Skocz do zawartości

Redmi 2 Pro aktualizacja do android 5.1


zielonyBB

Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemu poszło w twrp.

Zarówno na 811 jak i 813

Galaxy Tab2 & Tapatalk

Zmieniałeś nazwę pliku na update.zip czy na żywca że strony ? Ile stał na logo Mi ? Ja czekałem 35 minut i się poddałem. Masz wersję 2GB RAM ? Rozumiem że ROM HM2XTDPro ?

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielonyBB

To już dawno było. Na pierwszym romie z 5.1. Nie zmieniałem żadnej nazwy pliku, zrobiłem to z poziomu twrp (nie z poziomu włączonego systemu), nie pamiętam ile siedział na logo (więc skoro nie pamiętam to normalnie - bo inaczej bym zapamiętał). Zarówne HM2XTDPro jak i HM2XWCPro (oba z 2gb ramu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Doszedł właśnie do mnie Redmi 2 Pro 2/16GB hm2014811 kupiony w Technos.

Dla porządku dane z urządzenia:

Pod baterią: hm2014811 
Numer telefonu: HM 2LTE-CU
Wersja MIUI: MIUI 7.3 by xiaomi.eu 6.3.24 (rozwojowa)
Wersja Android: 4.4.4 KTU84P
 
Czytałem trochę wcześniej forum i wyszło mi, że potrzebny mi ROM z HM2014811 w nazwie pliku.
Updater sugeruje jednak coś innego:
 
Rozumiem, że mój model to na stronie ,,RedMi 2 HM2014811 2GB''
i pasują romy z symbolem HM2XWCPro (dla 5.1) i HM2XWC (dla 4.4)
 
Czyli np. xiaomi.eu_multi_HM2XWCPro_6.8.18_v8-5.1.zip -- gdybym chciał przejść na 5.1?
 
To jakie ROM-y są tutaj -- https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/ ? -- poza tym, że stabilne :).
 
czy taki ROM --  xiaomi.eu_multi_HM2XWCPro_V7.5.1.0.LHJCNDE_v7-5.1.zip będzie pasować?
 
Pytania:
  1. Czym się różnią ROM-y rozwojowe od stabilnych? Zakładam, że rozwojowe są aktualne i dają szanse na automatyczną aktualizację z Updater-em?
  2. Który jest lepszy (stabilny xiaomi.eu_multi_HM2XWCPro_V7.5.1.0.LHJCNDE_v7-5.1.zip, czy rozwojowy xiaomi.eu_multi_HM2XWCPro_6.8.18_v8-5.1.zip)?
  3. Czy przejście na 5.1 do dobry pomysł? -- na forum jest parę wątków w których wspomina się o złym wpływie 5.1 na czas pracy/baterię -- to jeszcze aktualny problem?
  4. Jeżeli dobrze zrozumiałem poradnik, to paczkę z .zip-em z 5.1 instaluję z aplikacji Updater i mam 5.1 -- i nic więcej nie trzeba robić? Wipe/factory reset nie jest mi potrzebny, bo mam już MIUI od zaufanego dostawcy i telefon jest ,,czysty''.
 
Przepraszam za możliwy chaos powyżej.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z końcówki wątku obok:

wynika, że mam brać ROM dla HM2XWCPRO -- ale nadal dwa do wyboru zostają... :(

Rozumiem, że rozwojowy to wersja 8-5.1, a stabilny to 7-5.1? 8 i 7 to wersji MIUI, ale po kresce wersja Androida?

I rozwojowa jest wersja MIUI 8, a stabilna 7...

Mam rację?

Czyli zostaje pytanie, czy warto przechodzić na 5.1 i czy instalacja ROM-u przez Updatera wystarczy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Na razie zostanę przy 4.4.

 

Z końcówki wątku obok:

wynika, że mam brać ROM dla HM2XWCPRO -- ale nadal dwa do wyboru zostają... :(

Rozumiem, że rozwojowy to wersja 8-5.1, a stabilny to 7-5.1? 8 i 7 to wersji MIUI, ale po kresce wersja Androida?

I rozwojowa jest wersja MIUI 8, a stabilna 7...

Mam rację?

