Skocz do zawartości
  • 0

Następca Mi4


XaiMeS

Pytanie

No więc tak...

Jestem szczęśliwym, czy może nieszczęśliwym posiadaczem Mi4. Niestety, telefon nie ma nawet roku, ale jest tak styrany, że aż mi się go używać nie chce... Dbałem o niego jak o dziecko, ale nagle z niczego szybka pękła pod szkłem i od tamtego czasu przeleciał parę razy po betonie, wpadł do wanny 2 dni temu (udało mi się go odratować ryżem :DD) i ogólnie... Czas wymienić na coś innego.

Byłem zdecydowany na Mi5s, bo niby następca Mi5 na którą też miałem smaka ale...

Tak zacząłem sobie przeglądać i wychodzi na to że wcale Mi5s nie jest lepszy od Mi5, a cenowo Mi5 jest teraz bardzo tania (3/32, aczkolwiek brałbym raczej 3/64 bardziej ze względu na procesor niż na pamięć wbudowaną). Tak zacząłem sobie grzebać i spodobał mi się strasznie ZTE Axon 7 i OnePlus 3, chociaż oba raczej przekraczają mój budżet, choć OP3 kusi i to bardzo, żeby jeszcze trochę odłożyć... No i do tego wszystkiego dochodzi jeszcze Mi5s plus, trochę droższy ale podobno o wiele lepszy niż Mi5s, jedyny minus to ten czytnik z tyłu, ale jakoś bym przeżył.

 

No i teraz pytanie... Mi5, Mi5s, Mi5s plus czy OnePlus3 :D I dlaczego?

Osobiście Mi5 bardziej mi się podoba od Mi5s, Mi5s plus, OnePlus3 przebija natomiast wszystko, jedyny minus w nim to to że nie ma MIUI do którego się bardzo przywiązałem... No i wysoka cena. Ale właśnie w tym momencie przeczytałem też że Mi5 padają, a jak z mi5s? 

I gdzie najlepiej kupić? Mi4 kupowałem w xiaomiforsale ale widzę że lepiej tam teraz nie tykać, + dodatkowo płacąc karta mbanku ściągnęło mi około 300 zł więcej niż powinno, takie chore przeliczniki. Dlatego myślałem o GearBest czy GeekBuying bo można płacić w PLNach.

Edytowane przez XaiMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli płatność PayPal Cię boli to kup na Aliexpress, tam się płaci przez przelewy24, kurs jest duzo korzystniejszy niż PayPal. Jest kilku dobrych sprzedawcow tam, na uwagę zasługuje Goldway ponieważ za 9,5$ oferuje wysyłkę bez dodatkowych opłat celnych. Co do konkretnego modelu to z każdego będziesz zadowolony. Ja z mi4 przesiadłem się na redmi pro i jestem mega zadowolony, każdy z pożądanych przez Ciebie modeli jest lepszy niż redmi pro więc satysfakcja gwarantowana :)
Cenowo wiadomo najlepiej wychodzi mi5, mi5s plus ma najlepszą baterie z kolei, mi5s moim zdaniem jest najladnjszy. Może nie jest lepszy niż mi5, ale zawsze to już nowszy model

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Redmi2 napisał:

Masz ten sam problem tylko ze ja celuje mi5, mi5s, mi note.
Najbardziej podoba mi sie mi5 ale przeraza mnie szklo zamiast metalowej lub plastikowej obudowy, ze zbije.
Mi5s ladnie wyglada, wydajnosc ta sama ale problem z odblokiekm tel za pomoca tego przycisku w nocy. W dzien dziala ok.
Mi note super wyglad, ale stary :-D

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Możesz zmienić plecki szklane na drewniane. Zastanawiam się czy zamówić mi5 i drewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolega z pracy kupił OP3 i Mi5 bije go na głowę wygladem, miui i ekranem. Porownywaliśmy moją Mi5 i jego OP3 i mimo lepszych bebechów w OP3 to za uja bym nie kupił OP3 :D Starczyło  tylko że wziąłem go do ręki :P

Miałem podobny dylemat gdy miałem Mi4 i wybór padł na Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Ryba85 napisał:

Kolega z pracy kupił OP3 i Mi5 bije go na głowę wygladem, miui i ekranem. Porownywaliśmy moją Mi5 i jego OP3 i mimo lepszych bebechów w OP3 to za uja bym nie kupił OP3 :D Starczyło  tylko że wziąłem go do ręki :P

Miałem podobny dylemat gdy miałem Mi4 i wybór padł na Mi5

Ale dlaczego byś go nie kupił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak napisałem wystarczyło jednego i drugiego potrzymać w ręce i odpalić. I już tu wszystko przemawiało za Mi5. A podejrzewam że mocniejszych bebechów w OP3 nikt nie jest w codziennym użytkowaniu odczuć. Nawet grając w gry ;) A wygląd i odczucia gdy trzymasz telefon w rece ma spore znaczenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie chwyt telefonu jest idealny(wielkość i to że jest wąski/cienki). Minus to jest śliski jak cholera. A gdy wziąłem OP3 w rękę to pierwsza myśl-ot zwykły telefon. Nic,kompletnie nic nie zrobiło na mnie jakiegoś WOW albo o to jest fajne. Kolega kupił że względu na parametry głównie RAM. Ale Mi5 bardzo mu się spodobał. 

Dla mnie musi być ten efekt WOW,musi mi się podobać gdy go biorę do ręki. Jakby nie patrzeć używa się tego bardzo często. A tak naprawdę oba to rakiety i nie odczuje się różnicy w codziennym używaniu ;) 

Nie piszę że OP3 jest zły/gorszy,mi po prostu nie podszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No więc tak... Trochę myślałem i chyba Mi5s odpada. Ze względu na to że wygląd średni, słyszałem też że średnio sobie radzi ten czytnik palców itd itd... Patrzę na Mi5, jeśli bym brał to wersja 64GB, być może szarpnę się na 128GB, ale muszę znaleźć gdzieś czarny, bo gdzie w Mi4 bardziej podobał mi się biały model to tutaj czarny wygrywa nawet tym że nie widać tych czarnych ramek... Co do Mi5s Plus - brałbym w ciemno gdyby nie to że ten czytnik palców jest z tyłu... Nie wiem dlaczego się na to zdecydowali, ale jest to po prostu strasznie niewygodne, np przy jeździe w aucie. 

No i jeszcze OnePlus 3t, czekam na jakieś jeszcze opinie kogoś kto miał którąś z mi5 i OP3t w rękach i porównanie. Natomiast prawdopodobnie albo będzie to OP3t (jeśli mi się nie uda znaleźć czarnej Mi5 to na pewno) lub Mi5 64/128GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...