Skocz do zawartości

Global ROM dla Mi5s


raven18

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zupelnie swiezy w temacie romow do Xiaomi. Teraz siedze na 8.0.3.0 Global, planowalem wrzucic xiaomi.eu (mam zgode na odblokowanie bootloadera od kilku dni, ale nic jeszcze nie robilem), ale poczekam jeszcze na 8.2 . Jednak, co moge/musze zrobic teraz, zeby po update do 8.2 miec jeszcze mozliwosc wrzucenia xiaomi.eu?

Musisz odblokować bootloader

Wystukane z MI 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprowadzeniu MI5S odblokowalem go od razu. Zainstalowałem Miui Polska ale źle mi działał czujnik światła więc po jakimś czasie Zainstalowałem poprzez miflash globala 8.0.3.0 . Właśnie przed chwila sprawdziłem przez fastboot i bootloader mam odblokowany ale nie potrafię wejść do twrp. Pokazuje sie znany obrazek telefonu z podłączonym kablem.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprowadzeniu MI5S odblokowalem go od razu. Zainstalowałem Miui Polska ale źle mi działał czujnik światła więc po jakimś czasie Zainstalowałem poprzez miflash globala 8.0.3.0 . Właśnie przed chwila sprawdziłem przez fastboot i bootloader mam odblokowany ale nie potrafię wejść do twrp. Pokazuje sie znany obrazek telefonu z podłączonym kablem.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka



Bo usunales twrp flashujac Globala :)

Wystukane z MI 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprowadzeniu MI5S odblokowalem go od razu. Zainstalowałem Miui Polska ale źle mi działał czujnik światła więc po jakimś czasie Zainstalowałem poprzez miflash globala 8.0.3.0 . Właśnie przed chwila sprawdziłem przez fastboot i bootloader mam odblokowany ale nie potrafię wejść do twrp. Pokazuje sie znany obrazek telefonu z podłączonym kablem.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka



Jednak to prawda, że na Global lepiej czytnik działa? Jak ogólne wrażenia odnoście jego działania.

Wysłane z mojego XT1063 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo usunales twrp flashujac Globala

 

Wystukane z MI 5s

 

Dokładnie. Chodziło mi o uzmyslowienie innym, że brak twrp to nie to samo co zablokowanie bootloadera :-)

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

 

Jednak to prawda, że na Global lepiej czytnik działa? Jak ogólne wrażenia odnoście jego działania.

 

Wysłane z mojego XT1063 przy użyciu Tapatalka

 

Pisałem o czujniku światła który mi działa teraz lepiej. A czytnik palucha to jeden czort . Wyłączyłem go bo mnie szlag trafiał na obu romach. A ogólnie to wszystko co potrzebuje stabilne. Jestem zadowolony.

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czytnik linii papilarnych działa tak samo jak na globalu czyli bardzo dobrze. I porada Tym którym czytnik działa gorzej to zróbcie sobie 2 odciski tego samego palca.

No w warunkach biurowych działa ok, ale w bojowych gdy trzeba szybko skorzystać z telefonu (narty, warsztat, mokre palce, tluste, niskie temperatury) to już są problemy.

A i mam 3 odciski na palec ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na globalu napotkałem na dwa problemu, ale ogólnie jestem mega zadowolony i zastanawiam się nad zasadnością przejścia na MIUI Polska, bo na moje potrzeby jest na prawdę spoko. 

Pierwsza rzecz to tnący się messenger, ale to akurat chyba zależne jest od wersji bo ściągnąłem starszą wersję i filmy da się nagrywać normalnie (nie da się tylko w żaden sposób wyłączyć dźwięku nagrywania - nie polecam odpalać tego w nocy, tym bardziej jak ktoś śpi, bo zmarłego obudzi. Aczkolwiek przynajmniej filmiki działają i można komuś coś wysłać a na tym mi zależało).

Druga rzecz to rSAP, po podłączeniu się do BT w samochodzie w trybie premium po protokole rSAP to po odłączeniu się od zestawu Xiaomi nie potrafi ponownie zarejestrować karty w sieci i nie ma zasięgu, dopóki nie zresetuje kompa.

W sumie znalazłem też trzeci psikus, mianowicie, że Xiaomi wysyła jakieś smsy na angielski numer i rejestruje chyba MI Wiadomości - co kosztuje bo to sms zagraniczny, więc wyłączyłem to dziadostwo. 

 

Poza tym global na prawdę w zupełności mi wystarcza - brakuje mi tylko, co napisałem w innym temacie, kolejnego budzika, który będzie dzwonił na ekranie blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mi na globalu brakowało zaplanowanych zadań, które mam na xiaomi.eu Tam sobie ustawiam że od 00:30 do 07:00 mam powylczane wszystko, działaja tylko karty sim aby można było się dodzwonić. 

Edytowane przez dobot
Dodanie jednego info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Przekopuje się przez watek na temat MIUI... do Mi5s.

Czy mogę poprosić weryfikacje jakie w końcu są ostatnie wersje stabilne...? Ilość numerków jest fajna ale trudno się w nich rozpoznać...

Global: V8.0.3.0.MAGMIDI (MIUI8) 1,4Gb http://en.miui.com/download-314.html#465

EU: V7.4.20 V8-6.0.zip https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36337

Jeszce jest ten... z poradnika :-(

Xiaomi Mi 5s Latest Global Stable Version Fastboot File Download

 

Chciałbym poczytać opinie użytkowników na temat ostatnich stabilnych wersji, przed podjęciem decyzji, które ma w końcu zostać.

 

Edytowane przez Gość
Uzupełnienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz wersja stabilna 8.0.3.0 Global od Chinczyków
7.4.20 jest to wersja dev robiony przez xiaomi.eu,aby zainstalować musisz odblkować wpierw Bootloader

Jest już Global 8.1 coś tam, a 7.4.20 to nie koniecznie xiaomi eu, to każdy dev rom z 20 kwietnia

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

Dopiero zapoznaję się z tym fonem, a ilość wątków i kombinacji nie ułatwia tego :-).

Na odblokowanie dostałem dzisiaj zgodę.

Skąd masz wersję 8.1 ??

Raczej wolałbym wrzucić wersję STABLE.

 

 

Edytowane przez Gość
skorygowano treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Apka aktualizacji właśnie zaczęła mi pobierać w/w aktualizację - czy ktoś już może coś na jej temat powiedzieć? Czy w opcjach programistycznych ma dostępną opcję odblokuj OEM tak jak 8.2.1.0? Nie chce się wkopać i odciąć sobie drogi do xiaomi.eu dlatego nie wiem czy to instalować :)

 

edit..

z racji, że @mrosi kropnął mój temat to post jest trochę od czapy bo nie wiadomo czego dotyczy - mowa o 8.5.3.0 :)

Edytowane przez naver
przeniesiony post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...