MatthewS

Gwarancja IBG

Recommended Posts

Hej, mam plan zakupić Mi5s 4/32 w Ibuygou. Ten dodatkowy rok gwacjancji za 5$ obejmuje gwarancje we wrocławiu? Dajmy na to, że coś sie zepsuje to odsyłam do wrocławia i mi wymienią w ramach gwarancji tak?

2 minuty temu, MatthewS napisał:

czyli jakie są opcje?

Po prostu, gdy coś ci się zacznie dziać niepokojącego z telefonem, pierw piszesz do Ibuygou z opisem usterki (zdjęciami, filmikami). Oni na tej podstawie oceniają czy uznać Ci gwarancję oraz podejmują decyzję o ewentualnej naprawie i informują Cię gdzie wysłać telefon, do nich  lub Wrocław, w większości przypadków jest to właśnie polski oddział

A czy jest potrzebna jakaś karta gwarancyjna, czy jakiś dowód zakupu??? żeby mieć gwarancję

Właściwie to numer seryjny oraz numer IMEI urządzenia. Ale numer zamówienia też będzie przydatny :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

A czy gwarancja i ten serwis jest wtedy gdy wybieramy EU Direct, czy z Chin również? Jeśli nie, to jaka jest różnica między eu, a china co przemawia za jedną lub drugą opcją?

1 godzinę temu, gordion napisał:

A czy gwarancja i ten serwis jest wtedy gdy wybieramy EU Direct, czy z Chin również? Jeśli nie, to jaka jest różnica między eu, a china co przemawia za jedną lub drugą opcją?

Co do gwarancji realizowanej w Polsce nie ma żadnego znaczenia z jakiego magazynu weźmiesz. Różnica jest taka, że wysyłka z magazynu Eu nie będzie podlegała opłacie Vat-u w UC, ta kwota i tak jest już jest wliczona w cenę. Niestety nic nie przemawia na korzyść, wyboru tego sposobu nadania, ponieważ cena jest powiększona o ok 25%, a ubezpieczenie od Vat to 5%. Czas dostawy z Chin to często ok 3 dni Dhl-em

• Like 1

To jeszcze ja mam pytanko o gwarancje - bo w niedługim czasie planuje przesiąść się z leciwego już LG G2 na MI5s (pewnie 4/128)
"Add 1 year warranty" za 5$ oznacza to, że w sumie będę miał 3 lata gwarancji? (2 lata zwykłej + ta dodatkowa 1 rok za 5$)?

@szakal88 aa widzisz, dzięki za info ;) z Xiaomi jeszcze kontaktu nigdy nie miałem także sądziłem, że gwara jest wszędzie taka sama dla zwykłego konsumenta, czyli 2 lata jak to zwykle bywa.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

No to mialem szczescie zamawiajac w niedziele... Wczoraj napisalem do supportu maila, czy moge przedluzyc gwarancje do 2-letniej za $5 i jeszcze sie udalo. ;)

Nowe zasady i polityka gwarancji w sklepie iBuygou.com:

Ważna informacja. 15 marca nadeszły zmiany odnośnie polityki i zasad gwarancji. Na ten moment opcje gwarancyjne telefonów prezentują się następująco:

31_20e3.png1⃣ rok gwarancji w Chinach - Darmowa
31_20e3.png1⃣ rok gwarancji w EU - 10$
32_20e3.png2⃣ lata gwarancji w EU - 15$

Co za tym idzie, dotychczasowe opcje, czyli 1 rok gwarancji w cenie telefonu oraz wykupienie drugiego roku za 5$ zostają zniesione, na rzecz nowych opcji.
Jak za poprzednim razem, wyboru opcji gwarancji dokonuje się na stronie produktu, tuż przed włożeniem go do koszyka.
Tutaj zdjęcie poglądowe.

Gwarancja w EU dotyczy na dzień dzisiejszy tylko modeli Xiaomi ( z wykluczeniem MiNote 2 i MiMix). Zależnie od dostępności części, realizacja gwarancji może odbyć się u @Acid lub w Barcelonie - każda usterka musi zostać zgłoszona na [email protected] i to tą drogą zostaje podjęta decyzja o miejscu realizacji naprawy.

Modele innych marek dostępnych w sklepie, a także produktów które zawierają części elektroniczne wraz z baterią, podlegają tylko opcji rocznej darmowej gwarancji w Chinach. 
Produkty oraz akcesoria, które nie posiadają baterii (słuchawki, etui, szyby, folie) nie podlegają żadnej gwarancji.

