Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem ten room https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/pine/stable/V11.0.18.0.PCMEUXM/, zrobiłem patch, na końcu reset. 

Zamiast włączyć się Android, to cały czas włącza mi się TWRP,  zrobiłem instalację Magisk, wyłączyłem telefon. Włączyłem,  znowu pojawia się TWRP zamiast Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, coś się skaszaniło z Magiskiem w wersji Canary. Co chwila CTS jest false (błąd hardware), mimo, że płatności działają. Tyle tylko, że nie wiadomo jak długo.

Odinstalowałem moduł Hide i samego Magiska. Zainstalowałem wersję stabilną (kanał aktualizacji "stabilny") i od miesiąca nie pamiętam co to jest CTS False... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, [email protected] napisał:

Ściągnąłem ten room https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/pine/stable/V11.0.18.0.PCMEUXM/, zrobiłem patch, na końcu reset. 

Zamiast włączyć się Android, to cały czas włącza mi się TWRP,  zrobiłem instalację Magisk, wyłączyłem telefon. Włączyłem,  znowu pojawia się TWRP zamiast Androida.

Zrób format data / factory reset w twrp.

Wgraj sobie xiaomi.eu przez twrp https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv11/xiaomi.eu_multi_HM7A_V11.0.1.0.QCMCNXM_v11-10.zip

Następnie przełącz redmi 7a do trybu fastboot i wgraj ten spatchowany boot.img: https://www67.zippyshare.com/v/w9qVqdAD/file.html

Ja zrobiłem dokładnie jak napisałem wyżej tymi samymi plikami i działa magisk bez problemu. Mam Redmi 7A 2/16.

Edytowane przez lukasz22
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz 22,  mam jeszcze jedno pytanie. Po zainstalowaniu nowego roomu oraz Magisk, nie mogę połączyć z Wifi. Gdy chcę włączyć Magisk, to pojawia się opcja, ściągnięcia nowej wersji Magisk, pisze że jest to potrzebne w celu prawidłowego działania.  To nową wersję mogę zainstalować przez TWRP ? Wtedy będzie Wifi działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, [email protected] napisał:

lukasz 22,  mam jeszcze jedno pytanie. Po zainstalowaniu nowego roomu oraz Magisk, nie mogę połączyć z Wifi. Gdy chcę włączyć Magisk, to pojawia się opcja, ściągnięcia nowej wersji Magisk, pisze że jest to potrzebne w celu prawidłowego działania.  To nową wersję mogę zainstalować przez TWRP ? Wtedy będzie Wifi działało ?

Mi też wifi nie działało jak wgrałem boot.img od innego romu. Też miałem podobny komunikat, później był reboot i działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, [email protected] napisał:

Wgrałem ten room: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv11/xiaomi.eu_multi_HM7A_V11.0.1.0.QCMCNXM_v11-10.zip   Gdy wgrałem boot.img z tego pliku, to Wifi działa,  pisze że Magisk nie jest zainstalowany.

Jak zainstalowałeś ten rom to wgraj jeszcze ten boot.img  i będzie działał magisk i wifi. https://www67.zippyshare.com/v/w9qVqdAD/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli tracę nadzieję że można zainstalować na tym telefonie Magisk, oraz żeby działało Wifi.  Łukasz 22, gdy flashowałem ten boot poprawiony, to pisało że muszę ściągnąć inną wersję Magisk żeby działał on prawidłowo. W tej chwili to nawet nie mogę zainstalować TWRP, próbowałem różnymi metodami które zostały pokazane na stronach na www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem z wgraniem magiska może być właśnie TWRP.
Miałem cyrki z przywróceniem kopii zapasowej, po przywróceniu system nie wstawał, wyświetlał się błąd w recovery.
Zmieniłem recovery na OrangeFoxRecovery i problem ustąpił.
Próbowałeś je zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem po wygraniu magiska na mi9 przez twrp po ponownym włączeniu telefonu od razu sypią się komunikaty ze usługi Google zostały zatrzymane nic nie da radę zrobić bo ciągle ekran jest bombardowany przez ten komunikat może miał ktoś podobny problem posiadam ROM xiaomi.eu

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem, tylko nie do końca wiem czy to wina magiska. Po zainstalowaniu magiska mam roota, działa mi adaway, tylko nie wiem czy jest to pełny root bo nie mam dostępu do modyfikacji plików systemowych. Chciałem wkleić plik do "systemu" ale nie mam takiej możliwości. Szukam przyczyny i nie mogę dojść co jest powodem. Próbuje wkleić plik do System/media/theme/default, plik ma na celu usunięcie napisów pod ikonami. Do tej pory nie miałem takich problemów, problem pojawił się z najnowszą aktualizacją na RN9PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Netoper napisał:

A sprawdzałeś tego roota jakimś root checker-em?

Samo zainstalowanie magiska nie rootuje fona.

Mam roota bo działa mi adaway, oprócz tego sprawdzałem checkerem.

 

17 godzin temu, dzidexx napisał:

Spróbuj za pomocą Total Commander lub w TWRP.

