Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, dzidexx napisał:

Wgrywasz Magisk 8.+ w TWRP? Masz informację, że zmodyfikowano/wgrano na partycję recovery?

W TWRP reboot - wyłącz, trzymaj power i vol+ aż pojawi się logo Mi, puść oba.

Jeśli się nie uda - musisz czekać, wkrótce coś, ktoś poprawi.

 

Nie ma innej opcji rootowania niż Magisk.

Dziękuje. Ale nie działa. Niby sie zainstalowało z tego poradnika https://techkaranyt.blogspot.com/2020/09/finally-magisk-for-android-11-is.html..

Telefon się uruchamia ale jak uruchamiam titanium to nic sie nie dzieje, jak zaktualizowałem magisk do wersji 21 to oczywiście znowu fastboot.

Pozostaje mi poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję siebie:

Nie wiem, jak wygląda sytuacja z Magiskiem, nie mam Androida 11. Z tego, co widzę na Telegramie z Redmi K20, sytuacja wygląda mniej więcej tak:

  • najpierw trzeba wgrać TĄ KONKRETNĄ WERSJĘ MAGISKA CANARY: MagiskR.zip
  • potem, bez restartu TWRP, Magisk 21,
  • i powinno działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orjon napisał:

cytuję siebie:

Nie wiem, jak wygląda sytuacja z Magiskiem, nie mam Androida 11. Z tego, co widzę na Telegramie z Redmi K20, sytuacja wygląda mniej więcej tak:

  • najpierw trzeba wgrać TĄ KONKRETNĄ WERSJĘ MAGISKA CANARY: MagiskR.zip
  • potem, bez restartu TWRP, Magisk 21,
  • i powinno działać.

Gościu jesteś mega. Kurcze zadziałało i to idelnie. Piwko ci się należy i zmówie za ciebie paciorek. Serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2020 o 15:03, Orjon napisał:

 

  • najpierw trzeba wgrać TĄ KONKRETNĄ WERSJĘ MAGISKA CANARY: MagiskR.zip
  • potem, bez restartu TWRP, Magisk 21,
  • i powinno działać.

Mi9t MIUI 12 30.10.20

Wgrałem MagiskR.zip przez TWRP, po czym TWRP automatycznie restartuje się do systemu i na pulpicie pojawia się Magisk Manager, zatem jak wgrać Magisk21 bez restartu TWRP?

Po instalacji Magisk 21 przez Magisk Manager bez sugerowanego restartu otrzymuję coś takiego:

 

Screenshot_2020-10-31-13-01-20-177_com.topjohnwu.magisk.jpg

Jeśli zrestsrtuję po wygraniu Magisk21 Magisk Manager nie odpowiada.

 

Edytowane przez koko63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dzidexx napisał:

Nie masz przypadkiem zaznaczone "reboot after install"?

 

Pytanie dotyczy instalacji  MagiskR.zip czy Magisk 21?

MagiskR.zip instalowałem przez TWRP i tam jest, zdaje się wymuszony rwstart, no  bo jak inaczej wrócę do systemu.

Co do instalacji Magisk 21, to instalowałem  z poziomu zainstalowanego w poprzednim kroku  Magiska i dokonałem tego z wcześniej ściągniętego pliku na telefon.Po flashowaniu wyskoczyła komenda 'restaruj', którą pominąłem  wychodząc gestem z aplikacji.

 

 

 

Edytowane przez koko63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

54 minuty temu, dzidexx napisał:

Ustawień TWRP.

Po twoim pytaniu wszedłbym jeszcze raz w twrp i oznaczyłem tą opcję przy instalacji MagiskR.

Potem, jak już wcześniej pisałem zainstalowałem magisk 21 z poziomu Magisk manager'a.

Udało się, jednak nie od razu, kilka prób kilka restartów.

Do tego okazuje się, że w zasobach magiska brak modułów o które mi chodziło, np: YouTube vanced.Na szczęście miałem paczki z tymi modułami ściągnięty na telefon z poprzednich instalacji jeszcze na Androidzie 9. Udało się zainstalować je po prostu z pliku.

Trochę lepszy świat teraz.

Dziękuję za zainteresowanie, pozdrawiam,dobrej nocy i radosnego świętowania.

Edytowane przez koko63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Ma teraz swoją stronę i instaluje się inaczej, moduł Magisk jest dość stary.

? W sensie, że nie trzeba do tego Magiaka, świetnie.

Kiedyś jeszcze na androidzie 9 można było zainstalować moduł Bluetooth, który rozszerzał możliwości kodeka SBC, jednak od andrda10+ nie da się tego zrobić.

W Magisk Manager są dwa moduły Viper fx, żadnego z nich nie mogę zainstalować ani pobrać.O co chodzi?

 

Edytowane przez koko63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2020 o 15:03, Orjon napisał:

cytuję siebie:

Nie wiem, jak wygląda sytuacja z Magiskiem, nie mam Androida 11. Z tego, co widzę na Telegramie z Redmi K20, sytuacja wygląda mniej więcej tak:

  • najpierw trzeba wgrać TĄ KONKRETNĄ WERSJĘ MAGISKA CANARY: MagiskR.zip
  • potem, bez restartu TWRP, Magisk 21,
  • i powinno działać.

Zrobiłem według tej instrukcji, magisk działa, telefon działa, safetyNet mam sukces. lecz gdy chce ukryć magisk to wyskakuje mi błąd ukrycia. Próbowałem już różnych rzeczy i dalej to samo. Miał ktoś podobny problem i jakoś go naprawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2020 o 15:03, Orjon napisał:

cytuję siebie:

Nie wiem, jak wygląda sytuacja z Magiskiem, nie mam Androida 11. Z tego, co widzę na Telegramie z Redmi K20, sytuacja wygląda mniej więcej tak:

  • najpierw trzeba wgrać TĄ KONKRETNĄ WERSJĘ MAGISKA CANARY: MagiskR.zip
  • potem, bez restartu TWRP, Magisk 21,
  • i powinno działać.

