Jump to content

Magisk - Instalacja krok po kroku

Recommended Posts

Próbuję zainstalować Magisk, ale coś mi idzie słabo:

1. przy instalacji przez Magisk Manager pojawia się komunikat jak foto 01

2. przy instalacji przez TWRP jak foto 02

co robię źle?

Telefon Mi 9T Pro (dane IMG_03), zakupiony z Globalem Stable, odblokowałem bootloader i wgrałem MIUI Polska, nie robiłem factory reset (czy to może mieć jakiś wpływ?). Zipa z Magisk ściągałem już parę razy i cały czas to samo.

IMG_01.jpg

IMG_02.jpg

IMG_03.jpg

Edited by michaelvins
  • 4 weeks later...
  • Replies 655
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam, nie mogłem znaleźć na naszym forum dokładnej instrukcji instalacji Magisk'a więc postanowiłem napisać jedną dla Was. Model na którym instalowałem Magisk to Redmi 3s z najnowszym ROMem xiao

@Uri0550 sprawdź to universal-safetynet-fix-v2-beta-5-test-3.zip podobno działa z wersją 13.3.

A u mnie na miui 8.12.13 zainstalowałem Magisk v18.0 i nie mam najmniejszych problemów. Root prawidłowy, Manager pokazuje, że jest zainstalowana wersja v18. Na ubiegłotygodniowej wersji miui również b

Posted Images

Panowie mały problem. Zainstalowałem Magisk 20.1 oraz Magisk Manager, następnie pobrałem moduł Youtube Vanced. Jednak nic nie działa. W zakładce superuser nie ma nic. Co robię źle ? 

Edited by zajec
  • 4 weeks later...

Nie aktualizować.
MIUI po aktualizacji usuwa roota, i nic z tym nie zrobisz.
Ja zawsze po aktualizacji, nim odpaliłem system, od razu wygrywałem magisk, raptem dodatkowe 20 sekund, więc to nie jest aż taki problem.

• 2 weeks later...

Może ktoś mi podpowie.

Dziś mi9t pro po aktualizacji do nowej wersji eu tygodniowej jak zwykle chciałem zainstalować magiska. Niestety się nie udaje. Tzn. root jest nadany. W TWRP wszystko przechodzi bez problemu i żadnych błędów nie wyrzuca. Natomiast w samym magisk manager nie ma magiska. Wyskakuje za to komunikat magisk manager ma odmówione uprawnienia superusera :(

Może ktoś mi podpowie.
Dziś mi9t pro po aktualizacji do nowej wersji eu tygodniowej jak zwykle chciałem zainstalować magiska. Niestety się nie udaje. Tzn. root jest nadany. W TWRP wszystko przechodzi bez problemu i żadnych błędów nie wyrzuca. Natomiast w samym magisk manager nie ma magiska. Wyskakuje za to komunikat magisk manager ma odmówione uprawnienia superusera
Wygraj inna wersję . Też tak miałem. Przeszedlem na magisk canary i bez problemu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Panowie trzy pytania:

1. Jakie moduły warto dograć do Magisk?

Przejrzałem listę, ale nic mi nie mówi...

2. Po aktualizacji MIUI z OTA, jak rozumiem Magisk należy wgrać ponownie?

3. Ponownie wtedy konfigurować GPay?

• 1 month later...

Chwilami to ręcę opadają, co telefon to gorszy syf, problem który kiedys nie istniał. Telefon Redmi Note 8. Nie mogę usunąć szyfrowania i zip się nie instaluje z poziomu recovery. Zachowaj force encryption i zachowaj avb2.0dm-verity ciągle zahaczone. Format data zrobiony kilkukrotnie, jakieś rozwiązanie?

1 godzinę temu, dzidexx napisał:
  Odkryj ukrytą treść

..., który...

Kiedyś był inny poziom szyfrowania. Teraz każdy model jest szyfrowany domyślnie.

Po "format data" nie wolno uruchomić systemu - pendrive lub karta sd.

Wszystko jest opisane i wyjaśnione w necie.

