Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji magiska do ostatniej wersji 24.1 nie przechodzi safetynet, żaden fix nie działa. Google coś grzebało znowu? Ktoś coś wie?
 
edit
ale płatności gpay działają - chwilę temu sprawdzone...ciekawe to
Twórca Magiska zaczął pracować dla Google, stąd takie zmiany w Magisk. Nie aktualizować i będzie spokój.

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
U mnie jak u Kolegów, w wersji 24.X radośnie wykrywa Root i nie działają płatności.
Z tego co znalazłem w Magisk "zniknęła" (czytaj nie będzie wspierana) opcja MAGISKHIDE, czym ją zastąpić?
Magisk hide to teraz deny list. Poza tym na XDA jest wszystko napisane co i jak zrobić żeby działało.
Post in thread '[Discussion] Magisk - The Age of Zygisk.' https://forum.xda-developers.com/t/discussion-magisk-the-age-of-zygisk.4393877/post-86321923

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego: Thomas_Anderson

Możesz robić jakiś tutorial, dla tych co słabo ogarniają temat?

Starałem się zrobić to co w linku, ale cały czas mam:

1. Panel sterowania => Bezpieczeństwo => Środowisko płatności - WYKRZYKNIK wersja 24.X

    Po powrocie do 23. Ok.

2. Nie działa NFC w Gpay Komunikat: (Nieskonfigurowane)

    W obu wersjach. Wcześniej działało w 23.

 

Powrót do wersji 23 nic nie daje. Cały czas NFC nie skonfigurowane...

Odinstalowanie Gpay i postawienie od nowa nic nie daje. Przed zmianą Magiska na 24 działało.

Test zabezpieczeń płatności magisk 23 Ok.

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórca magiska od jakiegoś czasu pracuje dla Google, dlatego też najnowszy Magisk został pozbawiony modułu MagiskHide i dostępu do repozytorium dodatków.
Zamiast tego nowa technologia (w tym samym celu — aby ułatwić ukrywanie roota): Zygisk+DenyList.
Nie ma również wbudowanego Safety Checkera (trzeba zainstalować inny ze sklepu Google, np. YASNAC).
Usunięto również dostęp do repozytorium modułów, które na chwilę obecną zostało „zamrożone”. Temu brakowi ma zaradzić nowa apka Fox Magisk Module Manager, która daje dostęp do nowej wersji repozytorium z modułami.

Instalacja:

1. Upewnij się, że zarówno aplikacja Magisk jak i Magisk są zainstalowane i zaktualizowane do nowej wersji. Sprawdź numery wersji w głównym oknie/stronie Magiska.

2. Upewnij się, że odinstalowałeś wszystkie moduły Riru (nie są kompatybilne z Zygisk)

3. Ustawienia, Włącz Zygisk i zrestartuj komórkę.
Następnie sprawdź w oknie głównym Magiska czy pokazuje Zygisk Tak

4. Ustawienia, włącz Enforce DenyList.
Skonfiguruj DenyList, włącz filtry Pokaż aplikacje systemowe i OS.
Znajdź Google Play Services i włącz tylko dwa procesy kończące się na gms i gms.unstable.
Będziesz musiał poustawiać wszystkie aplikacje, którym chcesz ukryć root (apki bankowe, Google Pay etc. tak jak w przypadku MagiskHide).
Zawsze restartuj telefon po rekonfiguracji DenyList.

5. Jeśli SafetyNet nie przejdzie, zainstaluj Universal SafetyNetFix (wersja zygisk dostępna na github).
Zawsze restartuj po zainstalowaniu modułu, także jeśli/kiedy włączysz Systemless Hosts

