Skocz do zawartości

Xiaomi Mi5 official Global rom


mpyda88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Mi5. Mam do was pytanie odnośnie telefonu. Zamówiłem sobie Mi5 od Glodwaya  na alixpress. Telefon wyposażony w official Global rom oczywiście z językiem Polskim, z możliwością aktualizacji. Podobno ma być nawet bootloader odblokowany. Pytanie do was czy trzeba wgrywać od nowa soft by telefon sprawnie działał ?

Cały czas się bije z myślami czy będę musiał wgrywać. Znam osoby które korzystają z globala normalnie, wiadomo że jakieś słowo trafi się po angielsku. Słyszałem opinie że po jakimś czasie 

wgrywa się  sam wirus w stylu adware, czyli przy odpalaniu internetu wchodzą jakieś reklamy. Czy ktoś posiada jakieś informację na temat tego softu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi5 jest oficjalny global więc niewykluczone że z takim przyjdzie a nie z jakimś syfiakiem tylko global udającym. Jeśli tak to da się spokojnie używać. Raczej nie ma ryzyka jakiś samoinstalujących się wirusów czy upierdliwych reklam. Pytanie tylko czy przyjdzie z global stable czy global dev (aktualność funkcji MIUI, częstotliwość aktualizacji). Jeśli BL faktycznie będzie odblokowany to można oczywiście przejść na MIUI EU. Na razie jednak to wróżenie z fusów. Poczekaj aż przyjedzie.

Wysłane z MI5
 

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem w podobnej sytuacji jak @mpyda88. Dziś właśnie dotarły do mnie wersje Mi5 32GB oraz 128GB z Goldwaya. Po raz pierwszy mam jakikolwiek smartfon i powoli zapoznaję się co i jak. Po wejściu w informacje o telefonie mam "Wersja MIUI: MIUI 8 Global 6.11.10 | Beta". Czyli co mam i z czym to się je? Jest język polski (z tego co póki co znalazłem nie ma go tylko na widgetcie pogody w miejscu gdzie wyświetla warunki atmosferyczne nad temperaturą), sklep play również jest po polsku. Jak wejdę w aktualizacje, wyświetla mi się ekran z napisami MIUI 8 oraz MIUI 8 6.11.10 | Tygodniowa. Po rozwinięciu menu mam pobierz aktualizację, ustawienia, ale też "Uruchom ponownie w trybie Recovery".

To jak rozumiem najgorsze są syfne MIUI udające oryginalne, Global Dev jest...?, Global Stable można normalnie używać i jest spoczko, a najlepiej mieć polską wersję MIUI (jedyna wada to brak automatycznych aktualizacji). Wszystko dobrze zrozumiałem :)?

A tak w ogóle to witam wszystkich na forum, zarejestrowałem się żeby niczego nie skopać w swoim Xiaomi :D.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, sam posiadam system na miui 7 (beta) i mam możliwość aktualizacji do 8 (też bety), ale jako iż chcę używać android pay, to chcę przejść na steble. Nie mam ochoty na odblokowywanie bootloadera. Czy istnieje taka możliwość aby przeskoczyć z bety na stable? Może ktoś podlinkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2017 o 19:52, kapix napisał:

hej, sam posiadam system na miui 7 (beta) i mam możliwość aktualizacji do 8 (też bety), ale jako iż chcę używać android pay, to chcę przejść na steble. Nie mam ochoty na odblokowywanie bootloadera. Czy istnieje taka możliwość aby przeskoczyć z bety na stable? Może ktoś podlinkować?

Na Twojej MIUI 7 najprawdopodobniej działa Ci poprawnie OIS oraz chyba mikrofon dobrze zbiera dźwięk przy rozmowach, a także nie masz "wolnego pobierania" plików powyżej 30MB z Google Play, przechodząc na najnowszego Globala Stable (8.1.2.0) wszystkie 3 rzeczy które wymieniłem są POPSUTE i aby je poprawić musisz odblokować bootloader i powgrywać pliki z którejś wersji miui 7 na której te aplikacje działały poprawnie, ale Android Pay Ci nie zadziała. Jeżeli te trzy rzeczy nie mają dla Ciebie znaczenia i ważniejszy jest dla Ciebie Android Pay to droga wolna.

Jak wgrać? Niestety już Ci z tym nie pomogę, pewnie w dziale FAQ lub na forum znajdziesz odpowiednie tematy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koledzy potwierdźcie mi czy dobrze myślę.

Przyszedł do mnie Mi5 z MIUI 6.9.1 Beta andorid 6.0.1.

Chce sobie wrzucić miflashem czysty system, żeby mieć pewność, że nie ma żadnych śmieci. Bootloader jest zablokowany dlatego chce najpierw po testować globala.

czy bez problemu mogę wrzucić Stable gemini_global_images_V8.1.2.0.MAAMIDI w trybie EDL?

ten najnowszy stalbe to android 6 czy już 7?

Wiem, że dużo ludzi miało problem przy zmianie z andka 6->7 w xiaomi.eu. Dlatego wole zapytać, żeby nie uceglić na starcie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem globala stable najnowszego przez edl. Zobaczymy. Jak będzie źle to odblokuję i wrzucę xiaomi eu.

