Skocz do zawartości

Redmi 4 pro problemy bootloader


mast0505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem redmi 4 pro od polskiego sprzedawcy. Telefon dotarł bardzo szybko ale okazało się ze jest bez piskiego polskiego menu. Poczytałem trochę i postanawiam sam odblokować i wgrać polski soft. 

1. Korzystając z wcześniej posiadanego konta Mi napisałem do chińczyka o odblokowanie bootloader 

2. Po uzupełnieniu profilu do 75% i trzech dniach czekania dostałem SMS zgodę na odblokowanie (niestety nie mogłem uzupełnić profilu aby 100% dostać zabezpieczenia)

3. Zalogowałem się na nowym telefonie kontem Mi

4. Przechodzę w tryb  fastboot i podłączam pod PC do zalogowanego unlocka 

5. I gdy naciskam żeby odblokowało wyskakuje przy 50 procentach "couldn't verify device" i "current account is different from the account info on the device"

i generalnie wiem ze chodzi o to ze program nie widzi ze jestem zalogowany na telefonie kontem Mi ale jestem, Kto ma pomysł co z tym zrobic? 

mrosi:// o Puszczy Piskiej słyszałem, ale o ROMie...? Chyba jedynie polskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Szyszonek napisał:

Mam to samo i od dwóch dni siedze na anglojęzycznym forum i pokolei rypię tutoriale z poradami, póki co nic...

jakią masz wersję miui? oficjalne china? jeśli tak to najprawdopodobniej masz problem ze sterownikami, poszukaj na forum, nawet w dziale redmi 4 masz poradniki co trzeba zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jozek661 napisał:

zabezpieczenia na 100% na koncie xiaomi muszą być, włączona lokalizacja, uruchomiona opcja find device ze stronki, a rano po tej operacji odblokujesz bez problemu

Nic nie trzeba wykonywać takiego,wiem bo trochę Xiaomi odblokowałem bez takich kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lukiszpp napisał:

Miałem ten sam problem dopóki nie wyczytałem że żeby odblokować bootloader trzeba mieć wersję DEV systemu. Sprawdź jaką wersję masz Ty i jak coś to zmień na właściwą.  

wcale nie trzeba dev, ja odblokowałem na syfmiui od goldiego z ali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MiD napisał:

jakią masz wersję miui? oficjalne china? jeśli tak to najprawdopodobniej masz problem ze sterownikami, poszukaj na forum, nawet w dziale redmi 4 masz poradniki co trzeba zrobić

Posiadam MIUI Global 8.0 Stabilna 8.0.5.0.0 (MBECNDG), z tego, co czytałem - jakaś śmieciówka... Nie udaje mi się jej sflashować MiFlashem do DEV, ciągle jakieś błędy wyskakują przy tym (brak komunikacji z portem USB). Próbowałem na kilka sposobów. Jakiś pomysł? Byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szyszonek napisał:

Posiadam MIUI Global 8.0 Stabilna 8.0.5.0.0 (MBECNDG), z tego, co czytałem - jakaś śmieciówka... Nie udaje mi się jej sflashować MiFlashem do DEV, ciągle jakieś błędy wyskakują przy tym (brak komunikacji z portem USB). Próbowałem na kilka sposobów. Jakiś pomysł? Byłbym wdzięczny

wszystko zależy od tego co już próbowałeś, ale standardowo - sterowniki, róźne usb i kable, bez komunikacji miflasha z telefonem nic nie zrobisz

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Wyslij mi,zrobie to szybko i bezbolesnie :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

daj się ludziom pobawić, nie wszystko musi być szybko i bezboleśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MiD napisał:

wszystko zależy od tego co już próbowałeś, ale standardowo - sterowniki, róźne usb i kable, bez komunikacji miflasha z telefonem nic nie zrobisz

próbowałem flashować zgodnie z tym:


próbowałem także flash z en.miui, z jakiegoś tutoriala, ale też nie wyszło.
Dziś spróbuję zrobić jeszcze z tym tutkiem:

ale mam raczej mieszane uczucia czy się uda... Dam znać i ewentualnie będziemy walczyć dalej, może coś pomożesz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jozek661 napisał:

wcale nie trzeba dev, ja odblokowałem na syfmiui od goldiego z ali

Nieprawdą jest że miałeś ''Syf MIUI'' ten sprzedawca od jakiegoś czasu instaluje oryginalny system,ja na swoim Mi Max miałem Global Stable a dostałem go na początku września.

@Szyszonek

Użyj poprawnej wersji MiFlash 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514

tyle że jestem ciekaw czy jak usuniesz tą wersje aplikacji na której ty testowałeś to wszystko uda się,bo tą aplikacje którą użyłeś używa się w ostateczności,więc nie marnuj sobie czasu i idź do innego komputera i zainstaluj tą aplikacje do której podałem adres i włącz EDL w telefonie a w MiFlash zaznacz na dole Flash_All i zainstaluj system.

Jak coś możesz się do mnie na GG zgłosić,dam ci numer na PW,jak ci się nie uda po wykonaniu tej instrukcji z mojego postu.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry jak ktoś ma problem z wgraniem china dev polecam włączyć debugowanie usb, zdjęcie blokady oem w ustawieniach developerskich i dać rom na telefon. Wejść w aplikacje updater nacisnąć 3 kropeczki i bodajże druga opcja (tam pisze żeby wybrać plik .zip) i potwierdzić wszystko i koniec, zacznie sprawdzać telefon i instaluje china dev. Sposób polecam sam korzystałem, szybki i bezbolesny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Thedomel napisał:

Z góry jak ktoś ma problem z wgraniem china dev polecam włączyć debugowanie usb, zdjęcie blokady oem w ustawieniach developerskich i dać rom na telefon. Wejść w aplikacje updater nacisnąć 3 kropeczki i bodajże druga opcja (tam pisze żeby wybrać plik .zip) i potwierdzić wszystko i koniec, zacznie sprawdzać telefon i instaluje china dev. Sposób polecam sam korzystałem, szybki i bezbolesny. :)

Jeśli masz podrobiony system to nie zadziała :( i trzeba MiFlash z zaznaczonym Flash_All i telefon w trybie EDL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Próbuję od kilku dni wysłać prośbę o odblokowanie bootloadera, wpisuję kod z sms i wyskakuje mi komunikat po chińsku

Cytat

您所在的IP申请次数超标

google tłumaczy to tak:

Cytat

Liczba żądań IP, które zostały przekroczone

Próbowałem z chińskiego proxy ale niestety strona się nie chce załadować. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...