6. Dodatkowo można zainstalować moduł Shamiko, który lepiej ukrywa roota niż UniversalSafetyNetFix.

7. Trzeba wyczyścić pamięć podręczną każdej aplikacji, dla której root ma być ukryty

Edytowane przez Thomas_Anderson
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie z poradnikiem, robiłem też tak wcześniej i nadal nie działa.
Nie mam żadnych dodatkowych modułów.
NFC miga na chwilę i ... jak na zrzucie.
Skąd pobrać: Shamiko nie mam Twita.
IMG_20220130_102133.thumb.jpg.d41654fac5ebfd80258b1ca8fbcce6d4.jpg
Screenshot_2022-01-30-10-11-56-106_rikka.safetynetchecker.thumb.jpg.c8125365b29aa6b3df31d723179e9cdc.jpg
Screenshot_2022-01-30-10-12-08-166_com.topjohnwu.magisk.thumb.jpg.b4d00d5e7ed0952a965a8c465090fab5.jpg
Screenshot_2022-01-30-10-12-41-250_com.topjohnwu.magisk.thumb.jpg.33b85415359eca7f7a53ff6244a0ba4f.jpg
Screenshot_2022-01-30-10-13-00-349_com.topjohnwu.magisk.thumb.jpg.a4e7f4287c5d80e2b40f6da9204b432d.jpg
Screenshot_2022-01-30-10-13-17-988_com.topjohnwu.magisk.thumb.jpg.3ce15e6418bcff53df449067a6c5e405.jpg
Screenshot_2022-01-30-10-14-05-537_com.google.android_gms.thumb.jpg.64260df6246eec2c504f0046ee83246e.jpg
Zainstalowałeś moduł Universal SafetyNet Fix?

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc miałem tak samo. Ja u siebie jeszcze usunąłem kartę z Google Pay. Potem nie mogłem jej dodać ponownie. Wychodziły różne błędy, np. że bank mój nie obsługuje tej karty do płatności w internecie. Co się okazało, po instalacji nowego magiska google Pay z automatu nałożył blokadę na moje konto. Pomógł mail do supportu google. Na następny dzień mogłem już dodać kartę bez problemu. Teraz mam i roota i płatności

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zrobiłem, usunąłem GPay, wywaliłem kartę, wyczyściłem pamięć.

Wgrałem i skonfigurowałem od nowa. Bez problemów.

Poszło wszystko z wyjątkiem:

1. Wykrywa Roota w zabezpieczeniach.

2. Nie działa NFC

Na Allegro maskowanie działa. Zupełnie nie mam pomysłu co dalej.

Skąd pobrać: Shamiko nie mam Twita.

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa,

Problem jest że w nowej wersji Root widzi: Skan bezpieczeństwa.

W wersji 23 wystarczyło ukryć PANEL STEROWANIA i nie było problemu, telefon przy skanie zabezpieczeń nie widział Root.

W wersji 24 to nie działa.

 

Jak nie będzie "lekarstwa" to system od nowa i Magisk 23, ale wtedy Modowane systemy w stylu MIUIPolska traci sens. Jego potencjał to pełna funkcjonalność + dopracowany system.

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę poprosić gdzie to znaleźć?

Chodzi mi o PANEL STEROWANIA => BEZPIECZEŃSTWO

Mi9Lite MIOU XIAOMI.EU 12.5.5

IMG_20220131_185049.thumb.jpg.751ac2cf5f142dbe3cac53a59d11255c.jpg

Magisk 23, przy wykluczeniu PANELU STEROWANIA (HIDE ROOT) nie było problemu.

Zakładkę WYJĄTKI mam pustą...?

Shamiko - ukrywa Root przed APKAMI z wyjątkiem tych dwóch...

Shamiko-v0.4.1-95-release.zip

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 17:40, Kacper Skrzypek napisał:

Próbowałeś, zgodnie z informacją zawartą w Wyjątkach, przytrzymać powiadomienie o roocie?

Tak,

Ale to nic nie daje nie ma listy wyjątków. Trzymałem też wykrzyknik i nic.

Obojętnie czy robię sprawdzenie po skanie czy od razu do ustawień.

I dlatego nie mam już koncepcji co zrobić z Magisk 24, nawet w wersji 23 ta lista była pusta.

Roota w 23 ukrywała opcja MagiskHide dla aplikacji "Panel Sterowania".

IMG_20220201_180253.jpg

Jakieś rady co z tym można zrobić?