Tak zrobiłem. format data, karta sd i dalej tak samo. Jeśli mam juz zainstalowane eu, to muszę wrócić do global i tak na globalu zrobić?

Po format data utworzyły się dwie pamięci wewnętrzne, po następny format data kolejna pamięć wewnętrzna. Po instalacji eu znikły

Edited by gwalberg
7 minut temu, Orjon napisał:

Zamontuj system ręcznie z menu Mount i powinno przejść.

System przechodzi, problem jest z magiskiem, ciągłe niepowodzenie.  próbowałem też z disable dm-verity forceencrypt to mi bootloopa łapał. Dobre to że mogłem wejśc do recovery i po zainstalowaniu systemu było okej.

55 minut temu, Orjon napisał:

Sugeruję sprawdzić na innym TWRP. Magisk u mnie działa normalnie.

Zmieniłem TWRP i dalej to samo. Jak dla mnie telefon bez roota jest nie do użytkowania. Zona będzie go używać ale i tak root potrzebny. Czekam za RN9 bo dobra specyfikacja ale jak takie są problemy to chyba czas szukać czegoś innego...

Tak sobie myślę że problem leży gdzieś indziej. W "prywatność" urzadzenie jest zaszyfrowane, tym samym nie mogę zainstalować magiska. W redmi note 5 mam odszyfrowane i magisk działa bez problemu. W tym tkwi problem. Robiłem już w rózny sposób i nie mogę go odszyfrować

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Wgrałeś MiuiEu, wejdź w TWRP, zrób format data, reboot recovery, instaluj Magisk.

Dzięki, tyle wystarczyło. Zrobiłem chyba już wszystko oprócz takiej możliwości. Magisk się zainstalował, tylko że wszystko się nie odhaczyło.

W Manager mam zahaczone "zachowaj AVB2.0/dm-verity" co to robi i czy ma wpływ na poprawne działanie magiska?

Poza tym, w "prywatność" mam zaznaczone że telefon jest zaszyfrowany, jak wyżej, ma to wpływ na działanie magiska?

Ostatnie pytanie; jak to będzie z aktualizacją systemu? Będzie problem z magiskiem, przecież nie będę robił format data.

Adaway zainstalowałem i niby działa poprawnie

4 minuty temu, dzidexx napisał:

Magisk i AdAway trzeba będzie instalować. Wstrzymaj się z aktualizacjami aż pojawi się twrp obsługujące szyfrowanie.

Jeśli teraz w twrp możesz zamontować /data tzn., że takie posiadasz.

@galwberg

Sprawa wygląda tak że jeśli zaktualizuje system i odpalę zip magiska to się nie zainstaluje. Nadpisałem rom i już nie mogłem zainstalowac magiska. Tylko format data, rebot do recovery , instalacja magiska i restart systemu, tylko tak na razie przechodzi.

Heh, dziwna sprawa. Cos ciekawego wykryłem. Jeśli robię tak jak piszę, to w mount mam zahaczone Cache i data, to się magisk zainstaluje. Jesli mam dohaczony system to już jest niepowodzenie.

Podsumowując. Można to obejśc przy każdej aktualizacji. Trzeba zainstalować rom i odhaczyć "system" w mount przed instalacją magiska. Wtedy przechodzi bez problemu.

• mrosi pinned this topic
  • 2 weeks later...

Na telefonie żony ciągle miałem problem z instalacją magiska a dokładnie nowszych wersji, u mnie na tym samym R4X problemy te nie występowały a mieliśmy na telefonach dokładnie to samo recovery i rom.

Wrzuciłem w końcu na telefon żony Orange Fox recovery i o dziwo instalacja poszła bez problemów.

Dziwne to, ale ważne, że problem ustąpił.

• 3 months later...

Witam 

Mam telefon Redmi Note 4x z trwp 3.3.1.0 wgrane MIUI by Xiaomi.eu 10.1. BL odblokowany

Mam kłopoty z przyciskiem Power chce zmapowac go do Volume+ by przytrzymanie głośność+ wyłączyło i włączyło telefon. 

