Skocz do zawartości

Global ROM dla Mi5s


raven18

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
On 8.02.2017 at 6:12 PM, piootr said:

Hej. Czy ktoś się orientuje czy i ewentualnie kiedy będzie jakiś update dla global ROM? Coś mam wrażenie że X troszkę zlewa posiadaczy Mi5s ;) a parę rzeczy chyba możnaby poprawić.

 

Hmm tak z ciekawości poszukałem na Miui.com ale nic nie mogłem znaleźć propo dat. Tak btw. masz Globala zainstalowanego czy dopiero się przymierzasz. Bo jestem ciekaw jak z SOT'em i ogólnie baterią na globalu bo na Miui Polska trochę mnie to nie zadowala, i sam się zastanawiam nad Globalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Globala.. ale też nie bardzo jestem zadowolony tak ogólnie z dzialania tel. Tak na szybko... Chyba spodziewałem się troszeczkę więcej zwłaszcza po czytniku "palucha" dość często zdarzają mu się błędy w odczycie. Powiadomienia czy to mail czy wiadomość na whatsapp itp... czasem sie pojawiają czasem nie... Dioda powiadomień też potrafi oszukac i nie wskaże... ;) Bateria mogłaby troszkę dłużej wytrzymać.. parę takich drobiazgów do poprawy jest ;) 

A tu jeszcze mały zrzut dla zainteresowanych ;)

 

Screenshot_2017-02-09-22-44-31-072_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-02-09-22-44-17-203_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez piootr
Dodanie załącznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mezutelni napisał:

@piootr Pokaż no dokładnie wersję swoją :P 
@galinowsky Ja miałem globala, mam xiaomi.eu i szczerze powiem to xiaomi.eu lepsze, raczej radzę zostać, bateria praktycznie bez różnicy, czytnik palucha chyba minimalnie lepiej na globalu, reszta bez jakichś dużysz różnic.

Proszę ;) 

Screenshot_2017-02-10-00-07-37-313_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, piootr napisał:

Proszę ;) 

Screenshot_2017-02-10-00-07-37-313_com.android.settings.png

Trochę dziwne, oficjalny global, no nic ciesz się że masz starszą wersję, rób kabel edl odblokuj bl i uciekaj na xiaomi.eu póki możesz ;) albo przynajmniej odblokuj bootloader bo potem możesz już tego nie zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mezutelni napisał:

Trochę dziwne, oficjalny global, no nic ciesz się że masz starszą wersję, rób kabel edl odblokuj bl i uciekaj na xiaomi.eu póki możesz ;) albo przynajmniej odblokuj bootloader bo potem możesz już tego nie zrobić. 

Tzn? A co Cię tak zainteresowało? ;) A dlaczego szybko uciekać? Co? Jak? Gdzie? Kiedy? Wytłumacz ;) bo ja nowy i nie znam się w temacie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piootr napisał:

A dlaczego szybko uciekać?

Bo xiaomi.eu rozwiazuje 99% problemow z telefonem :D

7 godzin temu, piootr napisał:

Co? Jak? Gdzie? Kiedy?

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

7 godzin temu, mezutelni napisał:

rób kabel edl odblokuj bl i uciekaj na xiaomi.eu póki możesz ;)

Kolega mial zapewne na mysli to, ze miui 8.1 stable oraz 7.1 dev blokuje EDL co moze rodzic pewne problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? A co Cię tak zainteresowało?  A dlaczego szybko uciekać? Co? Jak? Gdzie? Kiedy? Wytłumacz  bo ja nowy i nie znam się w temacie  

Kolega wyżej wytłumaczył, polecam chociaż odblokować bootloader i mieć otwarta drogę, bo najwyższy soft blokuje edl, więc albo teraz albo nie aktualizuj softu

Wystukane z MI 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oficjalny Global, teraz mam xiaomi.eu

Od siebie mogę powiedzieć że czytnik linii papilarnych tak samo działa, ale bateria ciut lepiej na xiaomi.eu

Co do GPS na Globalu nie testowałem ale na xiaomi.eu fixa łapie od razu.

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja jestem na xiaomi.eu 7.1.20 i jestem z baterii zadowolony. Jedyne do czego się mogę przyczepić to działanie Bt na zestawie w aucie. 

U mnie w aucie jedyny problem jest taki że po wyłączeniu silnika muzyka zaczyna grać na telefonie (wyłącza się radio) i tyle, ale to załatwia inna aplikacja muzyki

Wystukane z MI 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem. Wchodzę do auta to ładnie się podłącza pod BT,  ale jak naciskam przycisk na kierownicy to się łączy, ale nic nie słychać, muszę przełączyć na telefonie na głośnomówiący i spowrotem na zestaw Bt aby działało i było słychać rozmówcę. 

Jak ktoś do mnie dzwoni to nie ma problemu, odbieram i wszystko działa. 

Wcześniej na R3p działało ale nie łączył się automatycznie. 

Po aktualizacji do 7.2.16 dalej jest to samo. Problem z połączeniem wychodzącym inicjowanym z zestawu samochodowego :(

Edytowane przez dobot
Status po aktualizacji ROMu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowany jest, musisz odblokować.

Żeby odblokować należy być na romie dev (global lub china). Na Mi5s nie ma jeszcze global dev. Trzeba przejść z global stable (wersja z IBG) na china dev, a to można zrobić jedynie przy użyciu kabla do deep flash. Dobrze rozumuje?

