was: czy ktoś już wypatrzył etui warte polecenia do tego telefonu na polskim rynku?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podesłanie :) ipaky niestety już nieaktualna aukcja... Więc wezmę pewnie tego nillkina ;) nillkin nie jest silikonowy tylko to jakiś twardy materiał? Nigdy takiego nie używałem i mam wątpliwości... Folia dołączona jest na cały ekran? Zakrzywienia też są pokryte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie ipaky. Prawdopodobnie z tej aukcji. Pierwsze wrażenie jest niesamowite. Guma plus oprawka z plastiku. Całość sprawia naprawdę solidne wrażenie. Dodatkowo szyba w komplecie. Jednak po paru dniach wychodzą minusy. Plastik nie jest barwiony w masie tylko lakierowany. Ranty już się ścierają. Wychodzi biały plastik. Dla estetów może mieć to znaczenie. Być może wpływ na to może mieć mój sposób użytkowania telefonu. Telefon zazwyczaj jest w kieszeni, w której mogą być różne drobinki piasku. Dla mnie osobiście większe znaczenie ma ochrona telefonu przed upadkami. A tu plastik robi wrażenie bardziej solidnego materiału. No i szyba aż tak fajnie też się nie przykleiła. Ranty na szerokości ok 2mm się nie dokleiły. Mi osobiście to nie przeszkadza, telefon ma służyć głównie do pracy. W każdych warunkach. No i żeby nie stłukł się przy pierwszym upadku. Tu w ipaky do pełni szczęścia brakuję mi, aby gumowy rancik od strony ekrany był o mm wyższy aby zapewnić ochronę w przypadku, gdy telefon leci płasko na ekran. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2016 o 11:55, rafalglowa napisał:

Mnie przyszła szyba niby oryginalna z telefonem od Xiaomi

Jest ciut mniejsza i ranty nie chcą się przykleić 

Mam ten sam problem. Kupowałem na jakiejś polskiej licytacji. Ranty odstają z każdej strony prawie centrymetr. Znalazłeś jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkła nawet te krótsze o 2mm widać w sklepowych ogłoszeniach też odstają, taki ekran, szkoda że nie jest okrągły. FG z 3mk ma ktoś zdjęcie?

Jakieś zdanie ktoś nt tegoż etui: https://pl.aliexpress.com/item/Mooshion-Brand-Luxury-Anti-Knock-Rubber-Protective-Phone-Back-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-4-Pro/32782220000.html

u nas nic ciekawego nie ma, jak nie nillkin to ipaky, albo inne badziewia za chore pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się, bo to mój pierwszy post na forum ;)

W temacie dorzucę jeszcze link do bliźniaczego wątku, który mod usunął, a pojawiła się tam jeszcze jedna ciekawa propozycja od użytkownika maciek253- etui Msvii: http://tinyurl.com/z5qzwy3 

Chciałem zapytać, czy ktoś z Was nabył jeszcze to etui i jest w stanie się wypowiedzieć, najlepiej porównać je do Nillkina? Jeszcze jakieś inne propozycje?

Poza tym- zastanawiam się, czy zabezpieczyć ekran folią np. od 3mk (plus za dopasowanie do brzegów- powinno być estetyczne) http://tinyurl.com/jxnxeql , natomiast pytanie czy nie bardziej warto kupić szkło, które z tego co czytam teoretycznie powinno zabezpieczać ekran również przed pęknięciem przy upadku, czego nie da folia, prawda? Optymalne było by zagięte szkło, które dopasuje się do krawędzi- natknął się ktoś na takie do Redmi 4 (pro)?

Link do skasowanego wątku:


 

Edytowane przez pabjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2017 o 12:43, pabjaq napisał:

W temacie dorzucę jeszcze link do bliźniaczego wątku, który mod usunął, a pojawiła się tam jeszcze jedna ciekawa propozycja od użytkownika maciek253- etui Msvii: http://tinyurl.com/z5qzwy3 

Chciałem zapytać, czy ktoś z Was nabył jeszcze to etui i jest w stanie się wypowiedzieć, najlepiej porównać je do Nillkina? Jeszcze jakieś inne propozycje?

Witaj ;) zamówiłem wczoraj to etui i to na dodatek dokładnie z tej aukcji ;) tylko że przewidywana data dostarczenia to aż 8 marca :o to przez jakieś święto chyba w Chinach. Bardzo możliwe, że jest podobne do Nillkina, wydaje się nawet cieńsze. Obawiam się jakości tego etui... Guma to jednak guma, a spotkałem się z przypadkami podrapania telefonu przez twarde etui... Mam nadzieję, że to będzie dobre ;) 

Dnia 8.01.2017 o 12:43, pabjaq napisał:

Poza tym- zastanawiam się, czy zabezpieczyć ekran folią np. od 3mk (plus za dopasowanie do brzegów- powinno być estetyczne) http://tinyurl.com/jxnxeql , natomiast pytanie czy nie bardziej warto kupić szkło, które z tego co czytam teoretycznie powinno zabezpieczać ekran również przed pęknięciem przy upadku, czego nie da folia, prawda? Optymalne było by zagięte szkło, które dopasuje się do krawędzi- natknął się ktoś na takie do Redmi 4 (pro)?