Nie dziala w Mi9t, probowane tez na najnowszym twrp Orange fox 11 i nic, telefon wlacza sie tylko na magisk Canary, ale np Adway ma odmowiony SU, rootchecker pokazuje, ze telefon nie jest zrootowany, safety net po zakryciu przechodzi... O co to moze chodzic?

Edycja.. 

Znalazlem odpowiednie pliki, root dziala poprawnie. Najpierw instalacja aplikacji Magisk Manager canary (297), potem MagiskR.zip (20422) z poziomu recovery. 

Edytowane przez Ursusc360
Rozwiazanie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2020 o 12:51, Ursusc360 napisał:

Nie dziala w Mi9t, probowane tez na najnowszym twrp Orange fox 11 i nic, telefon wlacza sie tylko na magisk Canary, ale np Adway ma odmowiony SU, rootchecker pokazuje, ze telefon nie jest zrootowany, safety net po zakryciu przechodzi... O co to moze chodzic?

Edycja.. 

Znalazlem odpowiednie pliki, root dziala poprawnie. Najpierw instalacja aplikacji Magisk Manager canary (297), potem MagiskR.zip (20422) z poziomu recovery. 

Możesz udostępnić te pliki ? Bo próbowałem już różnych rzeczy, a cały czas nie powodzenie.

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najnowszy Magisk 21.2(21200) działa bez problemu z oprogramowaniem MIUI Polska z 28 grudnia (przynajmniej na Mi 9T). Niestety aktualizacja samego roota z poprzednią wersją MIUI, z rootem robionym wg poradnika sprzed kilku postów, wprowadziła telefon w FastBoota, z którego wyjść można było po wgraniu TWRP przez ADB.

Edytowane przez ElSor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2020 o 23:50, matibramka napisał:

Możesz udostępnić te pliki ? Bo próbowałem już różnych rzeczy, a cały czas nie powodzenie.

Dzięki ;)

Na xiaomi.eu z androidem11 działa już magisk manager 8.0.4 + magisk 21.2. (bez magiskR). Żeby ukryć magiska trzeba w opcjach programisty zaznaczyć: zainstaluj przez usb i debugowanie usb. Działa nawet McDonald.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam problem z rootem na mi 10, zainstalowana stabilna wersja A11 zainstalowany magisk i manager. Aplikację ukryte w magisk hide. Cts profil status ok a mimo to nie mogę wejść na aplikację banku wyskakuje komunikat że telefon jest zrootowany.

Pomoże ktoś co zrobić ?

Edytowane przez sharki22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć. Dzisiaj nie wiem dlaczego znowu miałem Magiska zamiast Managera (czyli po zmienionej wcześniej nazwie). Może jakaś aktualizacja, może coś przypadkiem się wydarzyło - nic takiego. Odpaliłem Magiska, miałem info o aktualizacji - zainstalowałem bezpośrednio. Teraz przy próbie zmiany nazwy aplikacji wyskakuje mi info, że może mieć trojana. To normalne, zdarza się czy raczej nie? Przy pierwszym razie nie miałem takiej informacji.

Edytowane przez Baczeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam pytanie czy coś się rozwinęło w sprawie magisk i hide bo teraz nawet nie mam roota a tylko odblokowany bootloader i nie jestem wstanie włączyć aplikacji bankowych. Jest jakaś alternatywa jakiś nowy sposób albo może trzeba jakąś starą wersję zainstalować itp. Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zainstalowałem 23 zrobiłem root zmieniłem nazwę usunęłam wszystko z nazwą magisk, włączyłem hide i w uprawnieniach root włączyłem ukrywanie dla Citibank i nadal aplikacja stoi oczywiście zainstalowałem ja od nowa

 

Znalazlem odpowiedź zainstalowałem AirFrozen i zamrozilem magisk i działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mam pytanko wie ktoś jak downgradować Magisk do niższej wersji? Mam Magisk w wersji 23.0 , mój smartphone to Xiaomi Redmi Note 9 , 4/128 GB , Miui 12.5.0.2. chodzi mi o to ,że potrzebuje wyłączyć w tej appce funkcję Magisk Core Only , jednak w wersji aplikacji , którą posiadam nie ma możliwości wyłączenia tej opcji .. Czytałem , że w starszej wersji jest taka opcja. Jeszcze ponoć jest jakaś inna metoda ale bardziej "inwazyjna" nie chciałbym zbrickować sobie tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po aktualizacji magiska do ostatniej wersji 24.1 nie przechodzi safetynet, żaden fix nie działa. Google coś grzebało znowu? Ktoś coś wie?

 

edit

ale płatności gpay działają - chwilę temu sprawdzone...ciekawe to

Edytowane przez patrikos23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wstyd w sklepie. próbuje zapłacić telefonem przez NFC a tu zonk brak możliwości płatności. Dobrze że sklep mam koło domu. Wyskoczyło mi info że nie mam kart przypisanych do płatności zbliżeniowych. W apk ING znikła możliwość płacenia zbliżeniowa jak i odblokowanie paluchem. Dzień prędzej zainstalowałem najnowszego magiska, przyszło mi info po odblokowaniu  apk ING że telefon zrootowany i nie będzie możliwości płacenia większymi sumami, 20zł w sklepie to dla nich duża suma. W magisku najnowszym nie ma opcji ukrycia że telefon jest zrootowany. Zna ktoś jakieś rozwiązanie?

Jeśli na przykład wrócę do starszej wersji to muszę odinstalować całego roota czy wystarczy tylko app?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...