Czyli zostaje pytanie, czy warto przechodzić na 5.1 i czy instalacja ROM-u przez Updatera wystarczy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz MIUI Polska, zostając na 4.4, to zaczekaj do jutra i pobierz plik, który ma w nazwie:

HM2XWC - jeśli chcesz zostać na 4.4.4

HM2XWCPro - jeśli chcesz przejść na 5.1.1

 

Tutaj masz piękną rozpiskę: ROMy

 

Jak dla mnie wersja 4.4.4 działa bez zarzutu i na takiej bym właśnie został.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.9.15_v8-4.4.zip

Witam , jeśli chciałbym zostać na 4.4.4 to mam wgrać ten ROM  j/w ? od  MIUI Polska, = wersja Rozwojowa V7 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=114272

 

czy lepiej wersję Stabilną ?

którą wersje  stabilną polecacie pod 4.4.4 ?

https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/

 

 

słuchawkę kupiłem dzisiaj - w opisie mam:

Telefon posiada nakładkę MIUI Polska V7 -  model obsługuje sieci 2G/3G/4G   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Staram się wgrać nową wersję :

xiaomi.eu_multi_HM2XTDPro_6.9.15_v8-5.1.zip

 

ale wyskakuje mi błąd - print screen:

http://www.imagebam.com/image/fbd7c3506721337

http://www.imagebam.com/image/78be5b506721344

http://www.imagebam.com/image/713fde506721350

http://www.imagebam.com/image/c1fb2a506721355

 

 

Robiłem z oryginalną nazwą pliku, z plikiem update.zip, z karty wewnętrznej, zewnętrznej i za każdym razem błąd (pierwszy obrazek/link)

Robiłem przez updater i z poziomu twrp

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

@Robert Zainstaluj ponownie TWRP (nowsze) to z wersji marcowej, którą posiadasz, było walnięte.

Mam to stare TWRP, przez niego jak chcę wgrać, to nie widzi pliku (ani na sd, ani na wewnętrznej) - podpowiesz czym to uaktualnić?

 

Dałem mu z zip na image, jakąś funkcję i zainstalowałem.. ale wisi na logo MI :(

 

Uwaliłem go chyba

Edytowane przez Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Robert napisał:

Mam to stare TWRP, przez niego jak chcę wgrać, to nie widzi pliku (ani na sd, ani na wewnętrznej) - podpowiesz czym to uaktualnić?

Dałem mu z zip na image, jakąś funkcję i zainstalowałem.. ale wisi na logo MI :(

Uwaliłem go chyba

Spokojnie. Instrukcję instalacji TWRP masz w "Instrukcja Instalacja 2015".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wg opisu :

Instalacja recovery

Pobrany wcześniej plik romu MIUIPolska (.zip) przenosimy do pamięci telefonu.

  1. Pobieramy paczkę: MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) i rozpakowujemy na swoim komputerze w dowolnym miejscu.
  2. Pobrany plik recovery twrp_xxx.img przenosimy do rozpakowanego katalogu z MIUIPolska_fastboot_toolkit i zmieniamy nazwę pliku na „recovery” (zachowując rozszerzenie .img)

 

 

Mam te zielone okno, piszę, że się powiodło, ale nadal nie mogę wejść w twrp, ani system nie wstaje

Coś robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robert napisał:

Zrobiłem wg opisu :

Instalacja recovery

Pobrany wcześniej plik romu MIUIPolska (.zip) przenosimy do pamięci telefonu.

  1. Pobieramy paczkę: MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) i rozpakowujemy na swoim komputerze w dowolnym miejscu.
  2. Pobrany plik recovery twrp_xxx.img przenosimy do rozpakowanego katalogu z MIUIPolska_fastboot_toolkit i zmieniamy nazwę pliku na „recovery” (zachowując rozszerzenie .img)

 

 

Mam te zielone okno, piszę, że się powiodło, ale nadal nie mogę wejść w twrp, ani system nie wstaje

Coś robię nie tak?

Wgrywasz na pewno TWRP dla Twojego modelu telefonu? Jeżeli nie idzie, a system nie wstaje, to wal MiFlash, zawsze pewniej. No i próbuj wejść w TWRP na siłę, trzymaj tak długo przyciski, aż w końcu zawibruje i odpali. (gdy wibruje, to puszczasz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robert napisał:

Możesz podać TWRP dla mojego modelu, co a żeby było pewne na 100%, może faktycznie dałem ciała z wyborem, dla pewności sprawdzę i to :)

Jak chcesz wgrywać rom z Androidem 5.1 to to: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995314651

a jak na andku 4.4 to to: https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759888029 Trenowałem niedawno jedno i drugie.

Rozumiem że masz Redmi2 813 bo próbujesz wgrać rom od tego modelu.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wersja 813, zaraz sprawdzę ten 5.1

( kolega poprosił o wgranie, bo mu na 4.4 pokemony nie działają:P )

 

EDIT:

 

TWRP 5.1 zadziałało, wgrałem nowy system, wstał, nawet mam wsio pliki, które były (pytanie, czy czyścić go do zera-wipe?)

