Skocz do zawartości

Redmi 2 Pro aktualizacja do android 5.1


zielonyBB

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, FromWP napisał:

 

1.Ściągnij

2.wgraj na sd

3.uruchom telefon w twrp (3 sposoby: 1) w aktualizacjach trzy kropeczki, uruchom w recovery, 2) przy wyłączonym telefonie włączasz go trzymając wszystkie 3 klawisze, vol+ vol- i power, 3)przy wyłączonym telefonie włączasz go trzymając vol+ i power, uruchamia się menu w którym klikasz recovery.

4.w twrp install, wskaż wgrany plik romu na sd, odznacz opcję  "Zip signature verification" i przesuń suwak na dole żeby uruchomić instalację.

5. Jak ci wywali jakieś błędy, to ponownie bez wychodzenia z twrp install .

 

 

Robię według opisu 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już masz prawidłowy - z rozszerzeniem "zip". Powinno być dobrze.

Edytka - nie, stój! Dalej jest źle - bo cały katalog spakowałem. Wstrzymaj się na kilka minut.

Edytka II

Tutaj w końcu jest ten zmodyfikowany i spakowany, jak należy. Normalnie Benny Hill. :P

Link: 6.10.20 Redmi2 4.4.4

 

Edytowane przez h4lik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2016 o 07:14, FromWP napisał:

No to wszystko się wyjaśniło. Używałeś twrp dla androida 4.4.4 a chciałeś wgrać xiaomi.eu/pl z androidem 5.1 (LP) a do tego potrzebne jest inne nowsze twrp 3.0.1 z LP w nazwie.

HM2013813 i wt86047 to ten sam model, tylko HM2013813 to nazwa z androidem 5.1, a wt86047 z anroidem 4.4.4.

Capture.JPG

Tu masz linki do twrp: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 powinieneś użyć wt86047-TWRP3.0.0-1_LP.zip, a użyłeś TWRP_HM2014813.zip .

"jakis mod "ResurrectionRemix" z androidem 6.0.1" nie wymagał nowszego twrp i się zainstalował. Romy xiaomi.eu/pl mają od pewnego czasu wstawioną weryfikację modelu i jak to się nie zgadza to nie chcą się instalować i wyświetla się komunikat że to inny model, a to tylko inna nazwa tego samego modelu zmieniona po wprowadzeniu nowszego androida.

Witam,

Nie do końca mogę zgodzić się z sugestiami, iż dla phona RedMi 2 HM2014813 2GB należy obowiązkowo aktualizować TWRP po upgrade Androda z 4.4.4 na 5.1 gdyż inaczej nie bedzie można wgrać nowych ROM-ów spod wt86047.

Mam taki aparat od listopada 2015 r., po aktualizacji Androida na 5.1 na starym TWRP, bez żadnych zabiegów z mojej strony kolejne cotygodniowe aktualizacje system łyka jak gęś kluski.

Co Wy NATO?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Premeryt napisał:

Witam,

Nie do końca mogę zgodzić się z sugestiami, iż dla phona RedMi 2 HM2014813 2GB należy obowiązkowo aktualizować TWRP po upgrade Androda z 4.4.4 na 5.1 gdyż inaczej nie bedzie można wgrać nowych ROM-ów spod wt86047.

Mam taki aparat od listopada 2015 r., po aktualizacji Androida na 5.1 na starym TWRP, bez żadnych zabiegów z mojej strony kolejne cotygodniowe aktualizacje system łyka jak gęś kluski.

Co Wy NATO?

 

 

Ja na to, że chyba nie zauważyłeś że w romie dostajesz gratis twrp.img. Jak aktualizowałeś na początku to ci się mogło zainstalować starym twrp, bo weryfikację nazwy modelu w romie wprowadzili nie tak dawno.To że nie można nowszym twrp wgrać starszego romu to też prawda, ale wgranie innego twrp to chwila. Po to koledze odpowiedziałem i z tego co pisał pomogło i rom wgrał. Możesz sprawdzić jaki nr twrp masz teraz, jak ci się aktualizują romy z 5.1 to raczej masz 3.0.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za profesjonalną odpowiedź. Nie mam aż takiej wiedzy w tych sprawach. Sprawdziłem phona, mam zainstalowaną wersję TWRP 3.0.0-1.

Ale jak go odpalam wyłączonego z kombinacji przycisków to wywalają mi się chińskie znaki diakrytyczne (tego w Mi4c nie mam), chciałem to wywalić ale niejaki Pytono z Kansas City czyli Konstantynowa Łódzkiego kategorycznie mi to odradził, gdyż "uwalę" telefon a jest jeszcze u nich na gwarancji?

