Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

@cietybadacz to oczywiście normalne bo przecież dla modeli z 7.0 w xiaomi.eu nie potrzebny żaden fix, to samo miałem już wcześniej w RR. Kwestia już tylko czy sam Magisk potrafi się ukryć, ale to też już poprawili w którejś wersji. 

@R_ade_K a u Ciebie na tym Globalu bez tego Magisk to masz SafetyNet test na zielono. Jak już się bawisz z tym fixem to warto po pierwszym uruchomieniu jeszcze raz zrobić restart bo zdarza się że nie zaskoczy, tak jak miał kolega Uri0550 ;) 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karls ja widzę że raczej nie tyko ja mam ok, tu masz kolega na tym samym modelu co Ty ma bez fix na zielono.

3 godziny temu, cietybadacz napisał:

U mnie też nie działało na v14 z modułem. Odinstalowałem safetynet fix i znowu na zielono(mi5,xiaomi.eu 7.8.31)

Odinstaluj całkowicie Magisk i sprawdź tym RootBeer Sample co Ci pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karls napisał:

Ostatnia stabilna od xiaomi.eu

To nie mamy o czym dalej dyskutować :) Poprawki są w wersji dev, co do wersji stable nie był bym już taki pewien. Koniec.

MIUI 7.6.29


  • Dodany status SafetyNet zielony (CTS pass) dla wszystkich Xiaomi.eu 7.0 (bez potrzeby Magiska)
Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slimdick napisał:

@R_ade_K a u Ciebie na tym Globalu bez tego Magisk to masz SafetyNet test na zielono. Jak już się bawisz z tym fixem to warto po pierwszym uruchomieniu jeszcze raz zrobić restart bo zdarza się że nie zaskoczy, tak jak miał kolega Uri0550 ;) 

Bez fixa na Globalu mam czerwony SafetyNet.

Natomiast okazało się, że chyba Fix "gryzie się" z Magisk Hide. Po ponownym zainstalowaniu Fixa (bety v14), przy wcześniej wyłączonym w opcjach Magisk Hide mam już SafetyNet na zielono, testy przechodzą.

Czyli najpierw trzeba w opcjach wyłączyć Magisk Hide, a potem przez TWRP instalować Fixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekBB 

Spoiler

Magisk

  • v14.0
    - [script] Simplify installation scripts
    - [script] Fix a bug causing backing up and restoring stock boot images failure
    - [script] Installation and uninstallation will migrate old or broken stock boot image backups to proper format
    - [script] Fix an issue with selabel setting in util_functions on Lollipop
    - [rc script] Enable logd in post-fs to start logging as early as possible
    - [MagiskHide] magisk.img mounted is no longer a requirement
    Devices with issues mounting magisk.img can now run in proper core-only mode
    - [MagiskBoot] Add native function to extract stock SHA1 from ramdisk
    - [b64xz] New tool to extract compressed and encoded binary dumps in shell script
    - [busybox] Add busybox to Magisk source, and embed multi-arch busybox binary into update-binary shell script
    - [busybox] Busybox is added into PATH for all boot scripts (post-fs-data.d, service.d, and all module scripts)
    - [MagiskSU] Fully fix multiuser issues
    - [Magic Mount] Fix a typo in cloning attributes
    - [Daemon] Fix the daemon crashing when boot scripts opens a subshell
    - [Daemon] Adjustments to prevent stock Samsung kernel restrictions on exec system calls for binaries started from /data
    - [Daemon] Workaround on Samsung device with weird fork behaviors

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak teraz wygląda instalacja magisk? w moim przypadku instalacja zipa w twrp kończy się na logo mi

edit: telefon do przyjaciela, czyli trochę czasu na xda i w końcu udało się zainstalować magisk

 

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem uaktywnic android pay na mi5s wedlug poradnika na miuipolska.pl , ale niestety ctsprofile i basicIntegrity wychodzi false. Probowalem magisk 14.0 i 13.3 (pierwsza instalacja nie powiodla sie poniewaz instalator wykryl nie stockowy boot.img (kiedys instalowalem xposed i dualboot, te aplikacje chyba modyfikuja boot.img, ale wgralem oryginalny boot i potem poszlo). Posiadam wersje miui 7.8.31 , ale czysta instalke robilem pare misiecy temu. A i mialem supersu, ale wedlug zalecen z poradnika odinstalowalem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2017 o 12:30, redminote2 napisał:

Chcialem uaktywnic android pay na mi5s wedlug poradnika na miuipolska.pl , ale niestety ctsprofile i basicIntegrity wychodzi false. Probowalem magisk 14.0 i 13.3 (pierwsza instalacja nie powiodla sie poniewaz instalator wykryl nie stockowy boot.img (kiedys instalowalem xposed i dualboot, te aplikacje chyba modyfikuja boot.img, ale wgralem oryginalny boot i potem poszlo). Posiadam wersje miui 7.8.31 , ale czysta instalke robilem pare misiecy temu. A i mialem supersu, ale wedlug zalecen z poradnika odinstalowalem go.

Zrobilem swieza instalke ostatniej wersji miui i juz wszystko dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wgrałem najnowszego magiska i safetynet jest na zielono, Android Pay nie wywala błędu że jest root. Zobaczymy czy płatności będą działały :)
Dam znać.

Pięknie działa, zainstalowałem najnowszego magiska i żadnych modułów nie potrzeba :) Pięknie.

Edytowane przez fps
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to Mi6/128. Zainstalowałem Magiska z powodu aplikacji Showmax. Magisk hula, wszystko jest na zielono. Po zaznaczeniu w "Hide" apki bankowej ona też działa bez problemu.

Natomiast Showmax jako jedyna apka wywala błąd, że urządzenie jest zrootowane. Co ciekawe, po usunięciu Magiska i wgraniu na nowo systemu (xiaomi.eu 7.10.19) Showmax dalej uparcie twierdzi że mam roota. Z kolei na innym Mi5 z global stable Showmax odpala. O co kaman z tym wykrywaniem roota - to dlatego że mam xiaomi.eu z odblokowanym BL?

get_thumbnail.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Trochę dużo tu różnychinformacji.Jak jest na chwilę obecną z instalacją Madiska. Co potrzebujemy gdy mamy :

Android 7 i MIuI 9 Na Redmi 4x z Globalnem stabinym.

Jestem początkującym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...