Skocz do zawartości

SZIAOMI czyli pytania nowego


PieRon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam jako nowy user. Chciałbym sobie troszkę poukładać wiedzę (jako user s4 czytając forum wygląda to zdziebko inaczej niż przy samsungu) i mam kilka pytań odnośnie mi5s + (tel jedzie kurierem więc na razie tylko teoretycznie):

1) Uważacie, że rom global jest nieużywalny? China to się domyślam, że krzaczasta porażka ale z globalem jest faktycznie tak źle?

2) Gdzieś mi się obiło o oczy, że rotowanie globala nie jest proste (możliwość złapania jakiegoś chińskiego paskudztwa)? Trzeba również odblokowywać BL?

3) Jak wyczytałem po odblokowaniu BL tracimy możliwość używania Android Pay?

4) Wgranie MIUI PL w sktócie to odblokowanie BL, wgranie TWRP, wipe i Instalka przez TWRP romu?

5) Aktualizacje MIUI PL to zassanie nowszej wersji i potem twrp czy jest jakaś aplikacja do aktualizacji?

Wyczytałem jest aplikacja, czy program okresowo sam sprawdza aktualizacje i informuje o tym?

6) Były przypadki, że po aktualizacji tel. brikował lub stawał się bezużyteczny?

7) Czy planowana jest kiedyś aktualizacja przez OTA MIUI PL?

8) Titanium Backup działa poprawnie na romie, przywraca i tworzy kopie bezproblemowo?

9) Xposed działa poprawnie? Są jakieś moduły których nie należy używać?

10) Instalacja Xposed to jak w wiekszości nowych romów to:pierwsza cześć to instalka APK i druga cześć przez TWRP?

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi (znajdą się zapewne jeszcze jakieś) lub nakierowanie mnie na odpowiedzi.

pozdrawiam i życzę spokojnych i wesołych świąt oraz nietłukących ekranów.

 

 

Edytowane przez PieRon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest używalny a czemu miałby nie być ?

2.Pierwsze słysze :D Żeby wgrać roota musisz mieć odblokowant bootloader.

3.Tak, jak chcesz korzystać z niego zostań na Globalu

4.Tak

5.Przez TWRP możesz lub przez aplikacje Aktulizacje.W każdy piątek wychodzi nowa aktulizacja xiaomi.eu.

6.Jak się nie czyta poradników to tak :D:D

7.Nie

8.Nie wiem,nie używam.Tworze przez TWRP

 

4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi.

Chciałbym tylko doprecyzować jedną rzecz - zgaduję, że xiaomi.eu czyli Ci co robią globala gotują nowy soft przechodzi on przez miui pl gdzie dodawane jest spolszczenie? Tak to wygląda? MIUI PL to tylko spolszczenia romu (global) czy również jakieś nanoszone są poprawki romu? Jak to wygląda faktycznie?

Czy ktoś może mi jeszcze odp. o xposed jeśli używa - sprawa jest na tyle ważna, że używam od b.b.dawna zmieniając stocka w i9505 tak jak chcę. Faktycznie nie wiem jak można mocno dzięki MIUI zmodyfikować system i czy będę używał xposed dalej...

Jakie programy są w paczce "Dodatki MIUIPolska" ?

O co chodzi z tym: "Aktualne wersje dodatkowych aplikacji w PL" MIPilot nie jest przypadkiem w romie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Więc mogę pochwalić support xiaomi - napisałem prośbę o odblokowanie BL 21.12, a sms z zgodą przyszedł 24.12 (taki mi zrobili prezent na święta).

Więc tak dla potomnych (tak wyczytałem xda): Xposed działa poprawnie. 

 

Może mi ktoś na koniec w 2, 3 słowach opisać genezę powstania miui polska? Lubię wiedzieć co z czego i jak. Lub rzucić linkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid - główny guru miui.pl. Prowadzi tez serwis xiaomi we Wrocku i jak kupisz na Ibuygou, to u niegto masz realizowaną gwarancję. Miui.pl to rom miui.eu. Global to produkcja Xiaomi z tłumaczeniem Acida, ale miui.pl ma jeszcze dodatki od guru. Tak to panie po krótce wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Dzięki za odp.

Potrzebuje jeszcze jednak troszkę pomocy. Otóż próbowałem odblokować BL na globalu ale jak zwykle 50% i stop; więc pobrałem global dev i ładnie odblokowałem BL. Zainstalowałem TWRP, odszyfrowałem partycję i zainstalowałem MIUI polska - jednak za cholerę nie mogę zrootować. 

Mam https://download.chainfire.eu/1017/SuperSU/SR1-SuperSU-v2.79-SR1-20161221223537.zip ładuję go z poziomu install z twrp ale po rebocie próbując zainstalować SuperSu dostaję komunikat, że nie ma roota?! Co robię źle?

I pytanie n a koniec co wybieracie robią nandbackup: Enable compresion? A właściwe partycje do bakupu wybieracie wszystkie?

Edytowane przez PieRon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację jakoś to źle napisałem. Pytanie jest który plik jest właściwy do zrobienia roota:  

1) SR1-SuperSU-v2.79-SR1-20161221223537

2) UPDATE-SuperSU-v2.46

Wczoraj flaszując tym 2 dostałem bootlopa na mi.com :( Co wiązało się z wipem i kopiowaniem swoich danych od nowa (troszkę boli ten brak portu na karty uSD). Dzisiaj 2 raz to samo.

Flaszując plikiem nr 1 podczas instalacji widzę w logu że jest błąd. Bootlopa nie ma ale roota tak samo nie ma.

Niech mi ktoś odpisze jakim plikiem rootował najlepiej link. Dzięki.

Problem rozwiązany po 3 dniach.

Wystarczyło użyć w TWRP opcji Super SU. Bez instalowania żadnych innych ZIPów jak to pisali np.  tu.

Edytowane przez PieRon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuję dla potomnych co mi sprawiło trudność przy wgrywaniu romu MIUI PL:

1) założenie konta na xiaomi i zapytanie o prośbę o odblokowanie BL.

2) po otrzymanej zgodzie sprawdzamy typ romu (to dla tych co będą mieć koniec odblokowania przy 50%) :

- jeśli jest zainstalowany Global ROM Stable to ściąga się z www Xiaomi - Global ROM Developer,

- jeśli jest zainstalowany China ROM Stable to ściąga się z www Xiaomi - China Developer,

Instalacja jest prosta: aplikacja aktualizacje -> prawy górny róg -> 3 kropki -> aktualizacja z ściągniętego pliku .zip.

3) Zainstalowanie FastBoot i wgranie TWRP również prosta sprawa jak w poradniku.

4) Instalacja romu MIUI PL również nie nastręcza problemów.

5) Problem (miałem) z rootem otóż nie wgrywamy żadnego zipa za pomocą TWRP w celu osiągnięcia ROOTa, wystarczu w TWRP wejść do zaawansowane -> SuperSU Po poprawnym wykonaniu po reboocie w telefonie pokaże się aplikacja SuperSU (nota bene wersja pro).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...