Jump to content

Magisk - Instalacja krok po kroku

FloWirus

Recommended Posts

Beta5 v14 nie działa, przynajmniej u mnie na Globalu.

Nie mówiąc o tym, że mi wcieło magisk hide. Nie wiem tylko czy to po upgradzie do v14, czy to przez ten moduł...

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

@cietybadacz to oczywiście normalne bo przecież dla modeli z 7.0 w xiaomi.eu nie potrzebny żaden fix, to samo miałem już wcześniej w RR. Kwestia już tylko czy sam Magisk potrafi się ukryć, ale to też już poprawili w którejś wersji. 

@R_ade_K a u Ciebie na tym Globalu bez tego Magisk to masz SafetyNet test na zielono. Jak już się bawisz z tym fixem to warto po pierwszym uruchomieniu jeszcze raz zrobić restart bo zdarza się że nie zaskoczy, tak jak miał kolega Uri0550 ;) 

Edited by slimdick

@Karls ja widzę że raczej nie tyko ja mam ok, tu masz kolega na tym samym modelu co Ty ma bez fix na zielono.

3 godziny temu, cietybadacz napisał:

U mnie też nie działało na v14 z modułem. Odinstalowałem safetynet fix i znowu na zielono(mi5,xiaomi.eu 7.8.31)

Odinstaluj całkowicie Magisk i sprawdź tym RootBeer Sample co Ci pokaże.

7 minut temu, Karls napisał:

Ostatnia stabilna od xiaomi.eu

To nie mamy o czym dalej dyskutować :) Poprawki są w wersji dev, co do wersji stable nie był bym już taki pewien. Koniec.

MIUI 7.6.29

• Dodany status SafetyNet zielony (CTS pass) dla wszystkich Xiaomi.eu 7.0 (bez potrzeby Magiska)
Edited by slimdick

3 godziny temu, slimdick napisał:

@R_ade_K a u Ciebie na tym Globalu bez tego Magisk to masz SafetyNet test na zielono. Jak już się bawisz z tym fixem to warto po pierwszym uruchomieniu jeszcze raz zrobić restart bo zdarza się że nie zaskoczy, tak jak miał kolega Uri0550 ;) 

Bez fixa na Globalu mam czerwony SafetyNet.

Natomiast okazało się, że chyba Fix "gryzie się" z Magisk Hide. Po ponownym zainstalowaniu Fixa (bety v14), przy wcześniej wyłączonym w opcjach Magisk Hide mam już SafetyNet na zielono, testy przechodzą.

Czyli najpierw trzeba w opcjach wyłączyć Magisk Hide, a potem przez TWRP instalować Fixa.

@JacekBB 

Spoiler

Magisk

• v14.0
    - [script] Simplify installation scripts
    - [script] Fix a bug causing backing up and restoring stock boot images failure
    - [script] Installation and uninstallation will migrate old or broken stock boot image backups to proper format
    - [script] Fix an issue with selabel setting in util_functions on Lollipop
    - [rc script] Enable logd in post-fs to start logging as early as possible
    - [MagiskHide] magisk.img mounted is no longer a requirement
    Devices with issues mounting magisk.img can now run in proper core-only mode
    - [MagiskBoot] Add native function to extract stock SHA1 from ramdisk
    - [b64xz] New tool to extract compressed and encoded binary dumps in shell script
    - [busybox] Add busybox to Magisk source, and embed multi-arch busybox binary into update-binary shell script
    - [busybox] Busybox is added into PATH for all boot scripts (post-fs-data.d, service.d, and all module scripts)
    - [MagiskSU] Fully fix multiuser issues
    - [Magic Mount] Fix a typo in cloning attributes
    - [Daemon] Fix the daemon crashing when boot scripts opens a subshell
    - [Daemon] Adjustments to prevent stock Samsung kernel restrictions on exec system calls for binaries started from /data
    - [Daemon] Workaround on Samsung device with weird fork behaviors

jak teraz wygląda instalacja magisk? w moim przypadku instalacja zipa w twrp kończy się na logo mi

edit: telefon do przyjaciela, czyli trochę czasu na xda i w końcu udało się zainstalować magisk

Edited by MiD

Chcialem uaktywnic android pay na mi5s wedlug poradnika na miuipolska.pl , ale niestety ctsprofile i basicIntegrity wychodzi false. Probowalem magisk 14.0 i 13.3 (pierwsza instalacja nie powiodla sie poniewaz instalator wykryl nie stockowy boot.img (kiedys instalowalem xposed i dualboot, te aplikacje chyba modyfikuja boot.img, ale wgralem oryginalny boot i potem poszlo). Posiadam wersje miui 7.8.31 , ale czysta instalke robilem pare misiecy temu. A i mialem supersu, ale wedlug zalecen z poradnika odinstalowalem go.

Dnia 19.09.2017 o 12:30, redminote2 napisał:

Chcialem uaktywnic android pay na mi5s wedlug poradnika na miuipolska.pl , ale niestety ctsprofile i basicIntegrity wychodzi false. Probowalem magisk 14.0 i 13.3 (pierwsza instalacja nie powiodla sie poniewaz instalator wykryl nie stockowy boot.img (kiedys instalowalem xposed i dualboot, te aplikacje chyba modyfikuja boot.img, ale wgralem oryginalny boot i potem poszlo). Posiadam wersje miui 7.8.31 , ale czysta instalke robilem pare misiecy temu. A i mialem supersu, ale wedlug zalecen z poradnika odinstalowalem go.

Zrobilem swieza instalke ostatniej wersji miui i juz wszystko dziala.

• 3 weeks later...

Wgrałem najnowszego magiska i safetynet jest na zielono, Android Pay nie wywala błędu że jest root. Zobaczymy czy płatności będą działały :)
Dam znać.

Pięknie działa, zainstalowałem najnowszego magiska i żadnych modułów nie potrzeba :) Pięknie.

Edited by fps
  • Haha 1

Pacjent to Mi6/128. Zainstalowałem Magiska z powodu aplikacji Showmax. Magisk hula, wszystko jest na zielono. Po zaznaczeniu w "Hide" apki bankowej ona też działa bez problemu.

Natomiast Showmax jako jedyna apka wywala błąd, że urządzenie jest zrootowane. Co ciekawe, po usunięciu Magiska i wgraniu na nowo systemu (xiaomi.eu 7.10.19) Showmax dalej uparcie twierdzi że mam roota. Z kolei na innym Mi5 z global stable Showmax odpala. O co kaman z tym wykrywaniem roota - to dlatego że mam xiaomi.eu z odblokowanym BL?

get_thumbnail.jpg

• 1 month later...

Witam. 

Trochę dużo tu różnychinformacji.Jak jest na chwilę obecną z instalacją Madiska. Co potrzebujemy gdy mamy :

Android 7 i MIuI 9 Na Redmi 4x z Globalnem stabinym.

Jestem początkującym :)

• mrosi pinned this topic