Skocz do zawartości

Global ROM dla Mi5s


raven18

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i panie oczywiście, o ile czytacie ten post :-) )

Jestem tu nowy (i niestety zielony). Za wszystkie głupie błędy i brak zrozumienia nawet i prostych kwestii z góry przepraszam.

Dokonałem zakupu MI5s na ibuygou, mam informację, że paczka jest już w rękach polskiego oddziału DHL, więc szukam informacji aby być "zwartym" i gotowym.

Telefon jest prezentem dla żony, więc chciałbym żeby uniknęła możliwie największej liczby kłopotów.

Z tego co rozumiem, chiński rom będzie wymagał natychmiastowej zmiany. Zakładam, że telefon będzie miał zablokowany bootloader(mylę się?).

Przeczytałem wszystkie rady/artykuły/poradniki na tym forum i stronie miuipolska. Mam dziwne przeczucie, że mi się wszystko pomieszało, dlatego proszę was o pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie kilku kwestii:

1.Czy w moim przypadku (mi5s) mogę zastosować poradnik instalowania miuipolska dla mi5?

2. Z tego co widzę na angielskim forum, po raz pierwszy pojawił się rom global dla Mi5S, czy jest sens instalowania takiego romu ?

3.Global Rom ze strony Xiaomi (en.miui.com), czy rom Xiaomi Polska ?

4. Jak zainstalować ? czy wystarczy ściągnąć , wrzucić do pamięci instalator i kliknąć ikonę aktualizacja, czy musze sie bardziej postarac ?

3. Jeśli któryś z użytkowników będzie miał na tyle dużo cierpliwości, żeby "poprowadzić mnie za rękę" przez ten proces, to będę wyjątkowo zobowiązany.
Jeśli ta wiadomość narusza zasady forum, to proszę admina o usunięcie posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej możesz założyć nowy post w dziale ogólnym, bo tam jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś ci odpowie, sam przymierzam się do zakupu mi5s, no ale piniendzy ni mo i najpierw zarobić trzeba. Jak działa skaner liniipapilarnych na globalu i jak z wydajnością? Różni sie od  miuipolska/china?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

również podpinam sie pod post deamian_plMam dokładnie to samo ;) bardziej zielonym w tym chyba nie da sie być ;) czytam te posty i im więcej czytam tym mniej wiem... to moje pierwsze zderzenie z xiaomi i androidem. Mam mi5s i jakiś badziewny podrabiany MIUI GLOBAL 8.0.10.0.0 (jak czytałem na forum) i chce się tego pozbyc. Tylko jak i na co? miui polska czy global z linku w pierwszym poście? i czy taki "zielony" czlowiek jak ja ;) poradzi sobie z instalacją? czy lepiej sie za to nie zabierac i oddać zawodowcom :-D

 

i jeszcze jedno ewentualne pytanie. Czy instalowanie tego globala z linku powyzej jest dosc proste? wystarczy uruchomic plik przez updater w telefonie? czy to bardziej zawiłe i poszedłem po bandzie? hehe :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link ponownie nie działa. 

Mam takie pytanie. Mam w tej chwili zainstalowany MIUI 8.1 EU w wersji DEV. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej wersji ale Stable dla Mi5s, stąd moje pytanie czy mając MIUI 8.1 dev mogę wgrać starszą wersje 8.0 ale Stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link ponownie nie działa. 
Mam takie pytanie. Mam w tej chwili zainstalowany MIUI 8.1 EU w wersji DEV. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej wersji ale Stable dla Mi5s, stąd moje pytanie czy mając MIUI 8.1 dev mogę wgrać starszą wersje 8.0 ale Stable?

Możesz jeszcze raz?
Link dziala

wysłane z nokii 7110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, deryl4 napisał:

Dalej nie działa. Po wciśnięciu linku wywala komunikat jak na zdjęciu. Sprawdziłem na dwóch przeglądarkach

A teraz uwierzysz?

Przechwytywanie.JPG

Przed chwilą sprawdziłem, ale ja bym poczekał na wersję fastboot, szczególnie jak ktoś ma teraz jakiś śmieciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu? Coś nie pasuje?
Z tego co wiem to przez miFlash 




Pierwsze co mogę wywnioskować po wgraniu GLOBALa jest to że czytnik papilarny działa zdecydowanie lepiej :]

Podobno czytnik linii papilarnych działa lepiej na global

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...