Jump to content
  • 0

Xiaomi Redmi 4 - ibuygou

karoluspl

Question

Cześć, poszperałem trochę na forum na temat kupna telefonu Xiaomi. ale i tak mam jeszcze pytanie. Dodam, że będzie to mój pierwszy sprzęt tej marki.

Poszukuję telefonu do 1000zł i max 5-ciu cali na wyświetlaczu (Xiaomi Mi5 odpada). Myślałem, nad Xiaomi Mi4 lub Xiaomi Redmi 4 3/32. Wstępnie, śmiem twierdzić, że ten drugi model byłby lepszym rozwiązaniem wydajnościowym, tylko, że Mi4 jest falogowcem, Redmi nie ...

Co do sklepu wybiorę ibuygou, zależy mi na gwarancji (dodatkowo dopłacę 5$ za kolejny rok gwarancji). Co do formy przesyłki to skłonny jestem wybrać "DHL From China" za 21$, tylko zastanawiam czy warto jest dopłacić 2 dolce za ubezpieczenie? Dodatkowo z chęcią dopłaciłbym kaskę za "Add Import Duty Insurance", rozumiem, że motyw jest taki : jeśli UC nałoży opłatę celną za telefon to ibuygou odda mi koszta tej opłaty, tak? 

Następne pytanie to promocje, w dziale promocji zauważyłem kody promocyjne, które TEORETYCZNIE powinny działać przez cały grudzień, lecz dziś na stronie ibuygou nie zauważyłem w Koszyku przycisku "Apply Coupon"... Czy można w najbliższym czasie liczyć na jakieś kody promocyjne.

W tej chwili zastanawiam się na tymi dwoma modelami :

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8651.html

https://www.ibuygou.com/p-white-xiaomi-mi4-2gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-7337.html

Dzięki za odpowiedź!

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
2 minuty temu, karoluspl napisał:

Co do formy przesyłki to skłonny jestem wybrać "DHL From China"

To jest dobry wybór, przesyłka od momentu przekazania paczki kurierowi potrafi przyjść w dwa dni

4 minuty temu, karoluspl napisał:

tylko zastanawiam czy warto jest dopłacić 2 dolce za ubezpieczenie?

Nie ma takiej potrzeby, ale to twój wybór, jak dostaniesz paczkę, oceń mniej więcej wagowo czy nie jest pusto. Po za tym, bądź przygotowany z jakimś narzędziem do szybkiego otwarcia paczki przy kurierze

6 minut temu, karoluspl napisał:

Dodatkowo z chęcią dopłaciłbym kaskę za "Add Import Duty Insurance", rozumiem, że motyw jest taki : jeśli UC nałoży opłatę celną za telefon to ibuygou odda mi koszta tej opłaty, tak? 

Tak

7 minut temu, karoluspl napisał:

Następne pytanie to promocje, w dziale promocji zauważyłem kody promocyjne, które TEORETYCZNIE powinny działać przez cały grudzień, lecz dziś na stronie ibuygou nie zauważyłem w Koszyku przycisku "Apply Coupon"... Czy można w najbliższym czasie liczyć na jakieś kody promocyjne.

Często jest tak, że aktualne promocje wykluczają, możliwość wpisania kodu promocyjnego na dany model (nie na wszystkie)

Warto co jakiś czas zaglądać i trafić na promocję flashową modelu który Cię interesuje, lub inne akcje promocyjne

• Like 1

• 0
2 minuty temu, wojtekmarchewka napisał:

To jest dobry wybór, przesyłka od momentu przekazania paczki kurierowi potrafi przyjść w dwa dni

Nie ma takiej potrzeby, ale to twój wybór, jak dostaniesz paczkę, oceń mniej więcej wagowo czy nie jest pusto. Po za tym, bądź przygotowany z jakimś narzędziem do szybkiego otwarcia paczki przy kurierze

Tak

Często jest tak, że aktualne promocje wykluczają, możliwość wpisania kodu promocyjnego na dany model (nie na wszystkie)

Warto co jakiś czas zaglądać i trafić na promocję flashową modelu który Cię interesuje, lub inne akcje promocyjne

Dzięki za odpowiedź! ;)

Czy ktoś mógłby jeszcze wypowiedzieć się na temat Mi4 vs Redmi 4 Prime ?

