Jump to content

Magisk - Instalacja krok po kroku

FloWirus

Recommended Posts

[mention=17103]R_ade_K[/mention] Daje dostęp do plików systemowych, zarówno odczytu jak i zapisu. Zwykłe aplikacje mogą ewentualnie odczytywać pliki systemowe, o ile kernel i system jej na to pozwalają.

Ale co to daje z punktu funkcjonalności Adaway?

BTW: przez te problemy z Magiskiem też wiszę na wersji 14.0, bo strach aktualizować. System to global.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, R_ade_K napisał:

Ale co to daje z punktu funkcjonalności Adaway?

Jak to co? Adaway ma nielimitowany dostęp do pliku /system/etc/hosts

Jako zwykła aplikacja może go sobie podejrzeć

4 minuty temu, R_ade_K napisał:

BTW: przez te problemy z Magiskiem też wiszę na wersji 14.0, bo strach aktualizować. System to global.

Na to nie mam rozwiązania. W poprzednim swoim poście pisałem, że musicie to zgłosić autorowi Magisk. Na pewno prędzej, czy później znajdzie rozwiązanie, tylko musi o tym wiedzieć. Na pewno nie czyta tego forum

Czy jest jakiś sposób, żeby AdAway działał z Magisk 15.2?

U mnie po instalacji jest "pusty" ekran i nic nie idzie zrobić.

Szukałem już porad na XDA, ale nic nie pomaga.

Zastanawiam się czy wrócić do wersji 14.6 z którą ad-away działał, czy czekać na jakieś rozwiązanie..

Jak to co? Adaway ma nielimitowany dostęp do pliku /system/etc/hosts
Jako zwykła aplikacja może go sobie podejrzeć

Jesteś pewien? Przecież AdAway nadpisuje plik hosts więc by to zrobić musi mieć pełny dostęp do pliku a nie tylko go "podejrzeć" i wcale nie musi być aplikacją systemowa.
Właśnie po to przyznaje się mu prawa su, żeby mógł modyfikować plik systemowy.
U mnie zawsze był, jak to ująłeś, "zwykłą aplikacją" i to na telefonach różnych producentów, i nigdy nie miałem z nim problemów, zawsze działał jak powinien.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, Marrik napisał:

U mnie zawsze był, jak to ująłeś, "zwykłą aplikacją" i to na telefonach różnych producentów, i nigdy nie miałem z nim problemów, zawsze działał jak powinien.

U mnie też tak kiedyś było, aż pewnego dnia musiałem ją przerobić na systemową.

Nie patrzyłem po logach, nie wnikałem.

Jako zwykła aplikacja z uprawnieniami root nie dawała rady zmienić pliku hosts. Po zmianie na systemową zaczęła działać poprawnie.

Ja dzisiaj pobawiłem się w aktualizacje, ale szybko wróciłem do Magiska w wersji 14, bo tylko ten u mnie działa bezproblemowo w połączeniu z powyższym fixem, a mam Globala z miui 8.5.5.0.
Z Magiskiem nowszym niż 14, zwłaszcza 15.x, to widzę, że są same problemy...

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

@acocieto
Chodzi ci o iytpb for magisk? W sensie injected YouTube background...
Powinno pójść. Problemy są na pixelu 2 i 2 xl. Wsystko przez niedopracowane trwp w wersji beta. Na Oreo podobno również nie działa niektórym ten moduł.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

@acocieto Te dwie wersje różnią się po prostu kolorem (czarny/biały), wiec wybierz która Ci bardziej pasuje. Nie aktualizuj przez gp, bo wróci normalna apka i trzeba będzie wszystko robić od początku, przynajmniej u mnie tak jest.

Wysłane z mojego MI 5X przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Jestem zielony w tym temacie, a z tego co czytałem warto. Tylko niestety nie wiem co i jak...

A masz już roota innym sposobem?
Jeśli nie, a tylko czytałeś, że warto to zapewne root Ci niepotrzebny.
Zrootowany telefon w nieodpowiednich rękach to prosta droga do posiadania drogiej cegły

Zobacz pierwszy post. Są tam punkty od 1 do 9, zastosuj się do nich a w razie problemów z którymś to napisz jaki to problem.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Czy po aktualizacji telefonu przez OTA do nowszego Softu Magisk trzeba instalować na nowo? Wyskakuje mi Informacja że ne mam Root a mimo to test Safety Net działa poprawnie, ale nie działa mi program AdAway i Reklamy stają się uciążliwe... jak ponownie zrootować telefon mimo tego że Magisk w systemie zainstalowany?

• mrosi pinned this topic