Skocz do zawartości

Redmi 2 Pro aktualizacja do android 5.1


zielonyBB

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, chyba Twoja teoria sie nie sprawdzila. Sciagnalem te wersje z LP, zainstalowalem tj. fastboot flash recovery recovery.img. Nastepnie jak wchodze w recovery to dalej widnieje mi nazwa z wersja 3.0.0-1 (nie wyswietla tego LP). Po zainstalowaniu ROM'u, system sie nie wlacza jest tylko logo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Morvan napisał:

Hm, chyba Twoja teoria sie nie sprawdzila. Sciagnalem te wersje z LP, zainstalowalem tj. fastboot flash recovery recovery.img. Nastepnie jak wchodze w recovery to dalej widnieje mi nazwa z wersja 3.0.0-1 (nie wyswietla tego LP). Po zainstalowaniu ROM'u, system sie nie wlacza jest tylko logo... 

Mam dokładnie ten sam telefon i nie miałem takich problemów, a przechodziłem kilka razy z romu 5.1 na 4.4.4 i odwrotnie. Długo czekasz z tym logo Mi? Po raz pierwszy rzeczywiście potrafi długo wisieć, nie pamiętam jak długo, ale kilka minut na pewno. W samym twrp tego LP nie ma, jest w nazwie pliku. A instalowanie innej wersji twrp najłatwiej jest robić w samym twrp, instalując install img i wybierając partycję recovery. Ja osobiście i tak wróciłem do romu 6.10.13 na 4.4.4, bo telefon na tym androidzie działa zauważalnie płynniej. Tylko żeby zainstalować rom na 4.4.4 musisz wrócić do twrp  TWRP_HM2014813, na tym nowym będzie znowu komunikat że to inny model telefonu.

Nie instaluj 6.9.29, bo jest niedorobiony, ściągnij 6.10.13 dużo lepszy!

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Morvan napisał:

Nazwa ROM: xiaomi.eu_multi_HM2XTDPro_6.9.29_v8-5.1.zip

Jak się przy tym upierasz to trudno, ale naprawdę lepiej działa na 4.4.4 ten: xiaomi.eu_multi_HM2XTD_6.10.13_v8-4.4.zip tylko do tego potrzebne to twrp  TWRP_HM2014813, 

Tylko daj mu szansę i poczekaj trochę dłużej jak to Mi się wyświetla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec, sprobowalem jeszcze zainstalowac ten moj poprzedni ROM, ktory dalem post wczesniej z TWRP, ktory mi podales. Czekalem ok. 30minut i nic, dalej logo Mi. 

Teraz zainstalowalem wersje, ktora mi podales ze starszym TWRP i ... uruchomil sie. Super, wole miec jednak oficjalnego ROMa niz jakiegos Mixeda. Troche szkoda, ze KitKat, bo chcialem pobawic sie nowsza wersja, ale juz olac to. Dzieki wielkie za pomoc. Logo Mi bylo tylko chwile, minuta, dwie max.

W sumie ciekawe dlaczego nowsza wersja nie chciala mi przejsc oraz czemu MiFlash nie wykrywal mojego telefonu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Morvan napisał:

Troche szkoda, ze KitKat, bo chcialem pobawic sie nowsza wersja, ale juz olac to.

To jest Miui, tu nowsza wersja androida nie wnosi żadnych nowych funkcji, a wersję Miui masz najnowszą i prawdopodobnie jutro będziesz miał jeszcze nowszą. A dlaczego ta na 5.1 nie chce się odpalić to naprawdę nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby potem zrobic tylko update bez kasowania danych to mozesz mi podeslac jakis poradnik? Albo po prostu krotko opisac? 

Pewnie jakis backup zrobic systemu, wipe (czego) no i install?

 

Btw. co daje ta opcja Unlock w Sim cards & mobile networks? Zawsze mnie to zastanawialo i nigdy nie widzialem zeby ona cos zmieniala.

- da sie wywalic aplikacje wgrane tj. Security?

Edytowane przez Morvan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualizacji, wgrywaniu nowego romu nic nie tracisz. Po prostu wgrywasz pobranego zipa romu do telefonu i w twrp install, bez żadnych wipe. Kopię można na wszelki wypadek zrobić, najlepiej nie telko danych ale całego systemu np. w twrp. W razie problemów otworzysz wszystko. Można też zrobić lokalną kopię Miui, prawie wszystko zachowa, tylko niestety potrafi dane niektórych aplikacji wykasować już  w momencie robienia. Nie wiem co to unlock sim oznacza, też kiedyś się nad tym zastanawiałem (wyłączenie żądania pinu jest w innym miejscu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2016 o 14:34, FromWP napisał:

Przy aktualizacji, wgrywaniu nowego romu nic nie tracisz. Po prostu wgrywasz pobranego zipa romu do telefonu i w twrp install, bez żadnych wipe. Kopię można na wszelki wypadek zrobić, najlepiej nie telko danych ale całego systemu np. w twrp. W razie problemów otworzysz wszystko.

