Skocz do zawartości
  • 0

Czy warto kupić Mi 5s Plus?


AmyS

Pytanie

W związku z Świętami Bożego Narodzenia każdy zaczyna myśleć o prezentach dla innych. Ja oprócz tego zacząłem myśleć o prezencie dla siebie :D Ale wiem dobrze, że go nie dostanę pod choinkę w tegoroczne święta, bo jest już za późno :( Nie zmienia to faktu, że nadal o tym myślę, a mianowicie o kupnie jakiegoś nowego telefonu od Xiaomi.

Na początku pojawiła mi się bardzo hardcorowa myśl żeby kupić sobie Mi Mix'a. Z niecierpliwieniem czekałem na jakiekolwiek polskie recenzje tego "Concept Smartphone". W ostatnim czasie pojawiły się 2 wideo-recenzje. Po obejrzeniu ich powiem szczerze, że bardzo się zawiodłem. Oprócz niesamowitego z pozoru wyglądu niczym więcej telefon nie szokuje. W porównaniu do innych modeli Xiaomi, Mi Mix nie jest w cale najszybszy, nie robi najlepszych zdjęć, nie wytrzymuje najdłużej na baterii, za to jest największy i najdroższy. Dlatego dałem sobie z nim spokój.

Później zacząłem zastanawiać się na Mi Note'm 2. Wygląd również fajny, podobny do Galaxy S7 Edge. Ok. 1 tys. tańszy. Zaokrąglenia - spoko sprawa. W 2 wideo-recenzjach powiedzieli, że na zaokrągleniach pojawiają się załamania kolorów, a sam ekran ma mniejszą ilość pikseli na cal niż konkurencja, co sprawne oko to wychwyci. Znając mnie to na pewno to zauważę i obie bolączki będą mnie bardzo denerwowały. Przeżyłbym gorszy aparat od wcześniej wspomnianego Edge'a, ale jeśli również ekran ma jakieś zakłamania i pikselozę to też opcja ta odpada.

Natknąłem się ostatnio na Mi 5s Plus. Powiem szczerze, że nawet nie myślałem o nim wcześniej, a nawet zapomniałem. Z tego co wyczytałem to nie dość, że jest on najtańszy z całej trójki to nawet najszybszy, i to ze wszystkich Xiaomi, na nawet wspomnianego Edge'a. Niestety mimo dwóch tylnych obiektywów i braku stabilizacji aparat jest gorszy od Samsunga. Mimo wszystko nie przeszkadza mi to, bo po obejrzeniu kilku recenzji i testów stwierdzam, że zdjęcia i wideo wychodzą na Mi 5s Plus całkiem spoko.

Moje pytanie brzmi (w szczególności do użytkowników Mi 5s Plus: czy jest jeszcze sens kupowania teraz tego modelu w wariancie 6/128, bo taką biorę pod uwagę? Czy lepiej może poczekać na Mi Mix'a w mniejszej wersji (o ile wyjdzie) lub na Mi 6? Muszę się użytkowników tego telefonu zapytać o radę, bo już sam nie wiem co mam robić :) Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co tu pisać, jak telefon ;) szybki, duży ekran ale gabaryty znośne, dobra bateria. Co do aparatu ja się nie czepiam,  robię zdjęcia elektorniki płyt głównych, chipów to i ostrość itd. działa jak powinna. Jak dla mnie jedynie przeszkadza lekko zaokrąglone szkło bo wizualnie tego nie widać a problem z przyleganiem folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie muszę dobrze przemyśleć kwestię wielkości telefonu. Zacząłem od Mi 2S, później po przesiadce na Mi 4 myślałem, że ten telefon jest duży. Aktualnie uważam, że 5 cali to prawidłowy rozmiar. Tutak jest 5,7 cala i jest minimalnie większy od Galaxy S7 Edge. Ogólnie trzymając w ręce Samsunga jakoś nie odczułem wielkości telefonu, jednak o porównaniu takiego 5-calowca z prawie 6-cio, no to różnica jest spora. Szkoda, że Mi 6 nie jest już zapowiedziany, wiedziałbym czego się spodziewać i byłbym bardziej zdecydowany. Co do Mi Mix'a to tak jak mówiłem, to był pomysł ekstremalny żeby zaszpanować innym :D Po obejrzeniu recenzji widziałem, że jest on bardzo duży i odechciało mi się go :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przesiadałem się z 4,5" na 5,5" i przez pierwsze dni nie potrafiłem trzymać tego telefonu. Teraz podnoszę jedną dłonią i spaceruję pisząc smsy a drugą ręką pijąc / jedząc cokolwiek. Aczkolwiek znowu wracam na 5" bo nic prawilnego większego nie ma, a Mi5s Plus na razie za drogi.