Jeśli chodzi o zabezpieczenie ekranu... To o szkle jeszcze nic nie słyszałem i sam będę chyba zamawiał 3mk arc, żeby cały ekran pokryła folia ;)

Edytowane przez Kali M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem coś takiego u majfrienda (promo za 1,08$ do dzisiaj końca dnia):

https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Max-Redmi-4-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-3D-Curved-Edge-with-3/32781661456.html?spm=2114.13010608.0.0.uDT2Mt

Z tego co wyczytałem 3d oznacza że przykryje również zaokrąglenia bo kolorowa część jest z jakiegoś silikonu. Dam znać jak przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pabjaq napisał:

Dzięki za odpowiedzi!

Ja również ostatecznie zamówiłem folię od 3mk https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-4-Pro-3mk-ARC/37038

Dam znać jak leży jak przyjdzie ;)

 

Zdaj pełen raport. Chce ją zamówić we wtorek. Jestem ciekaw. Brał bym szkło hartowane ale nie wiem jak to będzie współgrać z zaokrąglonym ekranem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szkło hartowane od Nillkina, nie pokrywa całego przedniego panelu brakuje 1-2 mm do każdej krawędzi, mniej więcej gdy zaczyna się zaokrąglenie.

Dodatkowo nie przykleiło się idealnie, widać że te kolejne 1-2mm nie przylegają do ekranu i wygląda to średnio. Mimo wszystko spełnia swoją rolę bo parę razy mi telefon upadł(raz z metra) i widać że pojawiły się delikatne rysy widoczne tylko pod światło. Jak komuś zależy na estetyce to polecam rozglądnąć się za czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już założoną folię na ekran z folio-futerałem na plecki "3MK ARC 3D" tą:

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/-Xiaomi-Redmi-4-Pro-3mk-ARC-3D-wersja-High-Grip/37039

Opinia folli na ekran, której nie polecam: z czterech powodów: 1) Nie pokrywa wcale idealnie ekranu, 2) Bardzo lepki ekran, 3) Problematyczne zakładanie - ciężko założyć bez efektu bąbelków (wbrew temu co jest w opisie) 4) Widać odciski palców na ekranie.

Opinia folii na pleckach: 1) Smartfon się lepiej trzyma w dłoni 2) Nie będzie już zięmbił zimą w dłoń 3) Zakładanie jest wmiarę łatwe 4) Czuć krawędzie folii na brzegach!

Podsumowanie zestawu, za te pieniądze nie polecam, jakby to kosztowało połowę tej ceny tj. 35zł to ok, a tak stanowczo radzę szukać coś innego.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bąbelków, one znikają w ciągu 1-2 dni ponoć. 

Jak jest z tym pokrywaniem ekranu? Mógł byś zrobić fotki? Dzisiaj chciałem zamawiać Arc 3D na ekran... :(
Zostaje mia albo Flexiglass albo nie wiem co... Jest jakieś szkło hartowane z zakrzywionymi brzegami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sulfur napisał:

Co do bąbelków, one znikają w ciągu 1-2 dni ponoć. 

Jak jest z tym pokrywaniem ekranu? Mógł byś zrobić fotki? Dzisiaj chciałem zamawiać Arc 3D na ekran... :(
Zostaje mia albo Flexiglass albo nie wiem co... Jest jakieś szkło hartowane z zakrzywionymi brzegami?

"Niestety" folii na ekranie już nie mam, ściągnąłem ją i wyrzuciłem, bo była do bani (naprawdę nie polecam), mam tylko tą na plecach, ale na zdjęciu będzie niewidoczna bo jest przezroczysta nie mam zresztą czym zrobić tego zdjęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę... to nie wiem co robić. Na pewno to nie przez sposób aplikacji? Parę razy miałem folię 3MK i po paru razach nauczyłem sobie radzić z nią. 
Co prawda szkło to wygoda 1 klasa... i mam teraz ostry dylemat, zaryzykować folię (i ją wymienić na szkło po paru mc dla porównania) czy od razu szkło...