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Jak dodać możliwość wykluczenia ROOT ze skanu? Kolega "Zoltan78" wskazał miejsce gdzie powinny być...

Czy jest to BUG MIUI dla Mi 9lite? Mam na myśli brak tych opcji.

Przeszukałem Forum i Net ale żadnego sensownego rozwiązania nie znalazłem jak obejść problem wykrywania odblokowanego Bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie ma tej opcji w wersji beta na miui12 .Jak dobrze pamietam ostatni raz to widziałęm w miui10. Zainstalowałem na chwilę tego magiska 24 ale nie przechodził mi saftynet .Więc wróciłem do wersji 23. Tam nie trzeba żadnych fixów instalować .Po instalacji magisk wystarczy zaznaczyć opcję "magisk hide" i można bez problemu konfigurować płatności .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem skąd u Was tyle problemów w tym temacie, nie mam żadnych problemów z płatnościami na najnowszym magisku a testowane na telefonach : Poco X3 NFC, Mi9t Pro oraz Poco F2 Pro

W dniu 3.02.2022 o 18:29, ZForum napisał:

Koledzy,

Jak dodać możliwość wykluczenia ROOT ze skanu? Kolega "Zoltan78" wskazał miejsce gdzie powinny być...

Czy jest to BUG MIUI dla Mi 9lite? Mam na myśli brak tych opcji.

Przeszukałem Forum i Net ale żadnego sensownego rozwiązania nie znalazłem jak obejść problem wykrywania odblokowanego Bootloadera.

Jak pokaże Ci komunikat że jest niebezpieczeństwo bo wykryto root to przytrzymujesz ten komunikat dłużej i pojawia Ci się opcja ignoruj, klikasz i po sprawie 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2022 o 20:11, widmo1980 napisał:

 Zainstalowałem na chwilę tego magiska 24 ale nie przechodził mi saftynet .Więc wróciłem do wersji 23. Tam nie trzeba żadnych fixów instalować .Po instalacji magisk wystarczy zaznaczyć opcję "magisk hide" i można bez problemu konfigurować płatności .

 

Dokładnie, powrót do wersji 23 rozwiązał problem z płatnościami :)

Edytowane przez krzycho59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, w końcu się udało.

Płatności działają, root ukryty :-), Magisk 24 działa z modułami poniżej.

Rozwiązanie kolegi OutSideR, działa.

Jak pokaże Ci komunikat że jest niebezpieczeństwo bo wykryto root to przytrzymujesz ten komunikat dłużej i pojawia Ci się opcja ignoruj, klikasz i po sprawie.

Screenshot_2022-03-06-12-24-25-655_m.dzew.bup.dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZForum napisał:

Dzięki za pomoc, w końcu się udało.

Płatności działają, root ukryty :-), Magisk 24 działa z modułami poniżej.

Rozwiązanie kolegi OutSideR, działa.

Jak pokaże Ci komunikat że jest niebezpieczeństwo bo wykryto root to przytrzymujesz ten komunikat dłużej i pojawia Ci się opcja ignoruj, klikasz i po sprawie.

Screenshot_2022-03-06-12-24-25-655_m.dzew.bup.dd.jpg

To shamiko też zbędne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 29.01.2022 o 20:28, ZForum napisał:

Witam,

U mnie jak u Kolegów, w wersji 24.X radośnie wykrywa Root i nie działają płatności.

Z tego co znalazłem w Magisk "zniknęła" (czytaj nie będzie wspierana) opcja MAGISKHIDE, czym ją zastąpić?

Jest opcja
USTAWIENIA> CONFIGURE DENYLIST> wybierasz apk które mają nie widzieć root

Edytowane przez kozseb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem na RN9 Pro zaktualizowałem miui do 14.03 znikły mi pliki zip i tym samym nie mogę odpalić zip magiska z poziomu recovery, apk na fonie też zniknęła. Przedtem musiałem podać hasło w recovery żeby odszyfrować a teraz nie ma tej opcji. Jak kto obejść i powrócić do możliwości roota. Korzystam z NFC i z goole pay więc pewnie i tak będzie zabawa żeby ukryć roota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...