 

Jesteś wielki, bardzo Ci dziękuję

Edytowane przez Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Od nieco ponad roku jestem posiadaczem RedMi 2 HM2014811 2GB. Telefon kupiłem u xon24 z wgranym MIUI Polska w wersji bodajże 5.6.18. Soft chodził bardzo stabilnie, nie było żadnych problemów, dlatego nigdy nie zrobiłem aktualizacji. Po nocnym ładowaniu wybudzam telefon i oczom nie wierzę - mam powiadomienie, że MIUI zostało zaktualizowane do wersji 7 - dokładnie mam wersję 6.1.21 Beta i do wyboru tylko j. chiński i angielski, a na dokładkę pojawiło się kilka chińskich aplikacji. Co zrobić, żeby wrócić do poprzedniego softu bez utraty danych? Niestety, nie mam kopii zapasowej ani konta w chmurze.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jakis rok temu kupowalem przez allegrowicza Xiaomi Redmi 2 pro z syfiastym romem, czyli pelno reklam i innych nieprzyjemnosci. Tak sie meczylem, poniewaz nie chcialo mi sie brac za zainstalowanie normalnego systemu. Teraz dopiero sie tego podjalem, ale niestety nieskutecznie.

Probowalem nowy ROM zainstalowac przez Flash (Miphone) i niestety nie wykrywa mi telefonu. Probowalem rozne sterowniki zainstalowac itd. i nic nie pomoglo. 

Wczesniej natomiast probowalem zainstalowac TWRP, przez konsole jakas instalacja sie zrobila. Wtedy przez telefon Update -> Open in Reebot czy jakos tak wchodzilem i moglem sobie wybrac rozne tam opcje no i zainstalowalem te TWRP (przez konsole WIndows). Po instalacji juz nie mam mozliwosci wlaczenia tego przez update -> "Open in Reebot", poniewaz wyswietla mi sie tylko logo. Chcialem z ustawien wlaczyc ustawienia fabryczne, ale tez widnieje tylko logo. Czesc zostala usunieta, a czesc wgl nieruszona. Niestety musialem po calej nocy oczekiwania wyciagnac baterie. 

W tym momencie mi dziala chyba tylko kombinacja Volume UP + power button. Czyli moge wlaczyc niby recovery (logo i nic dalej), albo fastboot.

W tym momencie probuje przez update->choose update (czy jakos tak) i pokazuje poki co mi tylko logo Xiaomi. Czy powinienem widziec jakis proces instalacji? Wrzucalem plik Update.zip z moim romem. Wersje sprawdzalem.

 

Cos ktos?

No wiec po okolo 40min dalej logo MI...

Edytowane przez Morvan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 dni  temu kupiłem Redmi 2 Pro ( model   2014817 )

 ROM był jedynie trochę spolszczony i sterta śmieci

Po wejściu w tryb recovery mam 3.0.0 

wgrałem  poprzez aktualizacje  na androida 4.4.4 xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.9.29_v8-4.4.zip z tego linku 

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224381351

 

Teraz wyszła nowa aktualizacja xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.10.13_v8-4.4  https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767101678

file.html

i wrzuciłem plik ZIP  na pamięć wewnętrzną telefonu ,następnie: ::>>>Narzędzia >>> aktualizacja>>>Trzy kropki >>> Zainstaluj aktualizację z pliku ZIP>>wybieram plik ZIP >>> OK

  

aktualizacja nie idzie ? trochę po mieli  i pojawia się  plansza ? :shock:

Wrzucę fotkę to zobaczycie

 

file.html

file.html

 

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to juz wgl mam sieke, moj system zostal juz calkowicie usuniety. Nie mam androida. Probuje zainstalowac ROM przez TWRP. Najnowszy MIU 8.0 mi wyskakuje, ze wgl zly model mam wybrany przy instalacji. Zatem probuje poprzednia wersje 7.5.1. Tutaj juz lepiej po przechodzi mi czasem instalacja. Natomiast chyba mi instalowalo to na karte zamiast w telefonie. (.zip mam na sd card). Przez twrp skopiowalem to na telefon i probuje instalowac, ale zas mi wyskakuje komunikat "Failed to mount '/system' (Invalid argument)". 

