Skocz do zawartości

Zwiekszenie pamieci ROM


miki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam RedRice po odblokowaniu dodatkowej przestrzeni na partycji i samo odblokowanie to nie wszystko.

Po rozszerzeniu partycji trzeba przełączyć kartę sd jako główną pamięć w telefonie oraz zmienić jej punkt montowania na SDcard0), bo inaczej się dzieją dziwne anomalie pokroju problemów z ftp managera plików (wskazuje na nieistniejącą lokalizację), nie zapisywanie się załączników email, blokowanie się aplikacji obsługujących kamerę itp.

Powinno to wyglądać tak:

x4zk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak. Nic nie zmieniłem.

u9ebamu5.jpg

Widzę, że mam inną pojemność 16 zamiast 60 mb. Jak zmienić to o czym mówisz bo widzę, że jakieś dane się pojawiają na tej pamięci wewnętrznej.

Mail już mi działa po ponownym przywróceniu Data z recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozszerzeniu partycji trzeba przełączyć kartę sd jako główną pamięć w telefonie oraz zmienić jej punkt montowania na SDcard0), bo inaczej się dzieją dziwne anomalie pokroju problemów z ftp managera plików (wskazuje na nieistniejącą lokalizację), nie zapisywanie się załączników email, blokowanie się aplikacji obsługujących kamerę itp.

Jak to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie nie wiem i tego nie zgłębiałem.

Użytkuję ten rewelacyjny rom: http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html

A w nim, w menu "Pamięć" są przełączniki dla wszystkich potrzebnych opcji.

W jaki sposób migrować na ten Rom zachowując aplikacje i najlepiej ustawienia? Jak przywrócę z recovery to pewnie zaczną się problemy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz kopię poszczególnych partycji to przecież można się pobawić. Uda się, albo się nie uda. W sumie nic się nie ryzykuje. Co najwyżej wrócisz na stare śmieci. W moim TWRP (z wątku autora ROMu) kiedy zarchiwizowałem partycje z danymi, a potem ją przywróciłem po zainstalowaniu softu to wszystkie dane miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...