Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dotychczas używałem SuperSU do rootowania telefonu ale teraz muszę skorzystać z Magisk bo chciałbym korzystać z Android Pay. Mam w związku z tym pytanie. Chciałbym najpierw zrobić root przez Magisk, wrzucić Viper4ARISE i Adblocka a następnie usunąć root i włączyć płatności AP wg tego poradnika - https://miuipolska.pl/jak-placic-telefonem-mi5-z-ap-i-system-miuipolska-xiaomi-eu/

 

Da się to wszystko jakoś połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2017 o 09:09, miklo napisał:

SafetyNet nie działa z xposed, że tak to ujmę. Albo to, albo to.

Według xda działa, tylko mi jakoś nie udaje się tego sprawić :-(

No nic. Trzeba wybrać co się chce bardziej. Chyba wybiorę Xposed. A roota zrobię SuperSU 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kinta trudno zrozumieć co co Ci chodzi czy że Magisk nie działa czy że SafetyNet jest faill ?? Co do tego drugiego to jest normalne bo Magisk nie jest w stanie ukryć xposed.

Spoiler
Cytat

Things that may trigger apps looking for root and/or SafetyNet. Can't be hidden by MagiskHide

  • Magisk Manager - Some apps look specifically for the Magisk Manager and there is currently no simple way of fixing this. See "Detecting Magisk Manager or apps requiring root" below.
  • Other known root apps - Same as above.
  • Remnants of previous root method, including any root management apps (a good way to remove most remnants of root is osm0sis' unSU script).
  • Xposed (deactivate or uninstall). It doesn't matter if it's systemless, Magisk can't hide it.
  • USB/ADB Debugging (disable under Developer options).
  • Developer options.

source: https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/guide-magisk-troubleshooting-t3641417

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2017 o 08:57, slimdick napisał:

@kinta trudno zrozumieć co co Ci chodzi czy że Magisk nie działa czy że SafetyNet jest faill ?? Co do tego drugiego to jest normalne bo Magisk nie jest w stanie ukryć xposed.

 

OK. Jeszcze raz. Jak jest magisk su nie działa Xposed. 

Jak działa Xposed nie działa magisk su. (safe net) 

Chciałbym żeby działo i to i to razem.

Według xda można (https://forum.xda-developers.com/newreply.php?do=newreply&p=73515359) ale u mnie nie działa. 

Ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem skorzystać z płatności telefonem w aplikacji Millenium. Zainstalowałem Magiska, także universal safetynet. Włączyłem Hide dla aplikacji Millenium. Wszystkie testy niby przechodzi, ale w aplikacji banku wyskakuje mi, że błąd o braku spełnienia wymogów bezpieczeństwa. A w android pay, moje karty z millenium wyświetla jako nieobsługiwane.

Ktoś wie skąd może być ten problem? Czy dla Millenium nie da się ukryć roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2017 o 22:59, slimdick napisał:

@kinta wkleiłem Ci link do wątku Magisk tam zadawaj pytania. Skoro w tym co cytujesz twierdzą że będzie działać to może z nimi prowadź konwersację a nie tu :P 

Tam dyskusja już się toczy, a tu nie, więc warto zapytać. 

Dnia 31.08.2017 o 08:52, miklo napisał:

Dokładnie. Magisk działa z Xposed, ale nie da się schować root. Nie i już.

Kategorycznie i bezapelacyjnie? 

No ok. Dzięki. Szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kinta napisał:

Tam dyskusja już się toczy, a tu nie, więc warto zapytać. 

Kogo ? Przecież tam jest autor a nie tu , najlepiej pytać u źródła ;) 

Po za tym ile razy mamy Ci tu pisać że się nie da, aż to do Ciebie dotrze. A to że jakiś koleś napisał na xda w poście że się da to wiesz ten tego ... :D 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slimdick napisał:

Kogo ? Przecież tam jest autor a nie tu , najlepiej pytać u źródła ;) 

Po za tym ile razy mamy Ci tu pisać że się nie da, aż to do Ciebie dotrze. A to że jakiś koleś napisał na xda w poście że się da to wiesz ten tego ... :D 

Tu też bywają specjaliści. Nie wiem z czym masz problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_Zawadzki panie to trzeba było od tego zacząć, nigdzie nie wspomniałeś że instalujesz xposed tylko ze Magisk to winowajca. Zresztą xposed pod 7.0 jest nieoficjalny i nie powinno się tego ruszać bo jest nie dopracowane, ale jak o tym pisałem tylko mnie opluli jak to zwykle na tym forum gimbusy robią. 

Teraz jak już zamotałeś z tym systemem to może warto zrobić wszystko od nowa , instalacja systemu na czysto i dopiero Magisk ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...