Natomiast jak odpalam plik .zip z poz. Aktualizacji/Zainstaluj z pliku .zip to wsztyko śmiga zgodnie z forumową instrukcją obsługi.

Jeśli miałbym "naprawić" TWRP  w sposób jw. t.j. z pliku .zip to jaki plik mam odpalić ten wt86047-TWRP3.0.0-1_LP czy też obrazek .img, tylko który, recovery.img to chyba nie?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Premeryt napisał:

Dziękuję za profesjonalną odpowiedź. Nie mam aż takiej wiedzy w tych sprawach. Sprawdziłem phona, mam zainstalowaną wersję TWRP 3.0.0-1.

Ale jak go odpalam wyłączonego z kombinacji przycisków to wywalają mi się chińskie znaki diakrytyczne (tego w Mi4c nie mam), chciałem to wywalić ale niejaki Pytono z Kansas City czyli Konstantynowa Łódzkiego kategorycznie mi to odradził, gdyż "uwalę" telefon a jest jeszcze u nich na gwarancji?

Natomiast jak odpalam plik .zip z poz. Aktualizacji/Zainstaluj z pliku .zip to wsztyko śmiga zgodnie z forumową instrukcją obsługi.

Jeśli miałbym "naprawić" TWRP  w sposób jw. t.j. z pliku .zip to jaki plik mam odpalić ten wt86047-TWRP3.0.0-1_LP czy też obrazek .img, tylko który, recovery.img to chyba nie?

Pozdrawiam

 

Tego chińskiego menu serwisowego nie wywalisz, a tam jest gdzieś zmiana języka na eng, u mnie na górze, ale ja mam angielski i na chiński nie chce się zmienić. Jak odpalisz trzymając wszystkie 3 przyciski (vol+ vol- i power) to się powinno od razu twrp włączyć. Ty masz twrp do androida 5.1 i prawdopodobnie samo ci się w którymś momencie z aktualizowało do tej wersji razem z wgrywanym romem. To jest najnowsze i niczego nie musisz aktualizować. Jakbyś chciał wgrać rom z Androidem4.4.4, to musisz zmienić twrp na 3.0.0. HM2014813. Twrp najłatwiej wgrywać z pliku .img w samym twrp, uruchamiając install image, nie zip (trzeba rozpakować i wgrać do telefonu plik recovery.img). Potem tylko zapyta na jaką partycję chcesz wgrać, zaznaczasz recovery i install. Potem reboot do recovery i masz wgrane inne twrp.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, Redmi2 napisał:


Nie, gdzie niby jest mowa ze seria mi dostanie 6.0? 9 urzadzen z mi dostanie 7.0 w tym mi5 juz ma, a mi max miec bedzie niedlugo, potem mi4c, mi4s i mi note pro. Reszta pozniej. Czyli 4 urzadzenia mi dostana.
O serii redmi i redmi note narazie nic nie wiadomo.
Wiadomo tylko ze wszytkie dostana miui9, ale to nie wiaze sie z andkiem.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Acid dość szeroko o tym informował ostatnio w dziale Aktualizacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Redmi2 napisał:

To jeszcze raz tam zajrzyl i sprawdz do jakie andka i ktore urzadzenia, bo cos tam wiesz ale nie do konca i wprowadzasz w blad.

Bo napewno nie do 6.0 i nie wszystkie mi a 9, a w sumie teraz 7, bo mi5 juz ma a mi max juz szykuja. Kolejne 3 to mi4s, mi4c, mi note pro.

I zostaje 4 mi jeszcze tylko z aktualka do 7.0 . Mi2,mi4, mi note nie dostana, mi4i takze watpie. Pewnie bedzie to mi note2, mi mix, mi5s i mi5s plus.

A o serii redmi i redmi note nic nie wiadomo. Napewno nie dostanie redmi 1, redmi2, redmi note 2, redmi note 3 mtk, redmi note 4 mtk, redmi pro mtk raczej nie, chociaz tu moze byc wyjatek dla mtkow, redmi note 4G.

Mtki z serii redmi i redmi note nawet 6.0 nie dostana. Redmi1,2 do 6.0 mozna takze zapomniec.

A reszta to moze ale nie musi.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

No tak stało napisane:

"Acid Mod  pawellabedz  1 dzień temu

Sukcesywnie wszystkie Mi z 2015 i 2016 dostaną aktualizację do N. Tyle.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Twoich ww. dywagacji to post został założony w kwestii,  "czy i kiedy RedMi 2 HM2014813 2GB dostanie aktualizację do Androida 6 od Xiaomi?".

