FloWirus

Magisk - Instalacja krok po kroku

Recommended Posts

@piskor przy odinstalowaniu pojawia się błąd twrp - Proces Updater zakończony z błędem: 1. Błąd instalowania zip." Prawdopodobnie nie wykrawa instalacji ver15

@fido próbuje, ale czy jest taka opcja, że Miui blokuje instalacje?

@acocietoWeź wgraj system od nowa z poziomu TWRP i rozpocznij od początku, może nawet faktycznie ze starszą wersją

/edit/ Swoją drogą które masz TWRP?

Edited by piskor

A miałeś wcześniej SuperSU?

Ja właśnie miałem takie problemy jak próbowałem wgrać Magisk po SuperSU. Nie pomagał nawet wipe w twrp. Musiałem zrobić flash globala miflashem.

Teraz jak instaluje to tylko na czysty ROM i nie mam żadnych problemów.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

Miała,miała kłopoty. AdAway przestał u mnie działać a to już była wręcz tragedia.

Jak chciałbym zmienić Magiska na SU i odwrotnie, to wystarczy, że odinstaluję Magisk menadżera i przez twrp wgram SU?

Wiecej z SafetyNet nie pomogę, nie uzywam, nie jest mi potrzebne do życia

@avira Musisz odinstalować magiska z recovery. Magisk manager to tylko aplikacja wspomagająca

8 minut temu, piskor napisał:

Wiecej z SafetyNet nie pomogę, nie uzywam, nie jest mi potrzebne do życia

@avira Musisz odinstalować magiska z recovery. Magisk manager to tylko aplikacja wspomagająca

Mhh gdzie znajdę opcję odinstalowania czegokolwiek w TWRP?

4 godziny temu, acocieto napisał:
[mention=39133]piskor[/mention] [mention=42203]Marrik[/mention] [mention=14867]fido[/mention] zrobiłem miflash, ale SafetyNet nadal na czerwono.

A nie instalujesz czasem xposed?

2 godziny temu, avira napisał:
Mhh gdzie znajdę opcję odinstalowania czegokolwiek w TWRP?

Pobierz zipa magisk uninstaller z xda https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4372923 I zrób flash w twrp. 

Edited by mrosi
  • Like 1
  • Thanks 1

1 godzinę temu, Marrik napisał:

Ale jak? Miflash, stawiam twrp, instaluje .eu stable i magisk v14.

Edited by acocieto

No to nie mam opcji już. Miałem safetynet na czerwono jak miałem xposed zainstalowane, wywaliłem go i teraz mam na zielono.

Teoretycznie robisz wszystko jak trzeba i naprawdę nie wiem skąd ten problem u Ciebie.

Nie wiem. A miflash w jakiej wersji?

Dajesz "clear all" przed flashem?

EDIT:

A jakim sposobem wgrywasz twrp?

Edited by mrosi

@Marrik miflash 2016.04.01, tak zaznaczam clear all. TWRP komendami w adb z faq miuipolska.pl.

Kończe flaszowanie miflash 2017.4.25

Edited by acocieto

Jedyna opcję, która robisz inaczej niż ja jest instalacja twrp, więc może tutaj spróbujesz inaczej.

Zrób raz jeszcze flash miFlashem stockowego globala a twrp wygraj tym sposobem jaki opisywany jest w pierwszym poście https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-4x/how-to/install-twrp-3-1-1-0-fir-redmi-t3695836

Pobierz tylko dobra paczkę.

Jeśli to nie pomoże to już nie mam pojęcia.

Działa komuś Magisk 15.x na Redmi 4a lub Redmi 4pro na ostatnich xiaomi.eu? Na obu bez problemu działa wersja 14.0. 

Instalacja w twrp nie wyrzuca żadnego błędu ale po uruchomieniu systemu Magisk nie jest zainstalowany. 

Nie ma znaczenie czy instaluję na wersję wcześniejszą czy z wcześniejszym odinstalowaniem Magiska.

