Skocz do zawartości

Montaż uchwytu magnetycznego


Nikodem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Posiadam samochodowy uchwyt magnetyczny scosche, którego używałem z moim OnePlus One. Po roku użytkowania mogę z pewnością stwierdzic ze jest to najlepszy sposób montażu telefonu w aucie jaki wymyślono. ;)

Aktualnie zmieniłem telefon na mi5s plus i ciekaw jestem czy jest szansa zamontować blaszkę pod metalowa obudowę telefonu. Niespecjalnie przepadam za etui. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie zdjęć telefonu ze ściągnięta obudowa. Stąd pytanie czy ktoś może pokusił się o rozbiórkę tego telefonu i kojarzy jak to wygląda? 

Zrobiłbym to sam ale niestety brakuje mi odpowiedniego śrubokręta i pewnie przed nowym rokiem go nigdzie nie znajdę. Swoja droga gdyby ktoś mógł sprawdzić jaki rozmiar torxa jest wymagany to również byłbym wdzięczny. 

 

Edytowane przez Nikodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymagany śrubokręt to Torx T2. Niestety mimo usilnych prób nie udało mi się ściągnąć obudowy. Gdyby ktoś trafił na jakiś film w sieci albo po prostu wiedział jak to zrobić to proszę o informację.

 

EDIT:

Udało się ściągnąć obudowę. Proces wygląda bardzo podobnie jak w Mi4i, tylko z racji ze obudowa jest metalowa to nie bardzo ma ochote się odginać. Ale wystarczy na dole telefonu wcisnąć coś pomiędzy ekran i obudowę aż kliknie. Potem przejechać po obwodzie i wszystko ładnie odchodzi. Uwaga jedynie na taśmę od czytnika lini papilarnych, ale ta też jest dosyć długa i nie powinna sprawiać problemów. :)

Edytowane przez Nikodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ik`ey napisał:

Możesz dodać jakieś fotki?

Proszę bardzo, chociaż wiele tego nie ma. Co do rozbiórki to wspomnę jeszcze ze trzeba zacząć od dolnej części telefonu, a górę zostawić na sam koniec, ponieważ jest tam nieco inny zaczep.

20170107_000633.jpg

20170107_000637.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
12 godzin temu, _PaBLiTo_ napisał:

Nikodem, jak sytuacja z montażem blaszki? Uchwyt się trzyma w aucie? Możesz podesłać link jaki dokładnie masz uchwyt? I zdjęcia na których będzie zamontowany tel. w aucie?

Wszystko działa tak jak trzeba. Mam wrażenie, że trzyma trochę słabiej niż przy OnePlus One, ale dalej nie ma mowy o tym żeby telefon odpadł od deski rozdzielczej. 

Uchwyt, który mam zamontowany to Scosche Magic Mount. Można go znaleźć na allegro, ja używam wersji przyklejanej do deski rozdzielczej i jestem z niej bardzo zadowolony. 

Scosche ma mocne magnesy, uchwyty które kupiłem po 10 zł z aliexpress trzymają znacznie gorzej i na wybojach zdarzy się, że telefon odpadnie.

 

Jedna rzecz to, że Bluetooth czasem przerywa przy przesyłaniu audio. Nie wiem czy to kwestia softu, blaszki, mojego audio czy po prostu tego wcześniej nie zauważyłem. Nie wydaję mi się, żeby blaszka miała coś zmieniać, ale wolę o tym wspomnieć. Na rozbieranie telefonu, żeby to dokładnie sprawdzić szkoda mi trochę sił i czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przy LG G2 używałem Magnetti, choć gdyby nie pochyłość deski rozdzielczej w aucie telefon wisiałby ekranem w dół, a tak to blokował się i był pionowo skierowany. Dodam, że trzymał nawet dobrze,

W kwestii uchwytów, które polecasz: 
1. http://allegro.pl/samochodowy-uchwyt-magnetyczny-do-telefonu-360-i6174079400.html#thumb/2

2. http://allegro.pl/uchwyt-neodymowy-magic-mount-iphone-7-6s-se-i6599194359.html?fromVariant=6541811043

3. http://allegro.pl/samochodowy-uchwyt-magnetyczny-do-telefonu-360-i6174079400.html#thumb/2 
Opcja nr 3 nie wiem czy poradzi sobie właśnie z ciężarem Mi5SPlus.

Bluetooth przerywa Ci w trakcie rozmów czy słuchania muzyki? (Jeszcze zapytam w jakim aucie? Czy tez nie ważne przy jakim połączeniu  Bluetooth  następują przerwy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwytu Scosche używałem i mogę bez wahania polecić. Co do reszty to ciężko mi powiedzieć, wszystko zależy od tego jakich magnesów użyto. Link nr 3 jest taki sam jak 1 (domyślam się że przez pomyłkę). Mi5S Plus jest rzeczywiście dosyć ciężki i jak OPO w miarę dawał radę na chińskich uchwytach (nawet w Kangoo gdzie praktycznie wisiał nad podłogą) to Xiaomi ledwo się trzymało (strach jeździć w ten sposób, bo na pierwszej dziurze telefon spadnie).

Bluetooth przerywa przy słuchaniu muzyki, przy rozmowach nie zauważyłem problemów (jednak nie rozmawiam jakoś szczególnie często w trakcie jazdy). Samochód to Suzuki Swift z 2005 roku, zestaw głośnomówiący Bury CC 9048. Uchwyt mam zamontowany mniej więcej w miejscu zaznaczonym na zdjęciu czerwonym prostokątem. 

W zasadzie nie sprawdzałem na innym urządzeniu, mogę podpiąć na chwilę do JBL Charge 2 i zobaczę co się będzie działo. 

 

EDIT//

Z JBL Charge brak problemów. Czyli jakoś się nie lubią z moim autem albo magnesem. Przy OnePlus nie było najmniejszych problemów więc ciężko mi powiedzieć. 

853663.jpg

Edytowane przez Nikodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nikodem

Jak z użyciem po dłuższym czasie? czy w miejscu w którym jest blaszka, jest jakiekolwiek wybrzuszenie obudowy? przy podkładaniu blaszki pod case jest wyraźne wytarcie po pewnym czasie, i sam chciałbym to zmontować tak jak ty, pomiędzy baterią a obudową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...