Skocz do zawartości

Redmi 4 Prada problem z FC na miuipolska


Kupiec_1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem dwa redmi 4

Dwa równolegle odblokowalem i wgrywalem twrp oraz miuipolska. Jeden działa bez zastrzeżeń a z drugim są ciągle problemy z FC praktycznie wszystkiego. Robiłem w nim wipe wszystkiego (nawet system) na nowo instalowałem china dev przez miflash ( Rom ten działał stabilnie ale tylko ang język był) później znów twrp i znów miuipolska i znów FC. Jakieś rady??

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam ten problem. Jak instaluje przez miflash chiński Rom działa normalnie. Po wgraniu twrp zaczynają się FC a po instalacji miuipolska nawet potrafi się nie uruchomić

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

ada20484451107622cd4c1120136bb90.jpgfe3c05586323b3292ddfec520dd71573.jpg1af2ea653bf392e0d830fc9d5422b925.jpg5bf6f4b944f23042325aa8e9941fbd67.jpg62ab1d4fe9fa79a5178e6106cba7e37e.jpg takie błędy się pojawiają. Nawet wipa nie chce czasami zrobić. Co jest nie tak? Doradzi ktoś??

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem też że problem wyskakujących FC pojawia się dopiero wtedy kiedy wpisze konto xiaomi  ( obojętnie czy moje czy kolegi)

Podczas wpisywania w kreatorze lub po ponownym miflashu -TWRP - xiaomi.eu po wpisaniu w ustawieniach konta xiaomi, 

wtedy nawet po restarcie telefon potrafi tylko wyświetlać logo MI i nie uruchomić się za pierwszym razem .

wchodząc ponownie w TWRP znów trzeba zmieniać jezyk z chinskiego oraz potwierdzić nie zachowywanie systemu tylko do odczytu .

W akcie desperacji robiłem tez wipe : system  - mogło to mieć na to wpływ ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak można naprawić pamięć w telefonie? Bo chyba tu jest problem. Nie może mi jej zamontować w twrp ani cokolwiek z nią zrobić. Zachowuje się jak tylko do odczytu mimo tego że ta opcja nie jest zaznaczona. Po każdym uruchomieniu twrp trzeba wybrać na nowo język pl. Wgrywanie przez fastboot nie idzie zatrzymuje się. Przez edl idzie ale nie ma żadnego rezultatu. Zatrzymuje się też e mi suite. Jak no fotoeb2357c1a24e94fee4f27a534b8d0e7c.jpg5cfd5328c1643816ea7d3414ed37918c.jpg50c5fbf69f394132d6af8b0e5fe6e914.jpg72cd7146ed64f1f9a379da289b24e1f6.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że musisz go postawić raz jeszcze, MiFlash flashall i china dev. Napewno wygrywasz odpowiednie TWRP?

Chodzi o to że biorę miflash i flashall i Roma china dev i on się już nie chce wgrać. Zatrzymuje się. Wgrywa się przez edl ale jak by go dalej nie było. Ten twrp był wcześniej wgrany ja teraz żadnego nie wgrywam on nawet po flashowaniu jest. Nie może zamontować żadnej pamięci. Nie widzi też pamięci mpt w komputerze. Ręce już mi opadają

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość częsty błąd 0x80004005 pojawiający się przy niekompletnej poprzedniej instalacji. Sprawdź jeszcze czy aby flashujesz dobrym ROMem. Gdzieś na "oficjalnym" forum czytałem, że komuś pomogła zmiana katalogu w którym znajduje się ROM. 

 

Edytowane przez bird1003
Dodatkowa treść
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość częsty błąd 0x80004005 pojawiający się przy niekompletnej poprzedniej instalacji. Sprawdź jeszcze czy aby flashujesz dobrym ROMem.

Próbowałem romem dev z 5 stycznia oraz stable
.świeżo ściągane. Do redmi 4 Prada i taki mam tel. To samo w mi pc suite do 17% i nie chce dalej

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Owczar13 napisał:

A tak w sumie poza tematem to czym się różnią te trzy opcje w MiFlash? (Flash all; Flash all except storage; Flash all except data and storage)

Cyt.: " 5. Zaznaczamy też którąś z dolnych opcji - "Flash all" (wszystko - zalecane) "Flash all except storage" (nie flashuje pamięci/karty) "Flash all expect data and storage" (nie flashuje pamięci/karty i pamięci wewnętrznej - nie zalecane)" źródło:
https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/#comment-151516

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze jak pisałem powyżej zmienić folder. Rozpakuj obraz bezpośrednio na dysk tak jak poniżej na zdjęciu. Oczywiscie litera dysku zgodna z twoja.
IMG_0243.PNG
i flash rób w trybie edl jak poprzedni a MiFlash uruchamiaj w trybie administratora. 

Zrobiłem tak jak napisałeś i dalej to samo. Nawet zrobiłem filmik by to zobrazować:


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Cytat

3. Instalacja recovery

    • Instalujemy Fastboot wg FAQ
    • Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe
    • Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
    • Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
    • Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
    • Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
    • Na koniec fastboot boot twrp.img
    • Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych.
    • Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna i zamontowana w systemie

Przedostatni podpunkt, robiłeś format data? Najpierw naciśnij "Formatuj data", wpisz yes, restart i dopiero wipe. Acid się o to pytał na początku posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

3. Instalacja recovery

    • Instalujemy Fastboot wg FAQ
    • Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe
    • Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
    • Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
    • Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
    • Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
    • Na koniec fastboot boot twrp.img
    • Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych.
    • Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna i zamontowana w systemie
Przedostatni podpunkt, robiłeś format data? Najpierw naciśnij "Formatuj data", wpisz yes, restart i dopiero wipe. Acid się o to pytał na początku posta

Robiłem
Pierwsze co robiłem. Wtedy zrobiło teraz wyskakuje że nie może zamontować pamięci i jest niepowodzenie

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...