Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

Taaak, ale dlaczego właśnie Magisk? Co Xposed i modułami do niego? Co konkretnie przemawia na jego korzyść? Pytam bo do tej pory na każdym telefonie używałem tandem SuperSu i Xposed wraz z modułami. Poradźcie sensownie. 
Jak nie używasz modułów Magisk i nie ukrywasz roota to spokojnie SuperSU wystarczy. Jest "bezproblemowy". Sam tak robiłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka odpowiedź do mnie przemawia , poczytam więcej o Magisku  o jego możliwościach i zdecyduje czy są mi potrzebne. Przyznaję że nie zwróciłem uwagi  na tę aplikację teraz mnie zaciekawiła . Pozdrawiam . 

Przeglądałem repozytorium na Magiska i nie widziałem czegoś podobnego w działaniu jak App Settings, xMiui i Miui Tweaks, widziałem moduł w działaniu podobny do Greenify- czy nie ma czegoś takiego jak te trzy pierwsze? 

Następne pytanie do posiadaczy mi6 - która wersja jest najbardziej stabilna? 

Edytowane przez QMiui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Magisk pokazuje SafetyNET OK na Zielono,

a w Aplikacji Moje ING wyskakuje informacja że nie mogę dodać karty do płatności telefonem gdyż ma za niskiego Androida....

heheh

System mam Xiaomi.eu Stable. Ktoś coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z SuperSu i wgrałem Magisk v15.3 wszystko ok SafetyNet na zielono ,root jest czyli prawie sukces , dlaczego prawie? brak mi Xposed - z poziomu Managera Magisk pobrałem moduł i przy restarcie z TWRP  telefon się zawiesił na logo Mi.

Pobrałem Xposed v88.1 for MIUI 9 [SDK24/25] by Psy_Man ,  wersję SDK25 bo problem dotyczy Xiaomi Mi6 Miui9 v7.1.1 Global Stable 9.2.2.0.

I tu pytanie - którą wersję mam w końcu pobrać aby to "odpaliło" bo nie mogę pobrać z tego linku https://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-xposed-miui-9-t3688486.

Pobrałem tę wersję z innego źródła, czy któryś z kolegów użytkujący Mi6  z Nugatem 7.1.1 ma sprawdzonego Xposeda na Magiska? Jak to jest z tym wipem w TWRP ? - po instalacji Xposed  robić go czy nie bo na jednym z zagranicznych forum stwierdzono że jest to niekonieczne.

Czy znacie jakieś ciekawe moduły do modyfikacji wizualnej np. belki statusu,.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karls napisał:

A jaką masz wersję Androida?

 

Baza dla xiaomi.eu różni się zależnie od modelu.

Obecnie mam:

Miui by xiaomi.eu 9.1 (Stabilna)

9.1.3.0 (NBGCNEI)

 

i niestety mimo odpowiedniego Safety net, dodania na nowo karty w Moim ING dalej płatności nie działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal poszukuję Xposed na Magiska v15.3,"wachluję" nimi od jakiegoś czasu i niestety nic, ostatnio wgrałem ten http://dl-xda.xposed.info/framework/sdk25/arm64/xposed-v89-sdk25-arm64.zip  polecony w innym temacie na forum . Niestety dalej zawiesza się przy starcie. 

 

Za pomocą Magisk Managera pobrałem takie coś -Xposed_Framework-SDK_25-89.2_Systemless.zip po którego wgraniu wreszcie będę maił Xposed? Czy w razie gdyby było coś nie tak mogę użyć xposed-uninstaller-20180117-arm64.zip ( już parę razy mnie ratował)?

Edytowane przez QMiui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ostatnio problem z aplikacją ING a ja mam problem z bankiem Millennium. Tak samo w magisku root schowany, safety na zielono. Próbowałem włączyć wyłączyć NFC ale u mnie niestety nic to nie daje i nadal jest komunikat o tym że nie da się dodać.

 

Telefon mi note 2 najnowsze miuipolska stable co zrobić? karty088888fb0d5637394ea3066140993d11.jpgd1f25c282af4a863bf83c97b9937d1ae.jpg

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nadal poszukuję Xposed na Magiska v15.3,"wachluję" nimi od jakiegoś czasu i niestety nic, ostatnio wgrałem ten http://dl-xda.xposed.info/framework/sdk25/arm64/xposed-v89-sdk25-arm64.zip  polecony w innym temacie na forum . Niestety dalej zawiesza się przy starcie. 
 
Za pomocą Magisk Managera pobrałem takie coś -Xposed_Framework-SDK_25-89.2_Systemless.zip po którego wgraniu wreszcie będę maił Xposed? Czy w razie gdyby było coś nie tak mogę użyć xposed-uninstaller-20180117-arm64.zip ( już parę razy mnie ratował)?


Zainstalowałem na próbę tego z Magisk Managera. Nie mam żadnych problemów z uruchomieniem, odpala się normalnie z "xposed installer 3.1.5 Magisk" Działa ale niestety SafetyNet na czerwono. Osinstalowałem z poziomu xposed.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marrik  czyli mogę instalować Xposed_Framework-SDK_25-89.2_Systemless.zip  (Mi6 Miui9 )  i powinno zadziałać ? A w razie gdyby nie wyszło to plik który podałem odinstalować mi tego Xposed? 

Karls tak jak pisałem nie mam jak na razie potrzeby ukrywania a muszę przyznać  brakuje mi Xposed  dlatego szukam odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam . 

Edytowane przez QMiui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...