Skocz do zawartości

Co to za ROM?


Lasto11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, Alexikus napisał:

Udało Ci się wgrać inny ROM? Mam ten sam i za Chiny nie mogę nic z nim zrobić...

Tak, nie mogłem zainstalować China z zipa tak jak to jest napisane w poradniku, ale za trzecim wejściem w fastboot go odblokowałem bez zmiany softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
21 godzin temu, kaini napisał:

Lasto11 czy na tym romie działał Ci czytnik papilarny?

Różne rzeczy czy usługi mogą nie działać, i jest to losowe. Odblokowywałem bootloader ostatnio, na romie od Goldwaya i tam już na dzień dobry, nie działał wybór po podłączeniu telefonu Usb pod PC, cały czas był w trybie ładowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kaini napisał:

Czy po zmianie romu nie będzie problemów z wifi ? Ogólnie to jakaś lipa z tym telefonem chyba.

A jaki masz problem z Wifi ? i dlaczego skreślasz telefon posiadając syfiasty rom, o którym piszemy że nawet wydajność może kuleć

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo skoro innym ten telefon gubi pakiety i mi też tzn że coś jest na rzeczy. Na razie zmieniałem kanały sieci i monitoruje rożnymi apkami i co jakiś czas jest nawet info na fb czy olx brak sieci a siec jest. Po 3 dniach użytkowania napotykam się na same problemy, łącznie z jakimś idiotyzmem zdobywania pozwolenia odblokowania i grzebania po forach za oficjalnym romem.
Przyznam że telefon kupiłem na szybko, opierając się na testach i opiniach, bo na ten moment to telefon dla ludzi co mają siedzieć czas na forach i szukać porad jak wgrać nowy rom a nie dla kogoś kto chce kupić i go po prostu używać.
Poczekam jeszcze na info czy będzie zgoda na odblokowanie a jak nie to trzeba gdzieś to opchnąć.

Czy bez odblokowania nie ma możliwość wgrania romu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaini napisał:

 

Czy bez odblokowania nie ma możliwość wgrania romu?

 

Bez odblokowania możesz wrzucić Global MiFlashem.

Będziesz miał sklep Play. I wywalone praktycznie wszystkie chińskie (zbędne) aplikacje.

Do normalnego używania spokojnie się nada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaini napisał:

Ale ja mam już global... Tyle że zmodyfikowany? Nie mam żadnych chińskich aplikacji oprócz konta miui, chmury itp wcześniej miałem Lenovo i tam rom faktycznie był zasyfiony.

Nie ma Globala, na ten model, wszystkie Twoje problemy są związane z syfiastym romem, niestety trzeba troszkę czasu poświęcić, aby ten telefon był w pełni funkcjonalny. Romu Miui.eu nie wygrasz na pseudo Globala, jedynie co, to możesz spróbować go odblokować na tym romie, po uzyskaniu zgody, nie zawsze to działa, ostatnio mi się udało w ten sposób odblokować, jeżeli się nią uda, to musisz poświęcić jeszcze więcej czasu, bo będziesz musiał wgrać China dev, przez SpFlashtool. To nie wina telefonu, tylko tego co jest wgrane, że działa Ci tak, jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oficjalnego romu Global!! China dev, czyli chiński ROM deweloperski, z aktualizacją co tygodniową, jak nazwa wskazuje jest on przygotowany głównie dla Chin, jedyne języki do wybrania to kilka odmian chińskiego oraz angielski, apki z krzaczkami, które na starcie lepiej usunąć, i trzeba także dogrywać sobie usługi Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo skoro innym ten telefon gubi pakiety i mi też tzn że coś jest na rzeczy. Na razie zmieniałem kanały sieci i monitoruje rożnymi apkami i co jakiś czas jest nawet info na fb czy olx brak sieci a siec jest. Po 3 dniach użytkowania napotykam się na same problemy, łącznie z jakimś idiotyzmem zdobywania pozwolenia odblokowania i grzebania po forach za oficjalnym romem.
Przyznam że telefon kupiłem na szybko, opierając się na testach i opiniach, bo na ten moment to telefon dla ludzi co mają siedzieć czas na forach i szukać porad jak wgrać nowy rom a nie dla kogoś kto chce kupić i go po prostu używać.
Poczekam jeszcze na info czy będzie zgoda na odblokowanie a jak nie to trzeba gdzieś to opchnąć.
Czy bez odblokowania nie ma możliwość wgrania romu?