 

Jeśli wielkość odpowiada, to kupuj. Mozesz na kimovil sobie wydrukować siatkę 3D i skleić papierowy model, będziesz miał porównanie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@szary71, to że mam kupić przez iBuyGou to dobrze wiem, bo tylko ten serwis biorę pod uwagę ;)

A jak w ogóle porównujecie Mi 5s Plus do Mi Note 2 czy Mi 5 i 5s? Np. z tego co wyczytałem i zobaczyłem to wnioskuję, że porównując Mi 5-tki to opłaca się wziąć albo Mi 5 albo Mi 5s Plus, bo środkowy wariant jest taki nijaki.

Edytowane przez AmyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Telefon dla fanów duzych ekranów. Nie ma co opowiadać, że szybszy, czy wolniejszy w porównaniu do MI5 czy 5S, bo naprawdę nie widzę jej. Ja przesiadłem się z Mi5 4/128 na 5S plus 6/128 i oprócz wielkiego zadowolenia z wielkości ekranu i zamiany ceramiki na pewniejszy dla mnie metal różnicy w działaniu żadnej nie widzę. Jak lubicie duży ekran to jak to mówia polscy budowlańcy "będzie Pan zadowoloooony".

Note 2 - nie miałem, ale miałem rok s6 edge i prócz fajnego wyglądu zakrzywiony ekran żadnej wartości dodanej nie ma póki co.

Co do aparatu to tryb stereo pokazuje klasę w słabym oświetleniu. Bez lampy zdjęcia są lepsze niż jednym aparatem z lampą. Tak rzekłem hej.

Edytowane przez PanPreza
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki bardzo @PanPreza za wypowiedź. Ostatnio zastanowiłem się dokładniej nad zakupem i zdecydowałem się poczekać na Mi6. Patrząc na mojego Mi4, w sensie jego wielkość, to Mi5s Plus będzie zdecydowanie większy i przez mniej wygodny w obsłudze. Mam nadzieje, że nie pożałuję tej decyzji i Mi6 będzie eleganckim smartfonem ^_^

Edytowane przez AmyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za ten wątek!

Właśnie mam takie same rozterki. Muszę już zmienić mojego wysłużonego (odpadło już nawet logo MI z tyłu :shock:) MI3 na coś nowszego. Na dzień dzisiejszy waham się między One Plus 3T a Mi5 s Plus właśnie. Nie ukrywam, że wolałbym jednak zostać z MIUI. Mamy jakieś przecieki o Mi6? Może faktycznie warto będzie poczekać? Nie chciałbym telefonu większego niż 5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, Dany Gee napisał:

Dzięki za ten wątek!

Właśnie mam takie same rozterki. Muszę już zmienić mojego wysłużonego (odpadło już nawet logo MI z tyłu :shock:) MI3 na coś nowszego. Na dzień dzisiejszy waham się między One Plus 3T a Mi5 s Plus właśnie. Nie ukrywam, że wolałbym jednak zostać z MIUI. Mamy jakieś przecieki o Mi6? Może faktycznie warto będzie poczekać? Nie chciałbym telefonu większego niż 5".

Zanim wyjdzie Mi6, zanim minie chociaż pół roku nim się dowiemy, czy nie ma jakieś wady wrodzonej jak Mi5, zanim stanieje do akceptowalnej wartości... Bierz tego OP3T i nie będziesz żałował. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...