Skocz do zawartości

Redmi 4 wiszace logo Mi


ivent00

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Potrzebuję porady/pomocy. Otóż kupiłem Redmi 4 na ibgu. Poprosiłem Chińczyków o możliwość zdjęcia blokady z bootloadera i następnego dnia już go zdjalem. Oczywiście chce wgrać Polski ROM bo telefon dla mamy ale najpierw twrp i tutaj chyba go zabiłem bo wpisałem w adb fastboot flash boot recovery.img 

Podsumowując telefon nie wstaje, świeci się tylko logo mi. Nie mogę go wyłączyć bo od razu się resetuje i uruchamia ponownie ale mogę uruchomić go w trybie fastboot I adb go widzi. 

 

Co robić ? Jak go postawić na nogi i jak zainstalować twrp ponieważ pierwsze kilkanaście prób kończyło się błędem partition doesn't exists .

 

Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ivent00 napisał:

Co robić ? Jak go postawić na nogi i jak zainstalować twrp ponieważ pierwsze kilkanaście prób kończyło się błędem partition doesn't exis

Postawisz go na nogi wgrywając MiFlashem chiński rom fastboot. Masz odblokowany, możesz to zrobić w fastboot. Potem jeszcze raz twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2016 o 17:05, FromWP napisał:

http://en.miui.com/a-234.html tu masz do wszystkich telefonów.

Hejka, Flashowałem rom, i chyba coś nie wyszło. Aktualnie nie moge uruchomić nawet fastboota. Komputer widzi tylko Qualcomm Hs-usb, a miFlash device pt. COM10. Przy próbie flashowania :
-read hello packet 

-cannot received hello packet 

-przekroczono czas połączenia

Generalnie trup, ratujcie. 
Czy został już tylko serwis? 

Edytowane przez ivent00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

win 10 64bit miflash 2016 08 30. Telefon generalnie nie daje znaków życia ale odpowiada bo jak podłączam usb to się win odzywa 

6 minut temu, FromWP napisał:

To miflash widzi ci dobrze, czyli jesteś w trybie download. Win 64 bit i miflash 2016.04.01?

jakaś alternatywna wersja ożywiania go istnieje? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wgranie jeszcze raz romu w tym trybie którym jest czyli download, tylko najlepiej wcześniejszą wersją Miflasha, 2016.04.01. Trupem nie jest tylko w trybie w którym nic się nie wyświetla, ale jest rozpoznawalny pod portem com. Tu masz link do pobrania tej wersji: https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FromWP napisał:

Tak wgranie jeszcze raz romu w tym trybie którym jest czyli download, tylko najlepiej wcześniejszą wersją Miflasha, 2016.04.01. Trupem nie jest tylko w trybie w którym nic się nie wyświetla, ale jest rozpoznawalny pod portem com. Tu masz link do pobrania tej wersji: https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing

co ciekawe po usunięcia nowego miflash zginął, czyli chyba sterowniki też usunęło. jest teraz nieznane urządzenie, muszę znaleźć sterowniki wpierw :/ 

 

znalazłem stery 

Edytowane przez ivent00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ivent00 napisał:

co ciekawe po usunięcia nowego miflash zginął, czyli chyba sterowniki też usunęło. jest teraz nieznane urządzenie, muszę znaleźć sterowniki wpierw :/ 

Wystarczy że zainstalujesz tą starszą (lepszą) wersję Miflasha a sterowniki same się zainstalują, tylko trzeba im na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Wystarczy że zainstalujesz tą starszą (lepszą) wersję Miflasha a sterowniki same się zainstalują, tylko trzeba im na to pozwolić.

pobrałem sterowniki qualcoma z androidmtk czy jakos tak i ogólnie jaja bo nic nie dały prócz tego że mi się windows zamienił w wersję testową ( tylko że mam oryginał ) :D

chyba wrócę do jakiegoś linuxa bo windows mnie rozbraja :D

A wracając do telefonu, zainstalowałem apke od Ciebie ale nie wykrywa telefonu. tzn nie widzi go jako qualcoom czy tam COM10, widnieje w menadzerze urzadzeń jako nieznane urzadzenie USB. fascynujące rzeczy się dzieją z tym telefonem :D specjalnie na swięta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ivent00 napisał:

