Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=17103]R_ade_K[/mention] Daje dostęp do plików systemowych, zarówno odczytu jak i zapisu. Zwykłe aplikacje mogą ewentualnie odczytywać pliki systemowe, o ile kernel i system jej na to pozwalają.

Ale co to daje z punktu funkcjonalności Adaway?

 

BTW: przez te problemy z Magiskiem też wiszę na wersji 14.0, bo strach aktualizować. System to global.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, R_ade_K napisał:

Ale co to daje z punktu funkcjonalności Adaway?

Jak to co? Adaway ma nielimitowany dostęp do pliku /system/etc/hosts

Jako zwykła aplikacja może go sobie podejrzeć

4 minuty temu, R_ade_K napisał:

BTW: przez te problemy z Magiskiem też wiszę na wersji 14.0, bo strach aktualizować. System to global.

Na to nie mam rozwiązania. W poprzednim swoim poście pisałem, że musicie to zgłosić autorowi Magisk. Na pewno prędzej, czy później znajdzie rozwiązanie, tylko musi o tym wiedzieć. Na pewno nie czyta tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób, żeby AdAway działał z Magisk 15.2?

U mnie po instalacji jest "pusty" ekran i nic nie idzie zrobić.

Szukałem już porad na XDA, ale nic nie pomaga.

Zastanawiam się czy wrócić do wersji 14.6 z którą ad-away działał, czy czekać na jakieś rozwiązanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak to co? Adaway ma nielimitowany dostęp do pliku /system/etc/hosts
Jako zwykła aplikacja może go sobie podejrzeć

Jesteś pewien? Przecież AdAway nadpisuje plik hosts więc by to zrobić musi mieć pełny dostęp do pliku a nie tylko go "podejrzeć" i wcale nie musi być aplikacją systemowa.
Właśnie po to przyznaje się mu prawa su, żeby mógł modyfikować plik systemowy.
U mnie zawsze był, jak to ująłeś, "zwykłą aplikacją" i to na telefonach różnych producentów, i nigdy nie miałem z nim problemów, zawsze działał jak powinien.



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marrik napisał:

U mnie zawsze był, jak to ująłeś, "zwykłą aplikacją" i to na telefonach różnych producentów, i nigdy nie miałem z nim problemów, zawsze działał jak powinien.

U mnie też tak kiedyś było, aż pewnego dnia musiałem ją przerobić na systemową.

Nie patrzyłem po logach, nie wnikałem.

Jako zwykła aplikacja z uprawnieniami root nie dawała rady zmienić pliku hosts. Po zmianie na systemową zaczęła działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v15.3 (code: 1531) wreszcie bez problemu zainstalowało się na Mi5 z 8.1.4, SaftyNet na zielono, przedtem musiałem siedzieć na wersji 14. AdAway 3.2  pobrane z XDA Labs też działa bez problemu  https://labs.xda-developers.com/store/app/org.adaway 

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v15.3 (code: 1531) wreszcie bez problemu zainstalowało się na Mi5 z 8.1.4, SaftyNet na zielono, przedtem musiałem siedzieć na wersji 14. AdAway 3.2  pobrane z XDA Labs też działa bez problemu  https://labs.xda-developers.com/store/app/org.adaway 
Kurde, a u mnie adaway nawet z tego linka nie działa :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pobawiłem się w aktualizacje, ale szybko wróciłem do Magiska w wersji 14, bo tylko ten u mnie działa bezproblemowo w połączeniu z powyższym fixem, a mam Globala z miui 8.5.5.0.
Z Magiskiem nowszym niż 14, zwłaszcza 15.x, to widzę, że są same problemy...

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acocieto Te dwie wersje różnią się po prostu kolorem (czarny/biały), wiec wybierz która Ci bardziej pasuje. Nie aktualizuj przez gp, bo wróci normalna apka i trzeba będzie wszystko robić od początku, przynajmniej u mnie tak jest.

Wysłane z mojego MI 5X przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jestem zielony w tym temacie, a z tego co czytałem warto. Tylko niestety nie wiem co i jak...

A masz już roota innym sposobem?
Jeśli nie, a tylko czytałeś, że warto to zapewne root Ci niepotrzebny.
Zrootowany telefon w nieodpowiednich rękach to prosta droga do posiadania drogiej cegły

Zobacz pierwszy post. Są tam punkty od 1 do 9, zastosuj się do nich a w razie problemów z którymś to napisz jaki to problem.



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji telefonu przez OTA do nowszego Softu Magisk trzeba instalować na nowo? Wyskakuje mi Informacja że ne mam Root a mimo to test Safety Net działa poprawnie, ale nie działa mi program AdAway i Reklamy stają się uciążliwe... jak ponownie zrootować telefon mimo tego że Magisk w systemie zainstalowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...