Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, slimdick napisał:

@miklo wczoraj autor wypuścił te wersje na szybko i chyba poszedł spać, a dziś już w jego wątku jęczenie i sapanie że FC aplikacji :P 

EDIT: Taka informacja że na ostatniej wersji Magisk-v13.0(96f8efc) już mam pass nawet jak są dodane moduły w magisk :) 

 

Screenshot_20170616-100911.thumb.png.3b7dea429f4a00fd50bf49a812939474.pngScreenshot_20170616-100923.thumb.png.b116c5ab726a1d5c152d5d1095c771e3.pngScreenshot_20170616-100938.thumb.png.e9ffb5ad26394d538bdbb4063a7a5e43.png

Już nie crashuje się ? Została paczka poprawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzik to było podane jako pierwsze przy Error 1 że trzeba zrobić całkowity unroot, albo wgrać jeszcze raz rom. Wczoraj widziałem tam wpis i jakiś fix ale już tyle tam spamu dodali że nie jestem w stanie tego znaleźć :D 

EDIT. Znalazłem :)

Cytat

Error 1 during installation of v13.0 (96f8efc)

Users who get Error 1 during installation of v13.0 (96f8efc), specifically those who get the following error in the recovery log:
Code:

ioctl LOOP_SET_FD failed: Device or resource busy
@jenslody has made a modified version of (96f8efc) that fixes the problem for many users. LINK HERE. This version uses an older updater-binary script that correctly identifies non-64-bit paths to install Magisk (afaik). 
The .zip package has been updated and now also includes the fix for very slow installation on some devices (described below).

Apparently the real issue behind this error is the toolbox failing to mount the loop device as reported by @Deic here: LINK HERE
The fix is moving the bundled busybox path variable earlier in the path export. I have modified the current update-binary script (which also includes the very slow installation on some devices fix) in the .zip attached here: LINK HERE

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/beta-workarounds-to-issues-magisk-beta-t3624176

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72734887&postcount=15

Magisk-v13.0(96f8efc)_dev_random&busybox_var_path.zip

 

 

Edytowane przez slimdick
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję wgrać magisk na swoim mi5 (rom global 8.1.2.0) miałem roota SuperSU który w menedżerze magiska był widoczny i teoretycznie było ok, ale wyskakiwał błąd CTS.
W wątku doczytałem, że magisk musi mieć swój mededżer roota, więc zrobiłem unroot SU, wgrałem ten magiskowy i teraz nawet roota nie widzi :\ Wracać do SU i próbować patche na ten błąd CTS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolimator może w ogóle nie działać nie ważne jaką kombinację zastosujesz. Sprawdź czy czasem zwykły restart nie wystarczy. W twoim przypadku jak masz global to sam magisk powinien wystarczyć bo tylko musisz ukryć root, build fingerprint powinien przejść bo przecież właśnie w tych fix są użyte te z wersji stable. W tym ostatnim co wkleiłem jest build fingerprint z wersji stable dla MI6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, zonee napisał:

Mam kłopot z Magisk 13.1 ! Wywala root-a z Magisk 12.0 ( ta wersja działa ) - ktoś coś ?

Nie rozumiem co tu napisałeś , po aktualizacji do tej wersji nie ma żadnego problemu z magiskSU.

Spoiler

qFhSjZ4h.png

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywala, wywala. Mam ten sam problem.

Po aktualizacji do 13.1 nie mam roota i komunikat że magisk nie jest zainstalowany.

Próbowałem wszystko odinstalować, instalować od nowa, i przez managera magisk i przez twrp i ciągle to samo.

Po powrocie do Magisk 12 wszystko gra. Nie wiem o co chodzi.

eu.stable 8.1.3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, slimdick napisał:

Nie aktualizuj jak masz ok, proste.

Hahaha - uwielbiam cię :P odpowiedz godna zapamiętania :P

Ja wróciłem do SuperSU. Ale ale pytanie do wszystkich zainteresowanych panów/pań !

Ja mam modyfikowany system http://mi-globe.com/ !

Być może to to ! Na jakich softach siedzicie ? Ci co działa 13.1 i ci co nie działa ? PLUS JAKI ANDEK ? Dla Redmi note 2 to dalej 5.0.2

 

PS. widzę nowy rom na horyzoncie - jeszcze dla nas nie ma ale chyba będzie (dla RN2)  http://en.miui.com/download-274.html#396

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=185354

18 godzin temu, cietybadacz napisał:

Zainstalowałem magisk v13.1 bo się wyświetliło że jest dostępna aktualizacja. Po tej operacji safetynet na czerwono. Już nwm co robię źle. Usunąłem go przez magisk uninstallera w twrp i jeszcze raz zainstalowałem. Bez zmian. Pomocy!!!52a9c79e27d80dc4ab028b873426d254.jpg457c636c0a6801ff20d84323cddc345e.jpg22cf42d761531f619c790ad395570c66.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Olej to u mnie zawsze jest na czerwono - to nie potrzebne do niczego - raz jedynie wyświetliło na zielono ok.

ps. na samsung s6 jest to samo i na One Plus 5 też !