Zaraz sprawdzę czy działa.

Edit//

Najnowsza wersja 15.2 również nie działa na 7.12.28 ale wersja 14.0 już bez problemów.

Edited by Mazoch

U mnie od kilku dni aplikacja AdAway nie uruchamia się. Najprawdopodobniej przez aktualizację magisk do v15. Obecnie mam v15.2. Gdy wgram ponownie ROM to gdy wchodzę w apke to wyświetla komunikat że nie znaleziono root, czyli jest ok. Jednak gdy wgram root to wtedy aplikacja się zawiesza. Oczywiście reinstalacja czy instalacje starszej wersji nie pomaga. Ma ktoś podobnie?2514e0b7c93ab257108e5fd97c7558c2.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Miałem dokładnie ten sam problem, o czym pisałem z resztą wcześniej. Wróciłem do wersji 14 i nie ma problemów.

4 godziny temu, cietybadacz napisał:

U mnie od kilku dni aplikacja AdAway nie uruchamia się. Najprawdopodobniej przez aktualizację magisk do v15. Obecnie mam v15.2. Gdy wgram ponownie ROM to gdy wchodzę w apke to wyświetla komunikat że nie znaleziono root, czyli jest ok. Jednak gdy wgram root to wtedy aplikacja się zawiesza. Oczywiście reinstalacja czy instalacje starszej wersji nie pomaga. Ma ktoś podobnie?

Mam to samo.

Myślałem, że to jakiś bug po aktualizacji romu xiaomi.eu, ale skoro jest to samo u Ciebie, to spróbuje wrócić do poprzedniej wersji Magiska/

Edited by mrosi
Po co powielasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?

Opcja Settings > Systemless hosts nie pomaga?

U siebie nie sprawdzę, bo: zostalem na v14.6, wiele modułów nie działa w 15.x, AdAway mam zrobioną jako systemową dzięki modułowi App Systemizer, który "nie pójdzie" na wersji 15.x, używam poza tym custom rom, nieMIUI

Edited by piskor

No właśnie nic nie pomaga, obojętnie co zrobisz w ustawieniach AdAway się nie uruchamia. Właśnie dlatego wróciłem do starszej wersji.

Opcja Settings > Systemless hosts nie pomaga?
U siebie nie sprawdzę, bo: zostalem na v14.6, wiele modułów nie działa w 15.x, AdAway mam zrobioną jako systemową dzięki modułowi App Systemizer, który "nie pójdzie" na wersji 15.x, używam poza tym custom rom, nieMIUI
A co daje zrobienie z Adaway apki systemowej?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

@R_ade_K Daje dostęp do plików systemowych, zarówno odczytu jak i zapisu. Zwykłe aplikacje mogą ewentualnie odczytywać pliki systemowe, o ile kernel i system jej na to pozwalają.

u mnie ten sam problem, od wydania 7.12.28 brak możliwości zainstalowania magiska. Niby wszystko w TWRP przechodzi ale po włączeniu magisk nie jest zainstalowany. Jedynie wersja 14.0 u mnie działa, żadna nowsza nie. Na 14 Safetynet na zielono po wgraniu patach, tylko trzeba pamiętać żeby włączyć w ustawienia magisk hide

Edited by amnesia

Macie problem, to zapiszcie log z instalacji Magisk w recovery i podeślijcie go z odpowiednimi informacjami w dedykowanym wątku na xda https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/mod-magisk-v1-universal-systemless-t3432382

Potrzebne info to: urządzenie, wersja systemu / ROM / Android , wersja Magisk aktualnie instalowana i wcześniej używana. Czy macie / mieliście jakieś Magisk wcześniej, czy macie jakieś moduły, w jaki sposób instalowaliście Magisk, z poziomu managera, czy twrp ...

Wszystko jest ważne. Im więcej informacji, tym szybszy progres w rozwiązaniu problemu