Skocz do zawartości

Bricki MI 5 - Dyskusja + ankieta


Piechox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Staram się zrozumieć fenomen padających jak muchy MI 5.

Mimo iż jest to kwestia przypadku i nie każdy musi to mieć chciał bym to z czymś powiązać dla tego stworzyłem ankietę w której wybieramy gdzie kupiliśmy naszego foniacza.

Mam nadzieję że to w jakiś sposób rzuci światło na to jaki odsetek telefonów z jakich źródeł zdechł w wyniku padającej płyty głównej.

 

 

Edytowane przez Piechox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kurian napisał:

Proponuje dodać w ankiecie pytanie czy padł czy działa nadal

Dobry pomysł i chyba nawet wiem jak przebudować ową ankietę 

Ankieta zmodyfikowana. Zapraszam wszystkich tych co mają zdrowe telefony i tych którym telefon zaliczył szpadla. Niedługo wyniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, RSL napisał:

Ja mam swojego ze stacjonarnego sklepu w Bangkoku i też się w sumie zastanawiałem czy to ma jakąś różnicę.

 

Ps daj ankietę na www.strawpoll.me to będzie od razu widać wyniki.

Nie ma potrzeby. Dodałem stosowny link w spoilerze do dynamicznego podglądu obecnej ankiety ze wszystkimi wykresami :)

Edytowane przez Piechox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta bez sensu. Pomyśl nad interpretacją wyników. 10 userów kliknie IBG nie ma problemów. 5 kliknie że padła płyta. 100 userów wybierze inny sprzedawca (bo jeden worek) i padnie 1 osobie. Wniosek: kupować u innych sprzedawców bo tam procent wadliwych płyt jest mniejszy?

Po drugie. Wadliwość nie ma związku ze sklepem. Każdy bierze towar od jakiegoś dystrybutora - niekoniecznie od Xiaomi Beijing. 

Po trzecie. W obrocie (na rynku) są też naprawiane telefony. Tak jak np. ja naprawię klientowi IBG telefon to wadliwą płytę wyślę do Chin i Xiaomi lub dystrybutor tam naprawia bo mają możliwości wymiany modułów, chipów i wszystkiego innego. Taka płyta trafi kiedyś ponownie na rynek (będzie na pokrywie chipa nalepka) i np. może znowu paść bo chip był np. niestarannie wlutowany albo sam chip ponownie z wadą. Już to widziałem przy innych modelach. Taka płyta może trafić do innego odbiorcy i nawet do innego sklepu. 

Także wnioski z ankiety żadne. Głosujecie dla zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Redmi2 napisał:

Hahah myslalem ze bardziej glupiego tematu tu nie zobacze :-) a jednak...

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Wiecznie narzekają. Człowiek tu sie stara myśli głowi się a wy mu skrzydła podcinacie :)

 

Wesołych Świąt i udanego Sylwestra najlepiej z polsatem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, galakty napisał:

Mi5 padają jak chcą i tyle. Szkoda tylko, że się o tym nie mówi, bo to nie jest mały problem przy takim flagowcu. (Tak, zaraz ktoś przyjdzie, że inne marki też padają, ehh.).

Jak muchy? Kurde, to tych much pada w sumie niewiele...

Pamiętaj, że ludzie którym działa tel poprawnie, nie będą się produkować na forach. Zawsze negatywne opinie będą się bardziej rzucać w oczy, niż te pozytywne... Padają, jak każde inne, w końcu to nie jest niezniszczalne... Podaj mi telefon, który nie ma aktualnie problemów. Wszystkie mają, mniejsze, większe, ale mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nezumi napisał:

Jak muchy? Kurde, to tych much pada w sumie niewiele...

Pamiętaj, że ludzie którym działa tel poprawnie, nie będą się produkować na forach. Zawsze negatywne opinie będą się bardziej rzucać w oczy, niż te pozytywne... Padają, jak każde inne, w końcu to nie jest niezniszczalne... Podaj mi telefon, który nie ma aktualnie problemów. Wszystkie mają, mniejsze, większe, ale mają...

Po naszym forum nie widzę, żeby inne modele tak padały, a weź pod uwagę, że Redmi jest dużo, dużo, dużo więcej, a jakoś tematów nie jest dużo więcej ;) Czemu nie możesz jak Acid przyznać, że Mi5 padają i tyle? Tu nie ma czego bronić, trzeba stwierdzić fakt i mówić o tym, chyba lepiej nakreślić problem, niż mieć potem grono niezadowolonych i "oszukanych" użytkowników? Dużo osób kupuje Xiaomi na spróbowanie chińskiego telefonu, kupi Mi5, bo ktoś mu polecił a po 2 msc pada płyta główna. Wiesz o co chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Po naszym forum nie widzę, żeby inne modele tak padały, a weź pod uwagę, że Redmi jest dużo, dużo, dużo więcej, a jakoś tematów nie jest dużo więcej ;) Czemu nie możesz jak Acid przyznać, że Mi5 padają i tyle? Tu nie ma czego bronić, trzeba stwierdzić fakt i mówić o tym, chyba lepiej nakreślić problem, niż mieć potem grono niezadowolonych i "oszukanych" użytkowników? Dużo osób kupuje Xiaomi na spróbowanie chińskiego telefonu, kupi Mi5, bo ktoś mu polecił a po 2 msc pada płyta główna. Wiesz o co chodzi..