Chyba że ktoś widział cudowne zakrzywione szkło. Widziałem takie dla Szajsungów Galaxy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sulfur napisał:

Kurdę... to nie wiem co robić. Na pewno to nie przez sposób aplikacji? Parę razy miałem folię 3MK i po paru razach nauczyłem sobie radzić z nią. 
Co prawda szkło to wygoda 1 klasa... i mam teraz ostry dylemat, zaryzykować folię (i ją wymienić na szkło po paru mc dla porównania) czy od razu szkło...

Chyba że ktoś widział cudowne zakrzywione szkło. Widziałem takie dla Szajsungów Galaxy. 

Dotychczas zakładałem zawsze szkła na ekran, i nigdy nie miałem problemu z bąbelkami, tutaj tą folię też udało mi się prawie założyć bez bąbelków. Akurat bez tej folii palec gładko "jeździ" po ekranie, a z tą folią, to tak jakby się przyklejał na moment co strasznie drażni. Już wiem, że folie ewidentnie są nie dla mnie. Jak mam wybierać, to wolę zdecydowanie szkło.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm charakterystyka folii zmienia się już po kilku godzinach lub max paru dniach. Nigdy nie miałem problemu z folią ale fakt - szkło było zawsze najmniej problematyczne. 
Gdybym wiedział ile będzie odstawać Flexiglass i czy nie będzie się odklejać przy używaniu... chyba jutro będę rzucał monetą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszła już folia 3mk arc i powiem Wam, że.. nawet jej na ekran nie przykleiłem. Dlaczego?

Przymierzyłem ją "na sucho" do wyświetlacza i stwierdziłem tak jak bishop- wcale nie pokrywa całej powierzchni ekranu wraz z zaokrągleniami. Do brzegu spadu brakuje 0,5-1mm. Nie tego się spodziewałem po folii za 40zł, która miała być stworzona do pokrycia całości O_O.

Żeby w inny sposób oddać moje rozczarowanie- porównując rozmiary 3mk do folii fabrycznie zabezpieczającej ekran- 3mk jest może 0,5mm dłuższa, na szerokość praktycznie taka sama. Z tego 0,5mm długości też żaden pożytek, bo po wpasowaniu w otwory na przednią kamerkę i głośnik różnica zostaje zniwelowana :D. Tym sposobem- kto ma jeszcze folię fabryczną na wyświetlaczu może sobie sam ocenić jak będzie wyglądał telefon z folią 3mk arc.

Ja swoją postaram się oddać, prawdopodobnie zamówię flexible glass- będzie twardszy chociaż, bo dopasowany pewnie prawie tak samo..

Podsumowując- duże rozczarowanie folią, nawet nie kleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila z informacją o chęci odstąpienia od zakupu. Jutro odsyłam folię. Pewnie zamówię jakieś szkło- najpewniej flexible glass- opis brzmi zachęcająco, cena tylko 10zł większa niż folia Arc. Ktoś ma jakieś wrażenia z flexible glass? Kojak pisał, że nillkin niezbyt estetycznie wypada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem na LG G3 oraz Sony Z3, było wypas i gdyby nie Flexiglass dawno miałbym po G3'jce (niejednokrotnie). Z tym że tutaj problemem jest zakrzywienie i ew. naprężenie całej tafli szkła przy uderzeniu... 
Mógłbyś zrobić fotki jak to wygląda? Chciałbym w końcu zobaczyć Redmi 4 P z tym ARC, bo ostatnio mam słabą wyobraźnię. 

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Redmi 4 Prime już idzie, dlatego chciałem rozeznać się w foliach i etui dostępnych w Polsce. Czy posiadacie coś godnego polecenia? 

Nie ukrywam, że z "otwartych" etui najbardziej interesuje mnie Nillkin (http://allegro.pl/etui-nillkin-shield-xiaomi-redmi-4-pro-prime-5-0-i6678455641.html), ale przyglądałem się także Ipaky chociaż akurat te etui tego producenta nie wyglądają zbyt wytrzymale.

Faktem jest że wolałbym jednak futerał, ale nie mogę znaleźć nic sensownego z otworami na czytnik odcisku i aparat.

Co do folii to myślałem oczywiście o 3mk, tych niezagiętych, które reklamowane są jako idealnie dopasowane do płaskiej części wyświetlacza. Podobny produkt tutaj - http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-prime-folia-szklo-hartowane-9h-2-5d-i6674356076.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, VoightKampff napisał:

Nie ukrywam, że z "otwartych" etui najbardziej interesuje mnie Nillkin (http://allegro.pl/etui-nillkin-shield-xiaomi-redmi-4-pro-prime-5-0-i6678455641.html),

To etui mimo, że ładne nie zakrywa dolnej krawędzi ekranu, dla mnie to duzy minus, ew upadek tą krawędzią na coś wystajacego grozi rozbiciem ekranu.

Z kolei etui ipaky - ściera się kolor, ale chyba wybrałbym tą własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...