Sterownik odżył ale niezależnie od programu, kończy się na braku odpowiedzi na pakiet hello. Limit czasu połączenia itp 

A na pewno pobrałeś odpowiedni rom, rozpakowałeś go prawidłowo, czyli dwukrotnie, umieściłeś bezpośrednio w katalogu głównym dysku c:, w nazwie katalogu nie ma spacji itd. to co piszą w poradnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FromWP napisał:

A na pewno pobrałeś odpowiedni rom, rozpakowałeś go prawidłowo, czyli dwukrotnie, umieściłeś bezpośrednio w katalogu głównym dysku c:, w nazwie katalogu nie ma spacji itd. to co piszą w poradnikach?

Pobrałem dwa romy, stable i dev. Oba rozpakowane są na dysku C: zgodnie z zaleceniami itp oba robią to samo. Romy to 
- prada_images_V8.1.2.0.MCECNDI_20161201.0000.00_6.0_cn
- prada_images_6.12.22_20161222.0000.00_6.0_cn

 

 

Może spróbować deepflash czy to nie ta kategoria bricka ? 

Edytowane przez ivent00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FromWP napisał:

Jak jest wykrywany pod portem com w miflashu to chyba jest w trybie download i wtedy kabel nic nie zmieni bo służy właśnie do wprowadzenia w tryb dowload (edl). Chyba ze nie jest, ale wtedy trzeba by go wyłączyć albo wprowadzić w fastboot.

Próbowałem na innym pc, win7 64bit. MiFlash od Ciebie, rom dev, niestety to samo, choć nie do końca, bo był komunikat
Osiągnięto koniec pliku ( receiving hello packet  ). Możliwe że coś się w telefonie zepsuło ? Coś jeszcze zostało do zrobienia ? 

 

 

BTW Czy żeby wgrać te romy które mam nie potrzebuje fastboota? To nie powinien być inny rom do trybu EDL? 

 

Edytowane przez ivent00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ivent00 napisał:

BTW Czy żeby wgrać te romy które mam nie potrzebuje fastboota? To nie powinien być inny rom do trybu EDL? 

Nie potrzebujesz, pod MiFlasha są romy fastboot i można je wgrywać w trybie fastboot (jak telefon ma odblokowany bl), lub w edl j(ak ma zablokowany bl). Najlepiej wrzuć screena z Miflasha może coś po drodze robisz nie tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Nie potrzebujesz, pod MiFlasha są romy fastboot i można je wgrywać w trybie fastboot (jak telefon ma odblokowany bl), lub w edl j(ak ma zablokowany bl). Najlepiej wrzuć screena z Miflasha może coś po drodze robisz nie tak.

aktualnie telefon znów nie chce dać się rozpoznać i w miflashu go nie ma a w menadżerze urządzeń jest nieznany, to samo zrobił na drugim pc, sobie działał a jak go przepiąłem pod inny port usb to już nie chce działać. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 18.01.2017 o 15:59, XiaoRén napisał:

@ivent00, naprawiłeś tel czy nadal martwy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czesc, przepraszam że dopiero odpisuje ale uważam że warto. Telefon naprawiony. Wysłałem go do serwisu we Wrocławiu tam chłopaki go postawili na nogi i przy okazji zainstalowano polski soft. Problem był czysto software'owy. Jak znajdę email z serwisu to go tu wrzucę pewnie posłuży jako wskazówka. Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam - nowa dla mnie sytuacja ( maiłem już parę xiaomi ) Nowy Redmi 4 uruchamia się jak zwykle i zatrzymuje się  ( po animaji ! ) na logo MIU 8. 

Klawisze boczne dziają  głośnośc powoduje wywołanie suwaka a power menu z Wyłącz , Try samolotowy itd. Z dolnych jedynie lewy powoduje jakąś reakcję ale bez możliwości pojsica dalej/

Reboot kilka razy nic nie daje ( fastboot się uruchamia - ale bootloader jest oczywiściezablokowany ) 

Czy coś jeszcze można zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...