Gdzie ja napisałem, że nie padają? Po prostu popadasz w skrajność... Padają płyty i wiemy to od dawna, nie bez powodu Acid pisał, aby wstrzymać się z zakupem wersji 4/128. Zauważ także, że Redmi mają swoje, inne bolączki... Redmi Note 2? Kurz w przednim aparacie, redmi Note 3? Bateria wypycha ekran, pewnie kwiatków jest sporo więcej, tylko ja wątków Redmi aż tak nie śledzę... A no i Redmi 2 problem z łapaniem ostrości aparatu, Mi4, problem z mikrofonem, Mi4c, problemy z dotykiem... 

Teraz popatrzmy na konkurencje... iPhone? Problemy z ekranem, z procesorem, z baterią... Samsung? Wybuchy, bateria znika w ciagu 2-3h, ściny, tel łapie bricka z nudów... Sony? Problemy z aparatami, pękające obudowy, ekrany... WSZYSCY mają swoje problemy, bolączka XXIw. i wiecznego pośpiechu "być pierwszym" i "produkować jak najwięcej", "co roku nowy flagowiec"...

Po prostu nie popadajmy w skrajności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, galakty napisał:

Mi5 padają jak chcą i tyle

Z mojego punktu widzenia nie. Podobną tendencję widzę w Note 3 Pro. Prawdopodobnie MI5 sprzedano bardzo dużo. Zresztą co jak co ale chyba nie masz żadnych konkretnych danych aż takie tezy stawiać? Masz sklep? Masz serwis? Bo nie wiem... Wg moich obserwacji jak już to pada każdy wariant pamięci, czasem padały na początku roku, a czasem po kilku miesiącach. Czasem same z siebie ale niewykluczone są też działania użytkowników. Niektórym nie obudził się z kieszeni, niektórym rano, niektórzy wstawili telefon do ładowania w tirze z niesprawną instalacją elektryczną. Efekt ten sam. No i mam podgląd na Europę a nie tylko na Polskę.

Padają jak muchy to np. Redmi 2. W Czechach kolega miał ze 40 sztuk na raz (w sensie w ciągu 3-4 miesięcy) i to tam padały płyty główne na to samo (pamięci). U mnie się nie zdarzyło na gwarancji ale może przez niską sprzedaż tego modelu albo już skończyły się gwarancje.

1 minutę temu, Nezumi napisał:

nie bez powodu Acid pisał, aby wstrzymać się z zakupem wersji 4/128

Tak.. ale w kontekście tego, że jak już ma paść to każdy wariant pamięci ale ten 128 G ciężko naprawić bo nie ma płyt. Jak już to brać 3/64 jeśli nie zależy nam na dodatkowej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowe aż sie przestraszyłem. Chce kupić Mi5 a tu tyle negatywnych opini widze że nie wiem czy nei zrezygnować. Miałem brać z Goldway bo myśałem ze nie mają większych problemów. Czy wersja 3/64 jest bardzo słąba ? chciałbym żeby telefon poslużył kilka alt conajmniej :/ Z tego co widzę tutaj to płyty najbardziej padają. Da sie je kupić i wymenić na własną rekę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To jest naprawdę jakaś plaga mówiono mi o tym wcześniej ale nie słuchałem i kupiłem dzis wstaje rano i telefon padł nic nie moge zrobić nawet się nie ładuję kupiłem w Chinach wiem że w Polsce takie rzeczy naprawiają jak był u nich tel. kupiony inaczej kasa na Gerbescie płyta do niego 200dolarów bo to 128gb kupować co dwa miesiące płytę to wyjdzie więcej niż iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Mi5 z sierpnia 2016 tzn do mnie przyszedł w listopadzie 2016 to nie wiem niby mają wymienic ale ile to bedzie trwało licze ze dwa do trzech miesięcy tylko pytanie czy oni coś w tych płytach ulepszyli a moze dostaną z ta samą wadą co tamta i pochodzi dwa moze trzy miesiace i znów padnie tylko już bedzie po gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2017 o 06:46, czerwone berety napisał:

To jest naprawdę jakaś plaga mówiono mi o tym wcześniej ale nie słuchałem i kupiłem dzis wstaje rano i telefon padł nic nie moge zrobić nawet się nie ładuję kupiłem w Chinach wiem że w Polsce takie rzeczy naprawiają jak był u nich tel. kupiony inaczej kasa na Gerbescie płyta do niego 200dolarów bo to 128gb kupować co dwa miesiące płytę to wyjdzie więcej niż iPhone