Wipe wszystko robilem, ale nadal nic. Po reboocie mam caly czas logo Mi i probuje od poczatku proces powtarzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, max35 napisał:

aktualizacja nie idzie ? trochę po mieli  i pojawia się  plansza ? :shock:

Wrzucę fotkę to zobaczycie

 

file.html

file.html

 

 

Człowieku, trzeba się wykazać minimalny przebłyskiem rozumu. Jak nie rozumiesz po angielsku, to skorzystaj z jakiegoś tłumacza. Zainstalowali za ciebie twrp i wystarczy tylko zezwolić temu czemuś żeby mogło zadziałać! Przesuń suwak na dole żeby zezwolić i potem zainstaluj rom. Najpierw może poczytaj co to za cudo to twrp i jak tego używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem TWRP  , zrobiłem Backup

Po wykonaniu Backupu

 

  • Kliknij na opcję "Install"
  • Następnie wyszukaj z folderów pamięć na którą umieściłeś plik z romem.
  • Gdy wyszukasz ROM kliknij na niego 
  • Na końcu wybierz opcję "Swipe to Confirm Flash"
  • Zacznie się wgrywanie romu, 

Po tym zabiegu coś tam mieli i po chwili mam komunikat na górze WYŚWIETLACZA  telefonu?

Instal Zip

Failed (na czerwono)Niepowodzenie

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767101678    NAJNOWSZY ROM nie został wgrany?

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac:

 

Przez MiFlash mi nie wykrywa telefonu, wiec instalacja ROMu przez ten sposob odpada.

Zainstalowalem TWRP poprzez konsole uzywajac Minimal Adb And Fastboot. Tam mi bez problemu wykrylo telefon.

 

Przez TWRP probuje zainstalowac nowy ROM. Zrobilem caly wipe, instaluje ROM bez bledow, potem jeszcze wipe cache/ delvik no i reboot.

Telefon zatrzymuje sie na logo Xiaomi. Probowalem juz instalowac z roznymi wersjami Romu. Niestety nie dziala nic.

 

Telefon byl kupowany przez allegrowicza z systemem pelnego syfu, czy to moze byc przeszkoda i cos mi blokowac w telefonie?

 

HELP, mecze sie z tym juz ktorys dzien po kilka h.

 

Rom : 

 xiaomi.eu_multi_HM2XTDPro_6.9.29_v8-5.1.zip

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=119070

 

Wersja HM2014813 2GB < Sie zgadza (sprawdzane pod bateria)

 

Edytowane przez Morvan
Podsumowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Z tym modelem jest chyba jakis problem z 'podmodelem'. Przy instalacji poprawnego ROM'u wyskakiwal mi czasem komunikat

"this package is for HM2013813 devices; this is a wt86047"

Niby pod bateria mam HM2013813, ale jednak nie trybilo. Zainstalowalem jakis mod "ResurrectionRemix" z androidem 6.0.1 i telefon mi się w koncu załączyl!

 

Jezeli ktos wie cos na temat tego modelu, tzn czemu cos moglo nie wspolgrac z tym 'podmodelem' to moze sie wypowiedziec, moze sie komus przydac ta informacja. Widzialem, ze wiele osob ma problem z tym na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Morvan napisał:

"this package is for HM2013813 devices; this is a wt86047"

Jezeli ktos wie cos na temat tego modelu, tzn czemu cos moglo nie wspolgrac z tym 'podmodelem' to moze sie wypowiedziec

No to wszystko się wyjaśniło. Używałeś twrp dla androida 4.4.4 a chciałeś wgrać xiaomi.eu/pl z androidem 5.1 (LP) a do tego potrzebne jest inne nowsze twrp 3.0.1 z LP w nazwie.

HM2013813 i wt86047 to ten sam model, tylko HM2013813 to nazwa z androidem 5.1, a wt86047 z anroidem 4.4.4.

Capture.JPG

Tu masz linki do twrp: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 powinieneś użyć wt86047-TWRP3.0.0-1_LP.zip, a użyłeś TWRP_HM2014813.zip .

"jakis mod "ResurrectionRemix" z androidem 6.0.1" nie wymagał nowszego twrp i się zainstalował. Romy xiaomi.eu/pl mają od pewnego czasu wstawioną weryfikację modelu i jak to się nie zgadza to nie chcą się instalować i wyświetla się komunikat że to inny model, a to tylko inna nazwa tego samego modelu zmieniona po wprowadzeniu nowszego androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem jaka mam wersje TWRP i jest to wersja 3.0.0-1. Na to wyglada, ze mialem chyba odpowiednia wersje?

 

A okay, z LP w nazwie mialo byc...

 

Hm, no to powiem szczerze nie wiedzialem o tym, myslalem, ze mam zainstalowane po prostu najnowsze oprogramowanie. Chyba jeszcze powalcze z tym normalnym romem zeby zainstalowac skoro tak dlugo juz sie z tym meczylem :D

Edytowane przez Morvan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...