Jaką wersję magiska wgrać by mieć bez problemu roota ?? 

• 2 weeks later...

Witam, pobrałem Magisk Manager, próbowałem zainstalować Magisk v20.4, w tym momencie pojawia się problem:

Device platform armebi-v7A

Copying image to chace

Inpacking boot image

Unsupported / Unkown image format

Installation failed

Dzisiaj próbowałem zainstalować przez TWRP, nic to nie dało. Nie mam pomysłu jak zainstalować. Bootloader jest odblokowany.

Mój telefon: Redmi 7A, android 9. 

W opcjach Magisk Manager, włączyłem możliwość instalowania dodatkowych aplikacji.

Dla redmi 7A pod miuipolska 11.0.1 android 10 da się wgrać magisk? Zrobiony boot.img przez magisk manager i wgrany ale dalej pokazuje że magisk niezainstalowany. Zip przez recovery to samo.

edit//

boot.img spatchowany przez stronę https://patcher.yaalex.xyz/ z zaczonym include magisk działa.

Instrukcja. @[email protected]

1. Wyciągnąć boot.img np. z .zip z romem którym mamy obecnie wgrany.

2. Wysłać na stronę https://patcher.yaalex.xyz/ wraz z zaznaczonym Include Magisk

3. Pobrany spatchowany plik wrzucić do folderu z zainstalowanym minimal adb C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

4. Odpalić fastboota i w minimal adb wpisać fastboot flash boot patched_boot.img

5. Reset

Edited by lukasz22
  • Like 1

Próbowałem przesłać na tą stronę https://patcher.yaalex.xyz/   , takie coś wyskakuje: {"success": false, "message": "ERROR: Didn't find skip_initramfs, no need to patch."}  

Po polsku: sukces ": false," message ":" BŁĄD: nie znaleziono skip_initramfs, nie ma potrzeby poprawiania

Ten plik przesłałem: redmi7a_patched-boot_10.2.5_Europe oraz Mokee_boot. Ściągnięte z internetu.

Niewiem gdzie znajduję się plik: 1. Wyciągnąć boot.img np. z .zip z romem którym mamy obecnie wgrany.

11 godzin temu, [email protected] napisał:

Próbowałem przesłać na tą stronę https://patcher.yaalex.xyz/   , takie coś wyskakuje: {"success": false, "message": "ERROR: Didn't find skip_initramfs, no need to patch."}  

Po polsku: sukces ": false," message ":" BŁĄD: nie znaleziono skip_initramfs, nie ma potrzeby poprawiania

Ten plik przesłałem: redmi7a_patched-boot_10.2.5_Europe oraz Mokee_boot. Ściągnięte z internetu.

Niewiem gdzie znajduję się plik: 1. Wyciągnąć boot.img np. z .zip z romem którym mamy obecnie wgrany.

Z internetu pobierasz rom taki jak masz teraz na redmi 7a i z niego wyciągasz boot.img. Jest w środku po otworzeniu .zip

Edited by lukasz22
  • Like 1

Najpierw wgrałem:  patched_boot.img, następnie wystąpił błąd który uniemożliwia włączenie telefonu, następnie wgrałem boot.img z pliku zip Room, problem znowu wystąpił. Moim zdaniem ten Room nie pasuje do mojego telefonu. Dobrze że można odpalić  fastboota.     

Niewiem czemu, wszystkie nazwy plików w telefonie wyglądają tak: np. eihi4mnoouh433onuoho.

Room z którego wziąłem plik boot.img:           miui_PINEGlobal_V11.0.3.0.QCMMIXM_49023d184c_10.0

Dane  mojego telefonu: Redmi 7A MIUI Global 11.0.18 11.0.18.0 (PCMEUXM) Android 9 PKQ1.1903

Poszukałem room który powinien pasować do mojego telefonu: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/pine/stable/V11.0.18.0.PCMEUXM/

Myślę że powinno pasować, gdy ściągnę, to zobaczę.

Edited by [email protected]
chcę dodać stronę www