MatthewS

Gwarancja IBG

Recommended Posts

Kilka słów ode mnie nt gwarancji ibuygou. Niestety nie będą to miłe słowa.

Po pierwsze odradzam Wam wysłanie telefonu na naprawę gwarancyjną do Chin. Przed chwilą odebrałem Mi5, która po prawie 2 miesiącach od wysyłki wróciła z Chin a problem jak występował tak występuje.

Telefon był kupiony w lipcu 2017 r. z dwuletnią gwarancją EU. Ok 20 grudnia zgłosiłem problem z przyciskiem home, który żył własnym życiem i telefon reagował na jego wciśnięcie nawet kiedy bezczynnie leżał na blacie. Oczywiście wcześniej przywracałem telefon do ustawień fabrycznych ale to nie rozwiązało problemu. Co ciekawe podobny problem miałem w drugiej Mi5, którą użytkuję osobiście ale ustąpił po kilku dniach

Keran z ibuygou odpisał mi, że niestety ale Mi Center nie ma aktualnie na stanie płyt głównych i mogę go jedynie wysłać do Chin. Telefon wysłałem 22 grudnia do Chin i 6 stycznia został do nich doręczony. Po ponad miesiącu telefon został do mnie odesłany jako naprawiony, a tak naprawdę mam wrażenie że nikt nawet do niego nie zajrzał (ani w serwisie xiaomi ani w ibuygou po powrocie z serwisu) i problem nadal występuje. Poniżej załączam nagrane przed chwilą filmiki pokazujące problem.

Telefon samoczynnie uruchamia Google Now, które powinno uruchamiać się po długim naciśnięciu przycisku Home

Xiaomi Mi5 - Przycisk home żyje własnym życiem

Przycisk home aktywujący się na wygaszaczu wybudza telefon.

Xiaomi Mi5 - Samoczynne wybudzanie ekranu

Przycisk ten potrafi się wciskać samoczynnie czasem nawet co kilka sekund co praktycznie uniemożliwia normalne korzystanie z telefony.

@Acid czy byłaby szansa na naprawę tego problemu w Mi Center? Przyznam szczerze, że nie za bardzo mam ochotę pozbywać się telefonu na kolejne 2 miesiące i odebrać go w takim samym stanie jak przed naprawą.

W maju 2016 roku wysyłałem do Chin inną Mi5 z padniętą płytą główną (również nie było płyt w PL). Telefon wrócił po ok 6 tygodniach i płyta główna padła ponownie przy przenoszeniu danych z Mi3 na "naprawioną" Mi5. Problem został rozwiązany dopiero w Mi Center, gdzie kolejna naprawa (wymiana płyty) zajęła dosłownie kilka dni i telefon służy mi dobrze do dnia dzisiejszego (to inny egzemplarz niż ten, który ma problem z przyciskiem Home).

Podsumowując, zdecydowanie odradzam wysyłanie telefonu na naprawę do Chin. Na dwa wysłane telefony oba wróciły nie naprawione. Zdecydowanie lepiej poczekać na dosłanie brakującej części do Mi Center z Chin i realizować gwarancję w Polsce. Wysyłając telefon na naprawę do Chin tracicie tylko czas (ok. 1,5-2 miesiące) a problem nadal nie jest rozwiązany

Edited by andrzej78
  • Like 1