Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją i wibracjami


jacak89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 4 i mam problem z aktualizacją MIUI. Niby leci aktualizacja przez spory czas i wyskakuje błąd "Spróbuj pobrać pełny ROM" Widziałem że w tym temacie:

 ktoś miał podobny problem, ale ja nie znam się na takich rzeczach żeby samemu wgrywać aktualizacje przez jakieś programy. CZy jest możliwość wykonania aktualizacji normalnie poprzez ściągnięcie pliku zip z tą aktualizacją i wgrania jej przez tą opcję dostępną w telefonie? Dlaczego pojawia się taki błąd? co może być przyczyną?.

Mam również problem z wibracjami, w ustawieniach są wyłączone, w menu podczas dotyku wibracji nie ma, lecz podczas pisania sms cały czas wibracje są, w jaki sposób można to wyłączyć czy to również problem oprogramowania? I jeszcze takie pytanko czy to normalne że po wykonaniu operacji instalowania systemu po pierwszym uruchomieniu telefonu (tel posiada oryginalny polski soft) do wyboru posiadam tylko Chiny i nigdzie nie można tego zmienić, do tego w menu posiadam jakieś ikonki z chińskimi znakami i niektóre komunikaty są wyświetlane po chińsku. o co chodzi?

 

Pozdrawiam, i dziękuje za odpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wibracji w czasie pisania to nie wina softu tylko ustawień klawiatury.

Wchodzisz w Ustawienia->Dodatkowe ustawienia->Język i wprowadzanie tekstu->Klawiatura google lub Gboard i tu masz ustawienia klawiatury.

Jeśli chodzi i aktualizację to miałem podobnie, komunikat "Spróbuj pobrać pełny ROM". Skorzystałem z tego linka -->KLIK<--. Też jestem zielony w tych sprawach, ale krok po kroku jest opisane co jak zrobić. Włącz tylko Debugowanie przez USB bo ja się motałem a w temacie nie ma o tym wspominki :)

( Go to About phone > tap MIUI version at least 7 times to activate the Developer options. Go to Additional settings > Developer options > USB debugging > Enable it. )

Jak pościągasz wszystko co potrzeba, sama operacja zmiany softu zajmie Ci maksymalnie 5 minut.

Powodzenia.

Edytowane przez okrutnikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wibracje to sprawdzę jutro bo to dziewczyna ma telefon, a co do tych aktualizacji to ściągnąłem z https://miuipolska.pl/download/

aktualizację do naszego modelu i czy czasem nie będzie działać jak się zrobi aktualizację z pliku .zip? i czego to jest powodem? telefon kupiłem z oficjalnym oprogramowaniem MIUI Global z językiem polskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to każdy Xiaomi Redmi Note 4 tak ma? że trzeba coś robić żeby móc przeprowadzać aktualizacje? Nie powinno to być wszystko zrobione żeby klient po kupnie mógł normalnie sobie wykonywać aktualizacji skoro mam oryginalny soft? Macie może jeszcze jakiś inny sposób żeby to samemu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacak89 Ja też kupiłem od nich RN4 (właściwie teraz to aze.com.pl) i miałem identyczny problem z aktualizacją. Pobrałem dwa pliki z http://en.miui.com/download-309.html skopiowałem na telefon później w aplikacji aktualizacja nacisnąłem 3 kropki i wybrałem jeden z plików (instalowałem najpierw Developer rom i późnej w ten sam sposób wersje stabilną ) . Właśnie ściąga mi się aktualizacja do V8.1.2.0.MBFMIDI więc mnie pomogło. Pozdrawiam

Edytowane przez Don222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem z aktualizacją.

Czy to z pliku zip (aktualizacja z poziomu telefonu) czy to z OTA.

Po restarcie pokazuje się info że aktualizuje i 1/10 restart że aktualizacja nie udana.

W tym momencie mam wersje 8.0.40. MBFMIDG

Don222:

Jak zainstalowałeś i pomogło skoro dopisałeś:

Właśnie ściąga mi się aktualizacja do V8.1.2.0.MBFMIDI więc mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorki, że piszę znowu to samo ale chcę się upewnić. Mam globala 8.0.4.0. Miałem ostatnio aktualizację do 8.1.2.0, pobrałem ją ale nic zadziałało, wyskoczyło, że mam pobrać pełny ROM czy coś w tym stylu. Czy jeśli pobiorę ROM http://en.miui.com/download-309.html i zrobię wszystko jak tu jest opisane to będzie dobrze i będę mógł pobierać aktualizację OTA ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zainstalować rom developerski potem można odblokować bootloader i wgrać albo Miui Polska (eu) albo global. Pamiętać jednak że jeśli dostaliśmy telefon z syfem w wersji chińskiej - czyli tylko język chiński i angielski musimy zainstalować dev rom chiński. Jeśli zaś przyszedł global to dev też musi być global. Inaczej będą problemy przy instalacji z poziomu aplikacji "aktualizacje". Ostatni znany mi global to 8.1.4.0 i taki właśnie mam. Po odblokowaniu postanowiłem spróbować trochę na globalu. Cotygodniowe wersje beta na miui polska są troszę męczące. Nie zawsze jest lepiej - no ale zawsze można instalować tylko wersje stabilne. Niestety ja tak mam że jak jest nowa to zawsze korci mnie żeby zainstalować ;) dlatego z premedytacją zainstalowałem globala. Ale root jest i wszystko działa. Mogę polecić. 

Edytowane przez infomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...