Skocz do zawartości

Telefon przegrzewa sie podczas ladowania


bakambu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie problem: jakis czas temu mialem awarie portu microusb, wymienilem go w komisie na port z jakiegos innego telefonu ktory rzekomo ma podobne marametry jesli chodzi o ladowanie itp. Po tej wymiania podvzas ladowania telefon sie grzeje, osiaga temp w granicach 41-44 °C i bateria trzyma jednak troche krocej. Czy to wina zmiany portu czy moze jednak problem tkwi w ladowarce?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam port raczej nie ma nic do tego, zależy co było dokładnie zrobione, wymienione, może coś źle polutowane, może coś przegrzane, może jakieś piny się nie zgadzają. Generalnie lepiej jest wymienić całą płytę z portem. Na Allegro kosztuje 69zł, a na Aliexpress... od 2$ i darmową wysyłkę. Tu masz wg. liczby zamówień: https://www.aliexpress.com/w/wholesale-redmi-note-2-usb-board.html?spm=2114.01010208.0.0.SFJmEl&initiative_id=AS_20161228112814&site=glo&groupsort=1&SortType=total_tranpro_desc&g=y&SearchText=redmi+note+2+usb+board Znajdź taki, który ma najlepsze opinie i zamów. Co prawda możesz trochę poczekać, ale masz całość za 10zł. Z oryginalnymi częściami jest ciężko, może znajdziesz w którejś ofercie. Zamienniki nie są takie złe, a czasem nawet lepsze (jak głośniczki).

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mgcompany napisał:

Sam port raczej nie ma nic do tego, zależy co było dokładnie zrobione, wymienione, może coś źle polutowane, może coś przegrzane, może jakieś piny się nie zgadzają. Generalnie lepiej jest wymienić całą płytę z portem. Na Allegro kosztuje 69zł, a na Aliexpress... od 2$ i darmową wysyłkę. Tu masz wg. liczby zamówień: https://www.aliexpress.com/w/wholesale-redmi-note-2-usb-board.html?spm=2114.01010208.0.0.SFJmEl&initiative_id=AS_20161228112814&site=glo&groupsort=1&SortType=total_tranpro_desc&g=y&SearchText=redmi+note+2+usb+board Znajdź taki, który ma najlepsze opinie i zamów. Co prawda możesz trochę poczekać, ale masz całość za 10zł. Z oryginalnymi częściami jest ciężko, może znajdziesz w którejś ofercie. Zamienniki nie są takie złe, a czasem nawet lepsze (jak głośniczki).

Dokładnie... Nie wiem po co się bawić w lutowanie, jak gotowe moduły są. I tak zamiennik i tak zamiennik, ale wolę już z Aliexpress niż od Januszy z komisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, zamawiam caly modul i do wymiany. Tylko zastanawia mnie jedno: raz na cztery ladowania wszystko jest ok to znaczy nie przegrzewa sie lub tez czasami grzeje sie przez godzine potem przez dwie nie, pozniej znowu przez dwie sie grzeje.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...