W przypadku odebrania uszkodzonej paczki/produktu, czyli DOA (z ang. Dead on Arrival), klient ma 3-7 dni na zwrócenie telefonu do Hiszpanii, oczywiście po uprzednim kontakcie z supportem i dokumentacją foto/video odnośnie usterki/wady fabrycznych.
Tutaj więcej na ten temat.

Zasady dla telefonów zamówionych przed datą 15.03.2017 nie zmieniają się, gwarancja jest realizowana przez 1 lub 2 lata od daty zakupu.

Wszystkie dodatkowe informacje odnośnie zmian polityki gwarancji zawarte są na naszej stronie w tym linku.

nowa gwarancja2.jpg

Kupiłem ostatnio Mi 6 z dwuletnią gwarancją na IBG. Oni instalują jakąś (chyba global) wersję MIUI, więc bootloader jest odblokowany. Czy zainstalowanie MIUI Polska unieważnia gwarancję?

1 minutę temu, staw napisał:

Oni instalują jakąś (chyba global) wersję MIUI, więc bootloader jest odblokowany.

?????? co? Nie.

1 minutę temu, staw napisał:

Czy zainstalowanie MIUI Polska unieważnia gwarancję?

Gwarancje IBG? Nie.

Taka jest informacja na stronie produktu, sprawdzałem stan bootloadera przez Minimal ADB and Fastboot i jest odblokowany.

Jakieś oficjalne stanowisko IBG w sprawie gwarancji a MIUI polska zostało wystosowane? Googlowałem i nie mogłem znaleźć niczego w 100% pewnego.

Przechwytywanie.JPG

Możesz śmiało instalować miuipolska.pl / xiaomi.eu I nie stracisz gwarancji. Potwierdzone info :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Wysyłał ktoś z Was telefon na gwarancji do Chin (ibuygou)?
Aktualnie mija 15 dzień jak napisali, że paczka do nich dotarła.
Każda próba dowiedzenia się co się dzieje z telefon kończy się na słowach, żebym się nie martwił i wszystko zostanie "asap" załatwione.

Napisz na priv numer zamówienia albo napisz na fb.com/ibuygoupoland a dostaniesz lepszą odpowiedź.

Guest
2 godziny temu, Julia_Srajtek napisał:

Wykup gwarancji EU nie gwarantuje naprawy w Polsce :-/

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Dlatego sie to nazywa gwarancja EU a nie gwarancja PL, co jest jasno i wyraznie opisane w warunkach gwarancyjnych na IBG

Dlatego sie to nazywa gwarancja EU a nie gwarancja PL, co jest jasno i wyraznie opisane w warunkach gwarancyjnych na IBG
Nie wiedziałem że Chiny leżą w Europie... Bo tam mi kazali wysłać telefon mając ważna gwarancję EU

Guest
1 godzinę temu, Julia_Srajtek napisał:

Nie wiedziałem że Chiny leżą w Europie... Bo tam mi kazali wysłać telefon mając ważna gwarancję EU

A ja nie wiedzialem ze nie czytalas zapisow gwarancyjnych wiec...jesli sie nie czyta regulaminu sklepu to potem wychodzi wlasnie cos takiego
https://www.ibuygou.com/help/after-sales-policy.html#eu-inf

Clip.jpg

Edited by Guest

Czytaj ze zrozumieniem prosze. Wyraźnie napisalem "Wykup gwarancji EU nie gwarantuje naprawy w Polsce" aby kolega wczesniej mial pewnosc co do tego. I tyle. Po co mącisz i doszukujesz się czego nie ma a tym bardziej nie napisałem?

Guest
32 minuty temu, Julia_Srajtek napisał:

Czytaj ze zrozumieniem prosze. Wyraźnie napisalem "Wykup gwarancji EU nie gwarantuje naprawy w Polsce" aby kolega wczesniej mial pewnosc co do tego. I tyle. Po co mącisz i doszukujesz się czego nie ma a tym bardziej nie napisałem?

Ja poparlem zapisem gwarancyjnym i SS ze strony przez co sprecyzowalem dlaczego co i jak, Ty tylko napisalas posta ktory po ktorym by bylo pytanie: jak to dlaczego?

Witam, kupiłem Xiaomi z IBG z opcją 2 letniej gwarancji w Europie. Na jakiej podstawie byłaby realizowana jeśli bym miał pecha i telefon się popsuł? Żadnej faktury, ani nic takiego nie dostałem.

Witam, kupiłem Xiaomi z IBG z opcją 2 letniej gwarancji w Europie. Na jakiej podstawie byłaby realizowana jeśli bym miał pecha i telefon się popsuł? Żadnej faktury, ani nic takiego nie dostałem.
Cześć. Na podstawie numeru zamówienia oraz numeru seryjnego oraz IMEI urządzenia :)

• Like 1