Jump to content

Antywirus od MIUI - jaka jest skuteczność?

Recommended Posts

Jaka jest skuteczność antywirusa od MIUI?

W czasie skanu z tego co widziałem skanuje zanstalowane apki oraz skanuje w chmurze. Skanuje też apki w czasie instalacji ale nie widziałem, żeby skanował pliki na karcie pamięci. Nie mogę też w żaden sposób stwierdzić czy skanuje pliki kopiowane do telefonu (nie pokazuje się w aplikacjach działających ani w uruchomionych pozostawionych w pamięci). Jeżeli w czasie "skanowania w chmurze" skanuje pliki z karty pamięci to ja mam bardzo dużą wątpliwość w tym zakresie (po prostu za szybko jak na tyle GB).

Czy ktoś porównywał ten program z innymi popularnymi (w tym darmowymi) antywirusami z GooglePlaya np. Avastem, Dr Webem czy Kasperski?

Wiadomo, że na jednym urządzeniu nie mogą być zainstalowane dwa antywirusy ponieważ będą w czasie skanowania wzajemnie rozpoznawać swoje sygnatury wirusów jako "infekcje". Nie widzę również w aplikacjach Antywirusa (czyli nie ma możliwośći zatrzymania i wyłączenia oraz zainstalowania np. Avasta).

Antywirus MIUI opiera się o bazę Jinshan Phone Guardian i jak tak popatrzyłem na ten programik na GooglePlay to raptem 554 opinie czyli słabiutko (Avast 917 000)

No tak, masz rację jeżeli chodzi o Jinshan Phone Guardian (opinii ma mało ale pobrań między 100000-500000).

Tylko Clean Master to aplikacja do czyszczenia systemu. Chyba, że piszesz o CM Security.

Skoro używasz CM Security tzn. że nie masz zaufania do Antywirusa od MIUI.

Może jednak ktoś napisze coś więcej o działaniu Antywirusa od MIUI. Czy ktoś próbował zainstalować "obok" innego antywirusa?

Czy antywirusy wzajemnie nie blokują swojego działania? Jeżeli zainstaluję np. Avasta to pewnie będę musiał zdefiniować wyjątki; czyli katalog z wzorcami wirusów do MIUI. Gdzie jest ten katalog?

Edit:

@ Lalo: zainstalowałeś CM Security obok antywirusa MIUI?

Antywirus MIUI nie ma aż tylu funkcji co komercyjne programy. To raczej dodatek do MIUI a nie pełny system ochrony. Antywirus MIUI przeznaczony jest przede wszystkim do kontroli nowo instalowanych aplikacji, szczególnie że w Chinach szkodliwych aplikacji z ich marketu może być znacznie więcej niż u nas.

Wysłane z MI3

Cm security zainstalowalem ma firewalla oraz skanowanie systemu, czego brak w clean master. 2 programy są tego samego wydawcy. Działają jak należy. Razem się uzupelniajac. Nie powinno to wpływać na blokowanie się z antywirusem miui. Polecam

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

CM Cleaner zainstalowałem i usunąłem ponieważ w ramach czyszczenia usunął mi kopie zapasowe zainstalowanych aplikacji np. XBMC i Automapę i inne (usunął wersję Automapy 1.6 ale zostawił 1.7 :::: 1.6 była zainstalowana). W sposób dla mnie niejasny wykonuje czynność czyszczenia. Po skanie, przy propozycji czyszczenia apek zapytał sie czy "czyścić" i .... usunął. Sądziłem, że usunie dane aplikacji, ich cache. Teraz muszę z dysku z serwera wrzucić z powrotem na SD w telefonie. Tak "na oko" patrząc na ilość zwolnionych MB przez CMCleaner i Czyszczenie Danych od MIUI wydaje mi się, że sprawność czyszczenia tych aplikacji jest porównywalna.

CM Security zainstalowałem i zostawiłem. Wygląda dobrze, chroni dane w czasie rzeczywistym, skanuje SD, blokuje lukę SMS dla phishingu (nie wiem co to za luka ale zablokował i się tym chwali >> znaczy, że wcześniej nie była zablokowana).

Tylko takie trochę śmieszne :lol: , że pisze, że zweryfikował z 17 471 339 sygnaturami wirusów (TO JUŻ TYLE WIRUSÓW MAMY NA ANDROIDA :!::?:, CHYBA, ŻE LICZY TEŻ SYGNATURY WIRUSÓW Z WINDOWSA)

Edit: OK, sprawdziłem, wg stanu na końcówkę 2011 roku Kasperski miał 134 mln. podejrzanych plików

• 2 weeks later...

co do antywirusa z miui to ogolnie chyba dziala, u mnie wykrywa jako podejrzane aplikacje do przechwytywania ciasteczek z sieci i blokowania urzadzen w sieci i AdAwaya oraz instalki do nich ;p z tym ze teraz jak skanuje to mi sie wysypuje antywirus podczas skanowania... wtf? "Niestety aplikacja ustawienia przestala dzialac"

A to spoko...

I mam pytanie, jesli mam wylaczona automatyczna aktualizacje to jak recznie zaktualizowac? Wczesniej byl gdzies przycisk w stylu "aktualizuj" a teraz jest tylko przelacznik automatycznej aktualizacji

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...