Skocz do zawartości

Redmi 4 pro porada jak się pozbyć softu od goldiego


bartlomiejb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako, że sam się strasznie namęczyłem, aby pozbyć się softu od goldiego. A wcale nie tak łatwo znaleźć informacje jak to zrobić. Chciałbym trochę pomóc. Z góry przepraszam, że może chaotycznie, ale było wiele prób.

1. Wyłączamy w systemie kontrolę podpisanych cyfrowo sterowników (windows 10 - przytrzymując klawisz schift uruchamiamy ponownie -> rozwiązywanie problemów -> po ponownym uruchomieniu pojawi się plansza z opcjami wyboru)

2. W telefonie ustawienia -> informacje o telefonie -> klikamy bodajże 7 razy na informacje o wersji, włączy nam się tryb programisty, dalej w menu szukamy debugowanie usb

3. Instalujemy miflash, (misuite opcjonalnie), minimal adb and fastboot. Czekamy grzecznie aż sterowniki się zainstalują, i w menadżerze urządzeń pojawi się np redmi4.

    edit

Cytat

@bartlomiejb mała uwaga do Twojego poradnika , pod żadnym pozorem nie instalujemy MI pcsiute gdyż on właśnie potrafi mocno namieszać przy miflash.  Zmień to w swoim poradniku żeby kolejni userzy nie mieli problemów

     Umówmy się, że zostawmy to jako opcja. Z tego co pamiętam u mnie właśnie dopiero po tym w menadżerze urządzeń pokazał się redmi, i apki zaczęły gadać. 

4. Ściągamy obraz softu, najlepiej w wersji dev official  stąd http://en.miui.com/a-234.html, obraz z rozszerzeniem tgz, ja rozpakowałem 7-zipem.

5. Następnie na telefonie przytrzymujemy vol+ i power. Po chwili telefon się zresetuje. Pojawi się menu z niebieskimi kafelkami. Drugi rząd od dołu z prawej stron zmienia język na angielski. Musimy wejść w download mode. Zrobi się czarny ekran.

6. Teraz za pomocą aplikacji miflash udało się mi wgrać officjalny rom chiński z językiem angielskim. (pamiętać, aby obraz był w folderach bez spacji). Dopiero po tym zabiegu udało mi się odblokować bootloadera, oraz zainstalować polską wersje miui za pomocą świetnie napisanych tutoriali obecnych tu na forum, za co serdecznie dziękuje i pozdrawiam.

Powodzenia! 

Proszę nie traktować tego opisu jak pełnego tutoriala, było dużo prób, aż w końcu się udało. Jeśli coś źle napisałem bardzo proszę mnie poprawić. 

Nie odpowiadam za błędy. Robiłem to w tej kolejności na laptopie z WINDOWS 10.

Edytowane przez bartlomiejb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefon długo nie pamiętam ile. Zamówiłem 11 listopada przyszło w grudniu ok 10. Jak dwa lata temu zamawiałem redmi note 1 to poszło w 10 dni. No i wtedy nie miałem takich problemów z wgraniem softu. Za to sms przyszedł bardzo szybko dwa - trzy dni. Napisałem po prostu, że chce wgrać oprogramowanie z miui polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, okulowiec napisał:

@bartlomiejb mała uwaga do Twojego poradnika , pod żadnym pozorem nie instalujemy MI pcsiute gdyż on właśnie potrafi mocno namieszać przy miflash.  Zmień to w swoim poradniku żeby kolejni userzy nie mieli problemów

Ja zainstalowałem i żadnego problemu nie zauważyłem

A porada bardzo mi pomogła, za co dziękuję.
Jedynie nie stosowałem się do pierwszego punktu, bez tego u mnie zadziałało (win 10). 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • XiaoRén zablokował(a) ten temat
  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...