Dzisiaj chciałem zrobić aktualizacje Poprzez TWRP  xiaomi.eu_multi_XM2XWC_6.10.20.V8-4.4zip

 

Proces Updater zakończył się błąd: 7
Błąd pliku zip jego zastosowanie / sdcard / xiaomi.eu_multi_XM2XWC_6.10.20.V8-4.4zip

Upadater process ended  with ERROR :7
Error instaling zip file /sdcard / xiaomi.eu_multi_XM2XWC_6.10.20.V8-4.4zip

Niepowodzenie(Failed) na górze ekranu telefonu ?

Na dole ekranu dwa okienka

Wipe cache / dalvik  oraz Reboot System

 

Proszę o pomoc jak wgrać ten ROM

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, h4lik napisał:

Mam pomysł - może przenieś plik z ROMem (jeśli jesteś pewien, że jest pobrany prawidłowo) z karty SD bezpośrednio do pamięci telefonu i spróbuj raz jeszcze.

No i ktoś tu pisał o wymazaniu pierwszej linijki w pliku - to też może być skuteczne. Aż se zaraz sprawdzę.

ROM właśnie jest na pamięci wewnętrznej telefonu

możesz podać ten link z ROM"em na inny upload?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, h4lik napisał:

Kolego, a spróbuj ten rom zainstalować: 6.10.13 Redmi2 4.4.4

Edytka - oczywiście nie biorę żadnej odpowiedzialności za działanie i skutki. ROM został zmodyfikowany, a dokładnie plik z informacją o modelu urządzenia.

Pobrałem od Ciebie ten ROM i próbowałem wgrać ale też nie poszło?

Instalacja szła  z Aktualizacje >>>Uruchom z Recovery  

ROM na pamięci wewnętrznej telefonu

tym razem mam ERROR:6  i ten komunikat?


Upadater process ended  with ERROR :6
Error instaling zip file /sdcard / xiaomi.eu_multi_XM2XWC_6.10.13.V8-4.4zip

Niepowodzenie(Failed) na górze ekranu telefonu ?

 

 

macie jakieś pomysły jak wgrać ten ROM?

Obecnie mam ten ROM xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.9.29_v8-4.4.zip   z tego linku

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224381351

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 20.10.2016 at 1:40 PM, FromWP said:

Jak się przy tym upierasz to trudno, ale naprawdę lepiej działa na 4.4.4 ten: xiaomi.eu_multi_HM2XTD_6.10.13_v8-4.4.zip tylko do tego potrzebne to twrp  TWRP_HM2014813, 

Tylko daj mu szansę i poczekaj trochę dłużej jak to Mi się wyświetla.

 

To powinno Ci wystarczyc. Sciagnij dokladnie taka sama nazwe ROMU, wpiszesz w google to Ci wyszuka. Zainstaluj ten TWRP i sprawdz czy aby na pewno masz te wersje 3.0.0 w telefonie.

Wipe, system, cache, cache/dalvik i chyba boot. Ja to czyscilem wszystko wlacznie z danymi/ aplikacjami oraz factory reset. Zrob najpierw reboot(uruchom ponownie) ponownie do recovery TWRP (czasami jakies wymagane foldery sie usuwaja przy wipe, po reboocie one sie pojawiaja). Teraz dopiero probuj instalowac przez ZIP i proponuje z SD card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morvan napisał:

 

To powinno Ci wystarczyc. Sciagnij dokladnie taka sama nazwe ROMU, wpiszesz w google to Ci wyszuka. Zainstaluj ten TWRP i sprawdz czy aby na pewno masz te wersje 3.0.0 w telefonie.

.  Teraz dopiero probuj instalowac przez ZIP i proponuje z SD card.

TWRP z recovery mam 3.0.0-0  po aktualizacji ROM'u  xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.9.29_v8-4.4.zip

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224381351

Teraz po wgraniu tego ROM;u  j/w przy próbie aktualizacji z pliku ZIP automatycznie  załącza się TWRP Recovery ?

