Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

A miałeś wcześniej SuperSU?

Ja właśnie miałem takie problemy jak próbowałem wgrać Magisk po SuperSU. Nie pomagał nawet wipe w twrp. Musiałem zrobić flash globala miflashem.

Teraz jak instaluje to tylko na czysty ROM i nie mam żadnych problemów.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, acocieto napisał:
[mention=39133]piskor[/mention] [mention=42203]Marrik[/mention] [mention=14867]fido[/mention] zrobiłem miflash, ale SafetyNet nadal na czerwono.

A nie instalujesz czasem xposed?

2 godziny temu, avira napisał:
Mhh gdzie znajdę opcję odinstalowania czegokolwiek w TWRP?

Pobierz zipa magisk uninstaller z xda https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4372923 I zrób flash w twrp. 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie mam opcji już. Miałem safetynet na czerwono jak miałem xposed zainstalowane, wywaliłem go i teraz mam na zielono.

Teoretycznie robisz wszystko jak trzeba i naprawdę nie wiem skąd ten problem u Ciebie.

Nie wiem. A miflash w jakiej wersji?

Dajesz "clear all" przed flashem?

 

EDIT:

A jakim sposobem wgrywasz twrp?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcję, która robisz inaczej niż ja jest instalacja twrp, więc może tutaj spróbujesz inaczej.

Zrób raz jeszcze flash miFlashem stockowego globala a twrp wygraj tym sposobem jaki opisywany jest w pierwszym poście https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-4x/how-to/install-twrp-3-1-1-0-fir-redmi-t3695836

Pobierz tylko dobra paczkę.

Jeśli to nie pomoże to już nie mam pojęcia.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa komuś Magisk 15.x na Redmi 4a lub Redmi 4pro na ostatnich xiaomi.eu? Na obu bez problemu działa wersja 14.0. 

Instalacja w twrp nie wyrzuca żadnego błędu ale po uruchomieniu systemu Magisk nie jest zainstalowany. 

Nie ma znaczenie czy instaluję na wersję wcześniejszą czy z wcześniejszym odinstalowaniem Magiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku dni aplikacja AdAway nie uruchamia się. Najprawdopodobniej przez aktualizację magisk do v15. Obecnie mam v15.2. Gdy wgram ponownie ROM to gdy wchodzę w apke to wyświetla komunikat że nie znaleziono root, czyli jest ok. Jednak gdy wgram root to wtedy aplikacja się zawiesza. Oczywiście reinstalacja czy instalacje starszej wersji nie pomaga. Ma ktoś podobnie?2514e0b7c93ab257108e5fd97c7558c2.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cietybadacz napisał:

U mnie od kilku dni aplikacja AdAway nie uruchamia się. Najprawdopodobniej przez aktualizację magisk do v15. Obecnie mam v15.2. Gdy wgram ponownie ROM to gdy wchodzę w apke to wyświetla komunikat że nie znaleziono root, czyli jest ok. Jednak gdy wgram root to wtedy aplikacja się zawiesza. Oczywiście reinstalacja czy instalacje starszej wersji nie pomaga. Ma ktoś podobnie?

Mam to samo.

Myślałem, że to jakiś bug po aktualizacji romu xiaomi.eu, ale skoro jest to samo u Ciebie, to spróbuje wrócić do poprzedniej wersji Magiska/

Edytowane przez mrosi
Po co powielasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Settings > Systemless hosts nie pomaga?

U siebie nie sprawdzę, bo: zostalem na v14.6, wiele modułów nie działa w 15.x, AdAway mam zrobioną jako systemową dzięki modułowi App Systemizer, który "nie pójdzie" na wersji 15.x, używam poza tym custom rom, nieMIUI

Edytowane przez piskor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Settings > Systemless hosts nie pomaga?
U siebie nie sprawdzę, bo: zostalem na v14.6, wiele modułów nie działa w 15.x, AdAway mam zrobioną jako systemową dzięki modułowi App Systemizer, który "nie pójdzie" na wersji 15.x, używam poza tym custom rom, nieMIUI
A co daje zrobienie z Adaway apki systemowej?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten sam problem, od wydania 7.12.28 brak możliwości zainstalowania magiska. Niby wszystko w TWRP przechodzi ale po włączeniu magisk nie jest zainstalowany. Jedynie wersja 14.0 u mnie działa, żadna nowsza nie. Na 14 Safetynet na zielono po wgraniu patach, tylko trzeba pamiętać żeby włączyć w ustawienia magisk hide

Edytowane przez amnesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problem, to zapiszcie log z instalacji Magisk w recovery i podeślijcie go z odpowiednimi informacjami w dedykowanym wątku na xda https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/mod-magisk-v1-universal-systemless-t3432382

Potrzebne info to: urządzenie, wersja systemu / ROM / Android , wersja Magisk aktualnie instalowana i wcześniej używana. Czy macie / mieliście jakieś Magisk wcześniej, czy macie jakieś moduły, w jaki sposób instalowaliście Magisk, z poziomu managera, czy twrp ...

Wszystko jest ważne. Im więcej informacji, tym szybszy progres w rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...