 

Wysłane z mojego XT1063 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Mi5s ze śmieciowym romem, z zablokowanym bootloaderem wgrałem normalnie oficjalnego globala. Potem otrzymałem zgodę na odblokowanie i na tym globalu normalnie odblokowalem.

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Mi5s ze śmieciowym romem, z zablokowanym bootloaderem wgrałem normalnie oficjalnego globala. Potem otrzymałem zgodę na odblokowanie i na tym globalu normalnie odblokowalem.

Normalnie na global stable tj. 8.0.3 można odblokować? Może ktoś z forumowiczów jeszcze potwierdzić? Czekam z zakupem aż wyjdzie Global Dev może niepotrzebnie

Wysłane z mojego XT1063 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rradekDzięki za odpowiedź. Ja też bez problemu z poziomu aktualizacji w tel i instalacji z pliku wgrałem globala i właśnie przymierzam się do odblokowania. Czy po otrzymaniu zgody (podobno jest to SMS) jest jakiś określony czas na przeprowadzenie procesu odblokowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wykonałeś przejście z global stable na china dev, przez kabelek do deep flash?

 

Wysłane z mojego XT1063 przy użyciu Tapatalka

 

Tak, Global stable ma jeszcze nie zablokowany, o ile dobrze kojarzę, do tego mój robiłem na początku stycznia,wtedy nawet nikt nie myślał o blokowaniu edl

 

Ogólnie to zrobiłem poradnik, jest na forum tutaj razem z filmem jak taki kabel wykonać

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w końcu mi5s, mam globala 8.0 Stabilnego, 8.0.3.0 (MAGMIDI).

Zgodę na odblokowanie BL już mam, nie zależy mi na płaceniu telefonem, więc BL chcę odblokować, ale widzę, że piszecie o tym, iż nie zawsze z tego globala co mam uda się odblokować BL? Kabla deep flash nie mam, nie mam w ogóle żadnych kabli na ten moment poza tym z zestawu do ładowarki.

Druga sprawa, żeby mi się global zaktualizował do 8.1 i zablokował EDL to muszę mu najpierw potwierdzić instalację przez OTA? Nie ma opcji, żeby sam nieświadomie mi wskoczył i nabruździł przed odblokiem BL?

Ogólnie to moja pierwsza styczność z MIUI i fajnie to wygląda, ale mam problemy z powiadomieniami - raz są raz nie ma (ponoć jakieś kłódki załatwiają sprawę). Mam też lekki trip z belką rozwijaną z góry. Ktoś łopatologicznie powie mi jakie faktyczne działanie ma tryb cichy/wibracje ? Pytanie głupie, ale nie rozumiem, czy włączenie wibracji spowoduje przejście telefonu do trybu cichego i samych wibracji? A tryb cichy wyłączy kompletnie wszystkie dźwięki? Tak na logike powinno być, problem w tym, że box "wibracje" mimo, że go wyłączam to po chwili jakby sam się włączał i jest podświetlony jako aktywny.

Taki sam problem mam w ustawieniach dźwięków i wibracji. Ustawiam, żeby wibrował przy połączeniu a po jakimś czasie jak wejdę ponownie w ustawienia to opcja ta jest wyłączona. Ktoś może wie dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w końcu mi5s, mam globala 8.0 Stabilnego, 8.0.3.0 (MAGMIDI).
Zgodę na odblokowanie BL już mam, nie zależy mi na płaceniu telefonem, więc BL chcę odblokować, ale widzę, że piszecie o tym, iż nie zawsze z tego globala co mam uda się odblokować BL? Kabla deep flash nie mam, nie mam w ogóle żadnych kabli na ten moment poza tym z zestawu do ładowarki.
Druga sprawa, żeby mi się global zaktualizował do 8.1 i zablokował EDL to muszę mu najpierw potwierdzić instalację przez OTA? Nie ma opcji, żeby sam nieświadomie mi wskoczył i nabruździł przed odblokiem BL?
Ogólnie to moja pierwsza styczność z MIUI i fajnie to wygląda, ale mam problemy z powiadomieniami - raz są raz nie ma (ponoć jakieś kłódki załatwiają sprawę). Mam też lekki trip z belką rozwijaną z góry. Ktoś łopatologicznie powie mi jakie faktyczne działanie ma tryb cichy/wibracje ? Pytanie głupie, ale nie rozumiem, czy włączenie wibracji spowoduje przejście telefonu do trybu cichego i samych wibracji? A tryb cichy wyłączy kompletnie wszystkie dźwięki? Tak na logike powinno być, problem w tym, że box "wibracje" mimo, że go wyłączam to po chwili jakby sam się włączał i jest podświetlony jako aktywny.
Taki sam problem mam w ustawieniach dźwięków i wibracji. Ustawiam, żeby wibrował przy połączeniu a po jakimś czasie jak wejdę ponownie w ustawienia to opcja ta jest wyłączona. Ktoś może wie dlaczego?

Do Global Stable 8.1 nie ma jeszcze aktualizacji dla Mi5s. Będzie zapewne odrazu do 8.2.

Wysłane z mojego XT1063 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mezutelni napisał:


Nawet nie spodziewać się bo to pewne :)

Wystukane z MI 5s
 

Jestem zupelnie swiezy w temacie romow do Xiaomi. Teraz siedze na 8.0.3.0 Global, planowalem wrzucic xiaomi.eu (mam zgode na odblokowanie bootloadera od kilku dni, ale nic jeszcze nie robilem), ale poczekam jeszcze na 8.2 . Jednak, co moge/musze zrobic teraz, zeby po update do 8.2 miec jeszcze mozliwosc wrzucenia xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...