Skocz do zawartości

Redmi 4 pro problemy z bootloader


mast0505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem redmi 4 pro od polskiego sprzedawcy. Telefon dotarł bardzo szybko ale okazało się ze jest bez piskiego menu. Poczytałem trochę i postanawiam sam odblokować i wgrać polski soft. 

1. Korzystając z wcześniej posiadanego konta Mi napisałem do chińczyka o odblokowanie bootloader 

2. Po uzupełnieniu profilu do 75% i trzech dniach czekania dostałem SMS zgodę na odblokowanie (niestety nie mogłem uzupełnić profilu aby 100% dostać zabezpieczenia)

3. Zalogowałem się na nowym telefonie kontem Mi

4. Przechodzę w tryb  fastboot i podłączam pod PC do zalogowanego unlocka 

5. I gdy naciskam żeby odblokowało wyskakuje przy 50 procentach "couldn't verify device" i "current account is different from the account info on the device"

i generalnie wiem ze chodzi o to ze program nie widzi ze jestem zalogowany na telefonie kontem Mi ale jestem, Kto ma pomysł co z tym zrobic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dzisiaj odblokowałem i bez problemu, a w informacje o telefonie naciskałeś parę razy przycisk miui żeby zostać developerem? I czy w ustawieniach developera włączyłeś odblokowanie oem oraz debugowanie usb?

Jedyny problem jaki mam to wolne pobieranie np. sklep play. Czy ktoś wie może jak to naprawić ?

Edytowane przez Thedomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach > Xioami  > moje urządzenia i tam będzie pisać obok nr telefonu czy aktywny.

Ale po ss widzę że jesteś na china stable, jak masz włączone w opcjach developera odblokowanie one oraz debugowanie usb to teraz pobierz z en.miui.com developer rom, (polecam na PC przez aplikacje free download manager przez to dużo szybciej pobiera) zgraj na telefon czy na kartę pamięci wejdź w aplikacje aktualizacja (update), naciśnij na 3 kropeczki i ta druga opcja instalacja z .zip, poczekaj chwilę będzie zbierał informacje i potem pojawi się o utracie danych zgadzasz się i tyle potem znowu włączasz ustawienia developera i odblokowujesz.

Tutaj masz filmik: 

 

Edytowane przez Thedomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Updater, no dzisiaj już nie ma takich ale lekkie pewnie są, słyszałem że ludzie też mają problemy z tym, raz są raz nie.  Chciałem włączyć opcję "pokaż prędkość transmisji", ale coś na xiaomi.eu nie działa. A jak myślisz, że to przez to mam wolny transfer ?

Edytowane przez Thedomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teoretycznie zrobiłeś factory reset. Wipe system jest raczej zapisany w instalacji ROMu więc równie teoretycznie nie trzeba go robić ale to wie@Acid , pytanie jeszcze co to za mody, czy przed nimi problem był ten sam i czy na china dev było identycznie. Jeżeli tak to problem może być hardware.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz na post dotyczący MiUI v8 modded Boot.img "...I flashed 8.1.3.0 version to Stable 8.1.2.0 using TWRP
At first it corrupted my efs, no sim card inserted unknown baseband etc.
I restored by rooting with SuperSU and using QPST to flash back the QCN backup I have.
Now it's connecting to the network with an IMEI but the Wi-Fi MAC address is 02:00:00:00:00:00 and it won't turn on :-( data works fine
I tried FXR WiFi fix and Rescue but it didn't work.
Any ideas because I'd like to use this boot image :D..."

Zainstaluj Miupolska bez dodatków, to są dodatki do Global i wtedy sprawdź raz jeszcze. Być może to ten problem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest do globala. Bo na mi-globe.com masz "kuchnie" gdzie tworzysz własne romy i bazowym romem jest xiaomi.eu.

@bird1003 Założę oddzielny temat b o ten temat był o czymś innym. A widzę że jest już dział redmi 4 pro.

Edytowane przez Thedomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thedomel zrobiłem jak pisałeś i pomogło, udało się odblokować bootloader. Wielkie dzieki! 

Ale mam kilka jeszcze oczywistych pytań. Mam odblokowany telefon i teraz moge wgrać system z miuiPOLSKA , 

1. Wchodzę w "pobierz miui"

2. Szukam REDMI 4 PRO 

3. SERWER GŁÓWNY i teraz wybieram z listy i ściągam, na obrazku wersje jaką pobrałem, jest ona dobra? 

4. Dalej mam wrzucić to co pobrałem na pamieć telefonu i wgrać to przez   update  tak jak wcześniej? i zresetować tel po instalacji? Czy jakoś inaczej ?

 

 

1212121.png

Edytowane przez mast0505
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczony plik jest dobry, tylko nie przerywaj pobierania bo możesz mieć problem z instalacji, nie wyskoczy błąd ale i nie będzie chciało się zainstalować. To co pobrałeś wrzuć na pamięć telefonu / karty sd, następnie wejdź w twrp (instalujesz fastbootem) zmieniasz język na polski ten przycisk po prawej robisz wipe cache, dalvik, data. Potem cofasz do głownego menu twrp wybierasz instaluj i wybierasz ten rom xiaomi.eu jak  się wszystko skończy naciśnij uruchom system ponownie i koniec. :)

Jakbyś mógł po zainstalowaniu romu powiadom mnie czy też wolno pobiera ci z sklepu play. 

 

 

Edytowane przez Thedomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Thedomel napisał:

następnie wejdź w twrp (instalujesz fastbootem) zmieniasz język na polski ten przycisk po prawej robisz wipe cache, dalvik, data. Potem cofasz do głownego menu twrp wybierasz instaluj i wybierasz ten rom xiaomi.eu jak  się wszystko skończy naciśnij uruchom system ponownie i koniec. :)

 

 

Trochę jaśniej jak można bo dopiero się uczę fachowej terminologii, 

 1 "wejdz w TWRP"?

2 "robisz wipe cache, dalvik, data"?

Sory ze tak łopatologicznie ale wszystko jest nowe dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma problemu: Pobierz Minimal ADB and fastboot v1.4 :https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 i rób to wszytko od punktu 9: https://miuipolska.pl/forum/topic/19878-tutorial-instalacja-miuipolskaxiaomieu-krok-po-kroku-dla-redmi-4-pro-aka-prime-high-version-z-ibuygou/

Tylko pamiętaj przedtem zrobić wipe cache, dalvik, data.

Edytowane przez Thedomel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w C://Program files (x86)/Minimal ADB and Fastboot i tam wrzuć te twrp. Potem naciśnij shift w tym folderze i prawy przycisk myszki > otwórz okna polecenia tutaj i wpisz > fastboot flash cofface_twrp_recovery_markw_1121.img potem fastboot boot cofface_twrp_recovery_markw_1121.img i według poradnika dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary to ja dziekuje za pomoc! bardzo mi pomogłes. Sklep gogle pobiera 0,5 mb/s, ale na sieci 3G, zobaczę jak będzie na WiFi bo na razie nie mam. Mam jeszcze problem z SklepemPlay , gdy chce pobrać facebook albo messenger to wywala mi błąd aplikacji Play,  facebook lite od razu zainstalował sie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...