Próbowałem total commanderem i w twrp bez rezultatu. W twrp pokazuje błąd ale nie pokazuje jaki to błąd. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Nic nie mogę wrzucić do folderu "system". To wygląda tak jakbym nie miał uprawnień do modyfikacji folderu "system".

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości przekracza możliwości...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dzidexx napisał:

Zamontowałeś system?

Jaką masz wersję Magisk i moduły?

Tak, to wszystko już wczoraj zrobiłem. Wszystko zaczeło się od aktualizacji. Miałem rom eu wersje fastboot i roota gdzie zainstalowałem przez patch boot.img. Zainstalowałem dwa dni temu nieoficjalne twrp i wgrałem system przez zip. Zainstalowałem zip magiska w twrp, tak jak zwykle to robiłem w recovery Od tego momentu mam problem

Magisk 20.4

manager 7.5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dzidexx napisał:

Kopiujesz w TWRP w terminalu czy managerze plików?

Uruchom smartfon i sprawdź uprawnienia do folderów /media, /theme i pliku default. Napisz jakie są.

 

Ps.

Twój screen - kopiujesz folder com.miui.home do folderu dedault?

Nie ogarniam co chcesz zrobić.

Właściel rwx zahaczone

Grups rx zahaczone

globalny rx zahaczone

Plik com.miui.home mam od kilku lat, chyba od Redmi Note2 Przeszedł ze mną przez RN4X, RN5PRO i teeraz na RN9PRO też nie miałem problemów dopóki nie zaktualizowałem systemu i nie wgrałem tego twrp

Ten plik, w tamtym miejscu, pozwala na usunięcie napisów pod ikonami.

16 minut temu, mariusz.ur napisał:

@gwalberg ta najnowsza aktualizacja jest na Androidzie 11? Odinstaluj magisk i spróbuj bez tego. Nie potrzebny root do twrp.

Android 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidexx napisał:

Chyba załapałem.

Chcesz skopiować com.miui.home do default.mtz - nie da rady na partycji systemowej. Żaden manager plików nie obsłuży zip'a w /system.

Najpierw musisz przerobić default.mtz a później go podmienić. Total commander i dowolny folder w pam.wewn. Zachowaj gdzieś oryginał.

@gwalberg

Ale to nie jest zip to jest plik HOME a lokalizacja to System/media/theme/default

Nigdy nie było problemu z wklejeniem tego pliku w tamtą lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gwalberg napisał:

Oczywiście. Jeśli tego nie zrobiłbym to nie widziałbym "systemu" tylko po zamontowaniu mam do niego dostęp w twrp.

Na RN9S/Pro niczego nie skopiujesz do systemu, bo to są dynamiczne partycje. System jest read only. Jeśli by ci się w jakikolwiek sposób udało to telefon odpaliłby się w trybie Fastboot, bo ze względu na współdzielenie bloku danych zmieniając jeden plik uszkadzasz z automatu inne.

Jedyna opcja jaka ci zostaje to zrobienie jakiegoś modułu pod Magiska i wtedy może pójdzie, ale nie możesz bezpośrednio podmieniać w /system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Orjon napisał:

Na RN9S/Pro niczego nie skopiujesz do systemu, bo to są dynamiczne partycje. System jest read only. Jeśli by ci się w jakikolwiek sposób udało to telefon odpaliłby się w trybie Fastboot, bo ze względu na współdzielenie bloku danych zmieniając jeden plik uszkadzasz z automatu inne.

Jedyna opcja jaka ci zostaje to zrobienie jakiegoś modułu pod Magiska i wtedy może pójdzie, ale nie możesz bezpośrednio podmieniać w /system.

No to padaka. Tylko że mogłem to zrobić jak miałem zainstalowany rom eu wersje fastboot,  bez problemu skopiowałem ten plik i nie miałem napisów. Dopiero po aktualizacji do najnowszej wersji eu pojawił się ten problem. Właśnie stawiałem wszystko na nowo, zrobiłem format data bo pomyślałem że może to jakiś błąd ale bez skutku.

Modułu do magiska nie zrobię bo nie znam się na takich rzeczach. Jedynie co mi pozostaje to launcher  nova lub cofnąć się do wersji 11.04 fastboot, tam działało. Zbyt denerwujące są dla mnie napisy pod ikonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zakupiłem mi note 10. Telefonik odlokowałem. wgrałem najnowsze  twrp w wersji twrp-3.4.0-1-tucana.     .jak instaluje paczkie miui polska system startuje i jest ok ale jak chce dodac i  instaluje magisk.zip to telefon w chodzi w tryb fastboot. To samo sie dzieje jak mam orange fox Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem mi note 10. Telefonik odlokowałem. wgrałem najnowsze  twrp w wersji twrp-3.4.0-1-tucana.     .jak instaluje paczkie miui polska system startuje i jest ok ale jak chce dodac i  instaluje magisk.zip to telefon w chodzi w tryb fastboot. To samo sie dzieje jak mam orange fox Proszę o pomoc.
Instalujesz zapewne miui oparte o androida 11. Na nim magisk nie działa z powodu braku ramdisku

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...