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, cietybadacz napisał:


Olałbym ale mi potrzebne do android pay. Chyba wrócę do v12

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Powiedz coś więcej jak odpaliłeś MAGISK 13.1 ?

Na redmi note 2 nie działa przynajmniej na stabilnym romie MIUI 8 u mnie modowanym od GlobeROM. Andek 5.0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz coś więcej jak odpaliłeś MAGISK 13.1 ?
Na redmi note 2 nie działa przynajmniej na stabilnym romie MIUI 8 u mnie modowanym od GlobeROM. Andek 5.0.2

Normalnie. Uninstall magisk v12 w twrp, reboot, powrót do twrp i magisk v13.1( nie pamiętam czy apka magisk manager była zawarta w magisk v13.1zip czy zainstalowałem ręcznie).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cietybadacz napisał:

Normalnie. Uninstall magisk v12 w twrp, reboot, powrót do twrp i magisk v13.1( nie pamiętam czy apka magisk manager była zawarta w magisk v13.1zip czy zainstalowałem ręcznie.

Odkąd usunęli apk managera ze sklepu Google to teraz jest zintegrowana w paczce Magisk.

Jest nowsza wersja warto sprawdzić, 2017.7.14 Magisk v13.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem wersje 13.2.zip (z poziomu menadżera apk) oraz menadżer 5.0.6.apk - wszystko działa za wyjątkiem SafetyNet na czerwono - Po weekendzie sprawdzę na romach . 8.5 stable.

Chyba że ktoś ma rozwiązanie.?

 

PS. Co sądzicie o tym Universal SafetyNet Fix ? To chyba nie na wersje 13.+ ?

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72877684&postcount=681

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem wersje 13.2.zip (z poziomu menadżera apk) oraz menadżer 5.0.6.apk - wszystko działa za wyjątkiem SafetyNet na czerwono - Po weekendzie sprawdzę na romach . 8.5 stable.
Chyba że ktoś ma rozwiązanie.?
 
PS. Co sądzicie o tym Universal SafetyNet Fix ? To chyba nie na wersje 13.+ ?
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72877684&postcount=681

W najnowszych badań romach od miuipolska safetynet jest na zielono.
Jednak po instalacji roota będzie na czerwono. Zawsze trzeba było dodawać w modułach magisk safetynet fix. U mnie na v12 safetynet na zielono z modulem, a na v13.1 i v13.2 na czerwono równiez z modulem. Są dwie wersje tego modułu pierwszy to beta a drugi stable

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cietybadacz napisał:


W najnowszych badań romach od miuipolska safetynet jest na zielono.
Jednak po instalacji roota będzie na czerwono. Zawsze trzeba było dodawać w modułach magisk safetynet fix. U mnie na v12 safetynet na zielono z modulem, a na v13.1 i v13.2 na czerwono równiez z modulem. Są dwie wersje tego modułu pierwszy to beta a drugi stable

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli dobrze rozumiem na chwilę obecna nie ma modułu Universal SafetyNet Fix  dla 13.+ ? Bo chyba tak na dole pisze !

 

ATM fully compatible for Magisk v12 only. Universal Hide (my own "Magisk Hide") doesn't support Magisk v13+ too.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72877684&postcount=681

 

PS. Moduł instalujesz z poziomu Magisk przez Menad zer i zakładkę Moduły ---- + dodaj ! Czy z TWRP ?

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumiem na chwilę obecna nie ma modułu Universal SafetyNet Fix  dla 13.+ ? Bo chyba tak na dole pisze !
 
ATM fully compatible for Magisk v12 only. Universal Hide (my own "Magisk Hide") doesn't support Magisk v13+ too.
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72877684&postcount=681
 
PS. Moduł instalujesz z poziomu Magisk przez Menad zer i zakładkę Moduły ---- + dodaj ! Czy z TWRP ?

Tak i tak można. Jak nie działa przez twrp to przez moduły próbuje. Jednak nigdy mi się nie zdarzylo żeby metoda zadziała a druga nie. Może nie działa na 13+ trzeba czekać na update

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...