• 0
9 minut temu, karoluspl napisał:

Dzięki za odpowiedź! ;)

Czy ktoś mógłby jeszcze wypowiedzieć się na temat Mi4 vs Redmi 4 Prime ?

Pytanie do Ciebie, co chcesz robić głównie na tym telefonie ?, jako były posiadacz Mi4 nie narzekałem na jego wydajność ( jeżeli już grałem w gry, to nie były one jakieś wymagające) , ani na brak slotu Micro SD. Redmi 4 nie posiadam, ale za to mam w tej chwili Redmi Pro na MTK i także nie narzekam, do tego, do czego potrzebuję telefon, nie jest mi potrzebny flagowiec

Jeżeli patrzeć na suche  punkty Antutu (które notabene różnią się co test :D )

Mi4 ok 40 tyś

Redmi 4 Pro ponad 60 tyś

Więc wychodzi że drugi model wydajniejszy, ale jak piszę to są suche dane, a to czy dany model jest wydajny zależy tylko od tego, czego od niego wymagamy :)

Edited by wojtekmarchewka

• 0
4 minuty temu, wojtekmarchewka napisał:

Pytanie do Ciebie, co chcesz robić głównie na tym telefonie ?, jako były posiadacz Mi4 nie narzekałem na jego wydajność ( jeżeli już grałem w gry, to nie były one jakieś wymagające) , ani na brak slotu Micro SD. Redmi 4 nie posiadam, ale za to mam w tej chwili Redmi Pro na MTK i także nie narzekam, do tego, do czego potrzebuję telefon, nie jest mi potrzebny flagowiec

Jeżeli patrzeć na suche  punkty Antutu (które notabene różnią się co test :D )

Mi4 ok 40 tyś

Redmi 4 Pro ponad 60 tyś

Więc wychodzi że drugi model wydajniejszy, ale jak piszę to są suche dane, a to czy dany model jest wydajny zależy tylko od tego, czego od niego wymagamy :)

W gry nie gram więc to nie jest mój priorytet. Zależy mi na normalny użytkowaniu: muzyka, aparat, aplikacje społecznościowe itp ;)

edit: Co do folii ochronnej, warto zamówić na ibuygou, czy w Polsce np od 3mk ?

Edited by karoluspl

• 0

Dodalbym jeszcze że jednak redmi 4 prime będzie sporo dłużej trzymał na baterii. Za to żeby go doprowadzić do używalności przymusowo masz odblokowanie bootloader,wrzucenie twrp i potem xiaomi.eu
W Mi4 powinno pójść poprostu przez updater

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

• 0
6 minut temu, tpawel napisał:

Za to żeby go doprowadzić do używalności przymusowo masz odblokowanie bootloader,wrzucenie twrp i potem xiaomi.eu

Jestem zielony w temacie, w jakim celu muszę to wykonać? I co w takim wypadku z gwarancją?

• 0
15 minut temu, karoluspl napisał:

W gry nie gram więc to nie jest mój priorytet. Zależy mi na normalny użytkowaniu: muzyka, aparat, aplikacje społecznościowe itp ;)

edit: Co do folii ochronnej, warto zamówić na ibuygou, czy w Polsce np od 3mk ?

To w zupełności Ci wystarczy Redmi 4

Co do ochrony czy akcesoriów na IBG nie są one tanie, oraz do kosztów wysyłki dochodzi dodatkowe 7$, także poszukałbym bardziej na Aliexpres, Allegro lub tak jak piszesz 3MK

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...