Skocz do zawartości

Jak prawidłowo rozpakować nowy ROM?


DamianC

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz Acid co powiem, szanuję Twoją niebywałą widzę w temacie miui/xiaomi/software ale im dłużej czytam to forum i im więcej Twoich wypowiedzi widzę tym bardziej stwierdzam że są zarozumiale i aroganckie by nie rzec niekulturalne. Nie każdy posiada taką wiedzę i doświadczenie w różnych kwestiach, takie umoejetnosci przy grzebaniu przy sofcie. Wiem że jeśli ktoś nie potrafi/ noe czuje się na siłach/ boi się że coś spartoli to wogole nie powinien się za nic zabierać, wiem też że nawet jak już ktoś chce za coś się zabrać to najpierw powinien wiele czasu spędzić na poczytaniu i doedukowaniu się niemniej odpowiedzi w sensie "wszystko robisz źle" lub "Ty pomóż nam" w tym wątku lub dziesiątki podobnych w innych tematach nie dość że pozbawione są merytoryki to są niekulturalne i nowych użytkowników xiaomi/ Miui odstraszają przed pisaniem na forum.... Takie moje zdanie, wybacz.

Edytowane przez santos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@santos

ile razy można pisać to samo? tym bardziej, że są to rzeczy podstawowe, omawiane na forum wielokrotnie, styl jak styl, Tobie się nie podoba, a ktoś inny będzie zachwycony

bardzo wygodnie nie zacytowałeś posta z tego wątku, który nie pasuje do Twojej narracji, a mianowicie - "Musisz przeczytać jakieś instrukcje po prostu. Zip pobierasz czyli nie masz zielonego pojęcia co robisz" oraz wycinasz cześć innego brzmiącego w całości tak - " Nie jest. Jest w zip (jeśli pod recovery) lub tgz jak pod fastboota. Ty robisz wszystko źle, dlatego"

problem polega, że ludzie próbują robić coś o czym nie mają pojęcia, bez zapoznania się z absolutnymi podstawami, autor tego wątku pisze - "przeszukałem całe forum i na pewno niema takiej instrukcji", potem dodaje - "kazdy rom ktory pobiore jest przeciez spakowany w winrar", oba stwierdzenia są nieprawdziwe, żeby nie napisać śmieszne

nie trzeba jak napisałeś "wiele czasu spędzić na poczytaniu", wystarczy przeczytać pierwszy post z któregoś z kilku poradników w dziale Tutoriale, a jak się nie rozumie części lub większości stwierdzeń to jest tam wątek o tytule Słowniczek podstawowych pojęć, całą potrzebną wiedzę można ogarnąć w godzinę, czytając tylko jeden dział forum lub poradniki na stronie www, ale przecież łatwiej stworzyć wątek lub kilka takich samych wątków w kilku działach na forum

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chodzi mi o zainstalowanie romu na telefon z nieodblokowanym bootloaderem przez program miflash.Wydaje mi się że pobierałem złe romy ze strony mioui polska bo one są na odblokowany bootloader(dobrze myślę).Wiem że w instrukcji/tutorialu jest odnośnik do "romy-miflash" i to na pewno takie trzeba pobrać.teraz tylko ostatnie pytanie :gdzie są opisy tych romów,bo widzę tylko linki do pobrania ale w sumie nie wiem co pobieram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego Ci brakuje? Każdy rom pod miflash jest opisany nazwą modelu i rodzajem romu, po najechaniu kursorem na link pokazuje się nazwa pliku zawierająca informacje o kompilacji i nazwie kodowej telefonu. Jeśli to za mało to naprawdę rozważ zamianę na jakiegoś samsunga.

Niniejszy post powstał przy użyciu Redmi 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Acid co powiem, szanuję Twoją niebywałą widzę w temacie miui/xiaomi/software ale im dłużej czytam to forum i im więcej Twoich wypowiedzi widzę tym bardziej stwierdzam że są zarozumiale i aroganckie by nie rzec niekulturalne. Nie każdy posiada taką wiedzę i doświadczenie w różnych kwestiach, takie umoejetnosci przy grzebaniu przy sofcie. Wiem że jeśli ktoś nie potrafi/ noe czuje się na siłach/ boi się że coś spartoli to wogole nie powinien się za nic zabierać, wiem też że nawet jak już ktoś chce za coś się zabrać to najpierw powinien wiele czasu spędzić na poczytaniu i doedukowaniu się niemniej odpowiedzi w sensie "wszystko robisz źle" lub "Ty pomóż nam" w tym wątku lub dziesiątki podobnych w innych tematach nie dość że pozbawione są merytoryki to są niekulturalne i nowych użytkowników xiaomi/ Miui odstraszają przed pisaniem na forum.... Takie moje zdanie, wybacz.

Specjalnie tak pisałem. Chciałem by user domyślil się by podać w końcu konkretnie co robi. Zobacz, że wciąż tego nie zrobił... Nie wiadomo w ogóle co robi, już nie wspomnę o... nazwach plików co usiłuje rozpakować tylko nazywa je "jakieś". Wiem mogłem od razu o to zapytać...

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno trochę wyolbrzymiam i przesadzam ale może to różnica charakterów. Chociaż staram się też zrozumieć Cie Acid i, jak się domyślam, jako że wiedzę masz ogromną (co jak wspomniałem bardzo szanuję =)) to jak dostajesz setki wiadomości z glupimi jak dla Ciebie komentarzami to niekiedy i cierpliwości brakuje do grzecznego tłumaczenia poraz setny "przeczytaj uważnie opis a dopiero później pytaj". Ja też ekstra obcykany we wszystkim co miui/xiaomi nie jestem i jak już zamierzam coś dłubać (ostatnio zmieniałem rozmiar siatki ikon poprzez ingerencję w pliki systemowe) to staram się najpierw sam zdobyć wszelkie potrzebne informacje, natomiast jeśli nadal są jakieś kwestie które dla mnie stanowią wątpliwość to wolę trzy razy zapytać- nawet glupio- niż później coś spaprać i pluć sobie w brodę że mogłem tego wogole nie ruszać =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...