To trzeba wpierw poczytać o urzadzeniu, które się kupuje, a nie później płakać, że na syfiatym romie źle działa. Wszędzie w opiniach i testach pisze, że trzeba wiązac się z tym, że będziemy musieli zainstalować nowy rom. Ludzie, którzy totalnie nie znali się na oprogramowaniu jakoś normalnie zainstalowali MiuiPolska i używają. Na nowym sofcie wszystko będzie działać normalnie. Nikt nie płacze, że trzeba czekać na zgodę i trochę się pobawić. Kupując telefon chiński kilkukrotnie tańszy od konkurencji to musi się z czym wiązać. Doplać kilkaset zł do Samsunga itp. to nie będziesz musiał instalować MiuiPolska.
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek 2 lutego przyszedł Redmi Pro 3/64GB od Goldiego. Bootloader był zablokowany (wbrew informacją od kilku osób, że Goldi odblokowuje). Sprawdzałem fastboot getvar all i dodatkowo próbowałem od razu wgrać TWRP - bez powodzenia. Nie pamiętam ROMu z jakim przyszedł (pamiętam jedynie jego datę 1 gru 2016). Ponieważ miałem wcześniej zgodę na odblokowanie (na mój Mi5), zarejestrowałem Redmi Pro na konto Mi Account i odblokowałem bootloader bez najmniejszego problemu (bez wymiany ROMu na China DEV). Dalej też poszło łatwo (TWRP, miui.eu 7.1.19). Jedyna niespodzianka jaka mnie spotkała to TWRP uruchomiło się po chińsku i musiałem poszperać, którym przyciskiem zmienia się język (prawy przycisk na dole na oknie powitalnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chaos666 napisał:

Jeśli nie umie i sam nie ogarnia procedury wgrania miui.eu - w micenter za kasę  zrobią lub na forum ktoś też robił:) Nie ma co beczeć, spiąć poślady i samemu zrobić lub  zapłacić za usługę :x

No np. Ja :D, jeżeli ktoś się czuje na siłach, to zawsze pomogę, podpowiem, doradzę. Ale gdy kogoś to przerasta, to  jest możliwość,  bezstresowej odpłatnej pomocy, po wysłaniu telefonu lub zdalnie :)

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie postoje mi nic innego bo na 7.1.5 wifi działa gorzej niż na tym syfiastym.. nawet konta gogle,a nie można dodać.

Jakie wipe najlepiej zrobić aby wyczyścić dosłownie wszystko ale aby tel jeszcze działał.

Coś czuje że będzie serwis z tym wifi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg poradników.
Odblokowanie, twrp i instalacja z karty sd.

Wgrałem najnowszą wersję i można powiedzieć że wifi praktycznie nie działa. Strona gogole.pl wczytuje się ok 30 s i nie wczyta się, czasami strony coś zadziałają, w play np nie wczytują się nawet zdjęcia aplikacji, a po jakimś czasie uda się coś zainstalować.

Niezależnie od romu problem z wifi ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kaini napisał:

Wg poradników.
Odblokowanie, twrp i instalacja z karty sd.

Wgrałem najnowszą wersję i można powiedzieć że wifi praktycznie nie działa. Strona gogole.pl wczytuje się ok 30 s i nie wczyta się, czasami strony coś zadziałają, w play np nie wczytują się nawet zdjęcia aplikacji, a po jakimś czasie uda się coś zainstalować.

Niezależnie od romu problem z wifi ten sam.

Robiłeś Format Data i Advanced Wipe ? czy sprawdzałeś na innym Wifi czy problem także występuje?

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg poradników.
Odblokowanie, twrp i instalacja z karty sd.
Wgrałem najnowszą wersję i można powiedzieć że wifi praktycznie nie działa. Strona gogole.pl wczytuje się ok 30 s i nie wczyta się, czasami strony coś zadziałają, w play np nie wczytują się nawet zdjęcia aplikacji, a po jakimś czasie uda się coś zainstalować.
Niezależnie od romu problem z wifi ten sam.

Weź to wrzuć drugi raz, ale tak jak Wojtek pisze koniecznie z wipe, serwis raczej niepotrzebny skoro na syfmiui było lepiej.

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg poradników.
Odblokowanie, twrp i instalacja z karty sd.
Wgrałem najnowszą wersję i można powiedzieć że wifi praktycznie nie działa. Strona gogole.pl wczytuje się ok 30 s i nie wczyta się, czasami strony coś zadziałają, w play np nie wczytują się nawet zdjęcia aplikacji, a po jakimś czasie uda się coś zainstalować.
Niezależnie od romu problem z wifi ten sam.

Weź to wrzuć drugi raz, ale tak jak Wojtek pisze koniecznie z wipe, serwis raczej niepotrzebny skoro na syfmiui było lepiej.

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem format data, potem za drugim razem wpie większości opcji.

Testowałem na 2 routerach. W innym tel mam np 60 gb a tutaj 10 albo 3 i co ciekawe wysłanie zawsze 0 albo nie da się sprawdzić wysyłania. Na innych urządzeniach nie am tego problemu. Gdzie może być taka blokada wysyłania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...