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny Rom sciagnij, ten co ci podalem w quote... On dziala wysmienicie, w koncu mi smiga telefon. TWRP nie aktualizuje sie wraz z ROMEM.

https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767101677

 

TWRP instalujesz po to aby zainstalowac ROM. Przed instalacja ROMU wyczysc wszystko (czyli WIPE...), potem reboot i instaluj ROM.

 

Recovery nie zalacza sie automatycznie, musisz wymusic go stosujac kombinacje klawiszy albo przez fastboot mozesz to zalaczyc. Sam sie nie zalacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Morvan napisał:

Inny Rom sciagnij, ten co ci podalem w quote... On dziala wysmienicie, w koncu mi smiga telefon. TWRP nie aktualizuje sie wraz z ROMEM.

https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767101677

 

TWRP instalujesz po to aby zainstalowac ROM. Przed instalacja ROMU wyczysc wszystko (czyli WIPE...), potem reboot i instaluj ROM.

 

Recovery nie zalacza sie automatycznie, musisz wymusic go stosujac kombinacje klawiszy albo przez fastboot mozesz to zalaczyc. Sam sie nie zalacza.

Ten ROM co mi podałeś 

xiaomi.eu_multi_HM2XTD_6.10.13_v8-4.4.zip

 jest do 2014813 

a w moim pod baterią jest 2014817

wrzuce fotki jakie się wyświetlają podczas próby aktualizacji ROM'u

 

Pierwszy ROM jaki wrzucałem przez Aktualizacje z plik ZIP to ten jak  niżej od 2014811

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224381351

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 2 Pro 

Produkt model 2014817(pod baterią)

Aktualizacja ROM -Fotki

file.html

file.html

file.html

file.html

file.html

file.html

file.html

file.html

file.html

 

Ostatnia fotka :Na koniec mam ERROR:6  i ten komunikat?


Upadater process ended  with ERROR :6
Error instaling zip file /sdcard / xiaomi.eu_multi_XM2XWC_6.10.13.V8-4.4zip

Niepowodzenie(Failed) na górze ekranu telefonu ?

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, h4lik napisał:

Na przedostatnim zdjęciu masz zaznaczoną opcję "Zip signature verification". Odznacz ją i spróbuj ponownie. Powinno pójść i to jest moim zdaniem przyczyna Twoich problemów.

Bez zaznaczonej opcji:  "Zip signature verification".    jest to samo

wgrywam ten ROM od Ciebie

https://mega.nz/#!d5ZRQL5J!Jgu1j6BiT_gJauHYShcH8n8XtIqk5yivW9d1HKkbL64

ERROR:6  i ten komunikat?


Upadater process ended  with ERROR :6
Error instaling zip file /sdcard / xiaomi.eu_multi_XM2XWC_6.10.13.V8-4.4zip

Niepowodzenie(Failed) na górze ekranu telefonu ?

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Morvan napisał:

Inny Rom sciagnij, ten co ci podalem w quote... On dziala wysmienicie, w koncu mi smiga telefon. TWRP nie aktualizuje sie wraz z ROMEM.

https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767101677

 

TWRP instalujesz po to aby zainstalowac ROM. Przed instalacja ROMU wyczysc wszystko (czyli WIPE...), potem reboot i instaluj ROM.

 

Recovery nie zalacza sie automatycznie, musisz wymusic go stosujac kombinacje klawiszy albo przez fastboot mozesz to zalaczyc. Sam sie nie zalacza.

Ten ROM  z linku wyżej to chyba nie jest pod mój telefon z 2014817 ?

xiaomi.eu_multi_HM2XTD_6.10.13_v8-4.4.zip

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Twój  telefon nie ma tutaj dedykowanego ROMu. Ten jest do 2014811 4.4.4 i podobno pasuje.

Jeszcze takie pytanie - jesteś pewien, że masz odpowiednie TWRP?

 

Edytka - no kufa, teraz zauważyłem, że Ty chyba usilnie ściągasz HM2XTD, który NIE JEST dla Twojego telefonu. Twój ma mieć 

HM2XWC

Edytowane przez h4lik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, max35 napisał:

Ten ROM  z linku wyżej to chyba nie jest pod mój telefon z 2014817 xiaomi.eu_multi_HM2XTD_6.10.13_v8-4.4.zip

No nie jest, tak długo z tym walczysz, że w międzyczasie jest już następny nowszy rom dla 811 (działający na 817) xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.10.20_v8-4.4.zip

Link np tu: https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767103015

1.Ściągnij

2.wgraj na sd

3.uruchom telefon w twrp (3 sposoby: 1) w aktualizacjach trzy kropeczki, uruchom w recovery, 2) przy wyłączonym telefonie włączasz go trzymając wszystkie 3 klawisze, vol+ vol- i power, 3)przy wyłączonym telefonie włączasz go trzymając vol+ i power, uruchamia się menu w którym klikasz recovery.