Kupując w Chinach też masz gwarancję, choć czas jej realizacji jest zazwyczaj bardzo długi ze względu na czas przesyłki i zdaje się że przesyłka znowu może trafić na vat, dlatego czasem sklepy kombinują, że ci dadzą pieniądze na naprawę we własnym zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Mi5 z sierpnia 2016 tzn do mnie przyszedł w listopadzie 2016 to nie wiem niby mają wymienic ale ile to bedzie trwało licze ze dwa do trzech miesięcy tylko pytanie czy oni coś w tych płytach ulepszyli a moze dostaną z ta samą wadą co tamta i pochodzi dwa moze trzy miesiace i znów padnie tylko już bedzie po gwarancji

Ulepszyć nie. Za to gorzej bo dostaniesz prawdopodobnie regenerowana już raz płytę. W sensie nie ma reguły ale nawet płyty na wymianę zdarzają się już raz naprawiane w Xiaomi. Choć w sumie to norma.

Z Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Acid napisał:


Ulepszyć nie. Za to gorzej bo dostaniesz prawdopodobnie regenerowana już raz płytę. W sensie nie ma reguły ale nawet płyty na wymianę zdarzają się już raz naprawiane w Xiaomi. Choć w sumie to norma.

Z Mi5
 

w sumie się nie dziwię bo masowo się palą gdyby tak za każdym razem chcieli dawać nową to by już ich nie było.

Z tym cłem to jak się już raz zapłaciło to drugi raz chyba nie naliczą chyba że naprawa wymiana też jest objęta

A w Polsce miCenter nie naprawia płyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, agaafka napisał:

Z tym cłem to jak się już raz zapłaciło to drugi raz chyba nie naliczą chyba że naprawa wymiana też jest objęta

Ja miałem Mi5 na naprawie w chinach (bo u nas nie było płyt do pro). Niestety nie szło łatwo obejść ponownego płacenia VAT.

W urzędzie celnym poinformowali mnie że gdybym chciał uniknąć ponownego płacenia, powinienem przy wysyłaniu towaru do chin otworzyć jakąś procedure "uszlachetnienia" (czyli naprawy czy czegośtam) - ona też jest płatna. + całe udokumentowanie historii przedmiotu, faktury, płatności, korespondencja ze sprzedawcą, akt urodzenia chińczyka który poskładał telefon etc. Więc stwierdzilem że p.dole i po prostu zapłaciłem ponownie te 80zł, jeszcze by mi naliczyli te 23% od rzeczywistej wartości którą zapłaciłem i bym wtedy dopiero płakał.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wtbn napisał:

Ja miałem Mi5 na naprawie w chinach (bo u nas nie było płyt do pro). Niestety nie szło łatwo obejść ponownego płacenia VAT.

W urzędzie celnym poinformowali mnie że gdybym chciał uniknąć ponownego płacenia, powinienem przy wysyłaniu towaru do chin otworzyć jakąś procedure "uszlachetnienia" (czyli naprawy czy czegośtam) - ona też jest płatna. + całe udokumentowanie historii przedmiotu, faktury, płatności, korespondencja ze sprzedawcą, akt urodzenia chińczyka który poskładał telefon etc. Więc stwierdzilem że p.dole i po prostu zapłaciłem ponownie te 80zł, jeszcze by mi naliczyli te 23% od rzeczywistej wartości którą zapłaciłem i bym wtedy dopiero płakał.

Ale jak drugi raz za tą samą rzecz płacisz podatek Vat 23%? chyba że udało Ci się i za pierwszym razem nie oclono (nieraz tak jest) mi za pierwszym razem oclono była w Zabrzu mam ten dowód w postaci faktury z cła

Czemu 80zł skoro piszesz ze to nie jest ten vat 23% to co? jak ono to potraktowałi?

Jak koszt jest wysyłki telefonu do Chin jaką zadeklarowałeś wartość? czy szło to pocztą polsko? jaki czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w nawiązaniu do ponownej opłaty VAT to jak odsyłałem na gwarancji Honora 6 bo padł wyświetlacz to po naprawie znowu trafił telefon na cło. Jednak nie płaciłem dodatkowych opłat. Do urzędu celnego wysłałem info. że jest to telefon po naprawie gwarancyjnej, za który już zapłaciłem raz VAT. Dołączyłem korespondencję z chińczykiem dot. odesłania mu telefonu oraz dokumenty potwierdzające nadanie tel do Chin nr zwrotne oraz dokumenty opłat celnych. Finalnie telefon wrócił bez kolejnych opłat. Niestety sam czas naprawy, przesyłki itd. to prawie 2,5 miesiąca.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...