Czyli jak seria Mi dostanie aktualizację do Androida 7.0 to będzie gorzej niż gdyby zaktualizowano je do 6.0? Są jeszcze inne wypowiedzi Acida w tej kwestii, przeczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Premeryt napisał:

"czy i kiedy RedMi 2 HM2014813 2GB dostanie aktualizację do Androida 6 od Xiaomi?".

Moim zdaniem nigdy, a tak naprawdę nie bardzo wiem po co. Aktualizacja do 6 nic by w przypadku Miui nie zmieniła. Chyba że porzucą rozwijanie Miui na 5.1 dla wszystkich telefonów i łatwiej im będzie robić wszystko na 6.0, a w najnowszych telefonach na 7.0. Romy na 4.4.4 niczym się nie różniły pod względem funkcjonalności od tych na 5.1 dla Redmi 2. No może na początku te na 5.1 miały więcej błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem dziewczynie smartwatcha 3 od Sony, szkoda że nie ma xiaomi :( I chcielibyśmy zaktualizować wersję androida do 5 ale po pobraniu z poziomu aktualizacji po zaznaczeniu pliku przechodzi do trybu awaryjnego (team win recovery project) ? Gdzie mogę przejść do menu install i wybrać paczkę do zaisntalowania ale wyskakuje error 7, pozostaje mi restart telefonu.
Obecnie mamy androdia w wersji 4.4.4 miui 8.2 - 6.11.3 (zains. naj. aktualizacja pod andka 4.4) Co mam zrobić żeby zainstalować Androida w wersji 5 ?

Pozdrawiam !

LINK DO ZDJĘCIA : 15778285_1423784580967650_1806654022_o.j

Telefon : 
RedMi 2 HM2014811 2GB

Edytowane przez l1nku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, l1nku napisał:

No dobrze dziękuje a jak wgrać najnowsze twrp poprzez intall oraz z poziomu aktualizacji nie da rady, jest to skomplikowany proces ?

Bardzo prosty, z poziomu tego twrp które już masz (najpewniejszy moim zdaniem)

1. Rozpakowujesz pobrany zip z linku który podałem i masz plik twrp.img

2. Wgrywasz ten plik do pamięci telefonu

3. Uruchamiasz twrp, na przykład klikając trzy kropki w aktualizacjach, wybierasz uruchom w recovery (twrp)

4. W twrp wybierasz install image, wybierasz wgrany plik zapyta cię w którymś momencie na jakiej partycji, wybierasz recovery, przesuwasz suwak na dole i zainstalowane.

5. Możesz jeszcze po instalacji zrobić reboot do recovery i masz już uruchomione nowe twrp.

Jak wgrałeś już wcześniej plik z romem (zip) to możesz od razu install i wybierasz ten plik.

Zawsze najlepiej instalować nowy rom od razu z poziomu twrp,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale feler : / od 40 min.. telefoni stoi na tym ekranie i nic się nie dzieję.
POMOCY.
Podczas trzymania wyłączania ekranu + zwiększenie głośności telefon się resetuje ale nie włącza się żadne menu, telefon blokuj się  na ekranie z napisem mi.

Dziewczyna mnie zabije... : / 


LINK DO ZDJĘCIA : xxz.jpg

Edytowane przez l1nku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś poszło nie tak, może uda ci się uruchomić twrp trzymając wszystkie trzy klawisze: przytrzymaj długo power i jak 

3 minuty temu, l1nku napisał:

Po kliknięciu głośność + , - i power włącza sie twrp przy próbie powrotu do wcześniejszej stabilnej wersji na androdzie 4.4 wyskakuje to :

test.jpg

Dlaczego to nie działa jak powinno.. KURDE zaraz przyjdzie na górę i będzie piekło.

Dlatego że znowu dla romu na androidzie 4.4.4 potrzebne jest to starsze twrp które zmieniłeś na nowsze. Spróbuj wgrać ponownie ten nowy rom tylko poczekaj chwilę, na tym logo Mi może wisieć parę minut, ale powinien ruszyć. Tylko sprawdź plik romu bo widzę że pobierałeś go dwa razy bo w nazwie masz spację i (2). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, l1nku napisał:

Mam jeszcze 25 minut, pobrałem rom : xiaomi.eu_multi_HM2XWCPro_6.11.3_v8-5.1 i właśnie go instaluje dam mu 10 minut. Jeśli nie to wracam do 4.4 całe szczęście że jest taka możliwość. Dzięki.

10 minut to mało, po raz pierwszy na nowym androidzie będzie to trwało co najmniej 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...