4.w twrp install, wskaż wgrany plik romu na sd, odznacz opcję  "Zip signature verification" i przesuń suwak na dole żeby uruchomić instalację.

5. Jak ci wywali jakieś błędy, to ponownie bez wychodzenia z twrp install .

Jak to nie zadziała to być może w pliku romu jest zabezpieczenie w którym twój model nie jest uwzględniony (ale sam rom na tym modelu działa), wtedy bez modyfikacji pliku romu się nie uda, a sam tego nie zmodyfikujesz, bo nie dasz rady. 

Inna możliwość, to zainstaluj oficjalny rom global dev bo w twoim telefonie można, programem Miflash, będziesz miał automatyczne aktualizacje przez ota.

Link do tematu na en.miui http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku niżej wrzuciłem zmodyfikowaną wersję tego najnowszego, z której wyciąłem informację o modelu urządzenia.

Ja bym zaczął od tego, czy kolega @max35 ma właściwe TWRP (teoretycznie powinien, bo zaktualizował do 6.9.29) i czy na pewno wersję 4.4.4, a nie przypadkiem 5.1,  bo to jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, h4lik napisał:

W wątku niżej wrzuciłem zmodyfikowaną wersję tego najnowszego, z której wyciąłem informację o modelu urządzenia.

Ja bym zaczął od tego, czy kolega @max35 ma właściwe TWRP (teoretycznie powinien, bo zaktualizował do 6.9.29) i czy na pewno wersję 4.4.4, a nie przypadkiem 5.1,  bo to jest istotne.

Ma chyba właściwe 3.0.0.0 na zrzucie widać, z romem na 4.4.4 to powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, h4lik napisał:

W wątku niżej wrzuciłem zmodyfikowaną wersję tego najnowszego, z której wyciąłem informację o modelu urządzenia.

Ja bym zaczął od tego, czy kolega @max35 ma właściwe TWRP (teoretycznie powinien, bo zaktualizował do 6.9.29) i czy na pewno wersję 4.4.4, a nie przypadkiem 5.1,  bo to jest istotne.

Możesz ten najnowszy ROM też zmodyfikować?

xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.10.20_v8-4.4.zip

http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html

 

TWRP mam 3.0.0-0 na zrzucie widać, z romem na 4.4.4 

 

cały czas próbuje wgrać 

HM2XWC

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucę ten najnowszy ROM(zmodyfikowany)

xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.10.20_v8-4.4.rar

do pamięci SD(external_SD)obok innych tam folderów  to po uruchomieniu TWRP 

w twrp install>>> wskaż wgrany plik romu na sd,   =  PLIKU ROM nie widać?

ogólnie ROM jest , bo przez Total Commander go widzi?

do jakiego  folderu ROM  wrzucić?

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, max35 napisał:

Jak wrzucę ten najnowszy ROM(zmodyfikowany)

xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.10.20_v8-4.4.rar

do pamięci SD(external_SD)obok innych tam folderów  to po uruchomieniu TWRP 

w twrp install>>> wskaż wgrany plik romu na sd,   =  PLIKU ROM nie widać?

ogólnie ROM jest , bo przez Total Commander go widzi?

do jakiego  folderu ROM  wrzucić?

 

No przecież to skompresowane archiwum .rar, plik romu musi mieć rozszerzenie .zip trzeba to rozpakować, albo zapytać kolegi czy się nie pomylił przy archiwizowaniu i skompresował do rar zamiast zip.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, h4lik napisał:

No przecież wrzuciłem specjalnie dla Ciebie w wątku niżej, jakieśdwie godziny temu, ale masz i tutaj: klik

Coś z tym plikiem ROM jest nie tak ? bo nie jest widoczny w Recovery TWRP?

w telefonie  widnieje ten plik ROM jak RAR 

Możesz to sprawdzić?

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

No przecież to skompresowane archiwum .rar, plik romu musi mieć rozszerzenie .zip trzeba to rozpakować, albo zapytać kolegi czy się nie pomylił przy archiwizowaniu i skompresował do rar zamiast zip.

Rzeczywiście, że mi się porąbało i zrobiłem rar. :-o

Za kilka minut wrzucę link do zip.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...