A tak na zaś, jak bym chciał przejść na xaomi eu to którą wersje wrzucić? Bo chyba najpierw trzeba będzie ostatnią z androidem 6.0 a później dopiero zrobić aktualizacje na 7.0?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego Mi5 z Ibuygou. Bootloader zablokowany. Zaktualizowałem przez OTA do ostatniego stable Version: V8.1.2.0.MAAMIDI (MIUI8). Czy mogę przez aplikację Aktualizacje zainstalować zip-a pobranego że strony http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=299&mobile=no i przejść na ostatni dev Version: 6.11.10 (MIUI8). Czy należy przedtem zrobić factory reset ew. wipe? Czy taką zmianę lepiej robić MIFlash

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STomasz napisał:

Mam nowego Mi5 z Ibuygou. Bootloader zablokowany. Zaktualizowałem przez OTA do ostatniego stable Version: V8.1.2.0.MAAMIDI (MIUI8). Czy mogę przez aplikację Aktualizacje zainstalować zip-a pobranego że strony http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=299&mobile=no i przejść na ostatni dev Version: 6.11.10 (MIUI8). Czy należy przedtem zrobić factory reset ew. wipe? Czy taką zmianę lepiej robić MIFlash

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

A co chcesz uzyskać? Chcesz tylko przejść na global dev, czy odblokować Bootloader? Jeśli chcesz odblokować to na tym romie, który aktualnie masz, też da się to zrobić, trzeba tylko dodać konto xiaomi przez opcje programistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz uzyskać? Chcesz tylko przejść na global dev, czy odblokować Bootloader? Jeśli chcesz odblokować to na tym romie, który aktualnie masz, też da się to zrobić, trzeba tylko dodać konto xiaomi przez opcje programistyczne.

Chcę przejść na Global dev.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja podałem oficjalny sposób xiaomi dla najnowszych stable.

Sam tym sposobem odblokowałem kilka dni temu mojego mi5, którego miałem właśnie z tym softem i z tego samego sklepu co kolega, na którego komentarz odpowiadałem.

Nie twierdzę, że inaczej się nie da, ale to własnoręcznie sprawdzona metoda :) 

 

 

peace 8-)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przeszedłem z miuipolska z powrotem na globala i przy próbie wejścia do recovery zamiast TWRP ukazał mi się napis pcsuite.mi.com i obrazek z konturami telefonu i kabla, czy to normalne, co się właściwie stało? globala wgrywałem poprzez TWRP. Bootloader jest chyba nadal odblokowany, chociaż tego nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2017 o 22:46, CryRek napisał:

Hej, przeszedłem z miuipolska z powrotem na globala i przy próbie wejścia do recovery zamiast TWRP ukazał mi się napis pcsuite.mi.com i obrazek z konturami telefonu i kabla, czy to normalne, co się właściwie stało? globala wgrywałem poprzez TWRP. Bootloader jest chyba nadal odblokowany, chociaż tego nie sprawdzałem.

To normalne, w globalu nie ma TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeszukałem chyba cale forum i teraz nie wiem więcej niż kilkanaście minut wcześniej. 

Mam xiaomi mi5 od goldwaya, wersja miui 8 global dev. Urządzenie o dziwo w całości po polsku, bez chińskich i angielskich krzaczków itp. Jestem zadowolony i raczej nie planuje zmieniać na xiaomi.eu chyba, że cos mnie naprawde zdenerwuje. Odblokowałem BL teraz planuje zrobić roota jednak zauwazylem, ze zrobienie roota przez TWRP i nastepnie SuperSU sprawi, że nie bedą mi przychodzić automatyczne aktualizacje? Chciałbym tego uniknąć i nadal mieć tego typu wygodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, toczas napisał:

Witam, przeszukałem chyba cale forum i teraz nie wiem więcej niż kilkanaście minut wcześniej. 

Mam xiaomi mi5 od goldwaya, wersja miui 8 global dev. Urządzenie o dziwo w całości po polsku, bez chińskich i angielskich krzaczków itp. Jestem zadowolony i raczej nie planuje zmieniać na xiaomi.eu chyba, że cos mnie naprawde zdenerwuje. Odblokowałem BL teraz planuje zrobić roota jednak zauwazylem, ze zrobienie roota przez TWRP i nastepnie SuperSU sprawi, że nie bedą mi przychodzić automatyczne aktualizacje? Chciałbym tego uniknąć i nadal mieć tego typu wygodę. 

Oficjalne TWRP ma nie działać z Global jedynie z China.

Ale możesz sprawdzić 

http://en.miui.com/thread-364569-1-1.html

Oczywiście aby OTA działało w tym TWRP trzeba w ustawieniach TWRP zaznaczyć odpowiednią opcje która jest w poradniku wymieniona :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

kupiłem Mi5 3/64Gb z Ibuygou, rom mam Global stable 8.1.2.0, a chce miec ostatni global dev 7.1.19. W poprzednim telefonie REDMI NOTE 3, nie miałem problemu bo temat jest prosty. Tutaj sciagajac global dev do katalogu downloader_rom na pamięc telefonu i próbując zainstalowac z pliku zip wyskakuje mi... nie można zweryfikować aktualizacji . Co robię źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miv napisał:

Witam Was,

kupiłem Mi5 3/64Gb z Ibuygou, rom mam Global stable 8.1.2.0, a chce miec ostatni global dev 7.1.19. W poprzednim telefonie REDMI NOTE 3, nie miałem problemu bo temat jest prosty. Tutaj sciagajac global dev do katalogu downloader_rom na pamięc telefonu i próbując zainstalowac z pliku zip wyskakuje mi... nie można zweryfikować aktualizacji . Co robię źle ?

Chcesz używać Global czy chcesz zainstalować Global Developer aby odblokować Bootloader,bo jak to drugie to na tym systemie co masz możesz spróbować jeśli jest oryginalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majdan12 napisał:

Chcesz używać Global czy chcesz zainstalować Global Developer aby odblokować Bootloader,bo jak to drugie to na tym systemie co masz możesz spróbować jeśli jest oryginalny :)

Chce zainstalować global dev i go używać. Taki mam na REdmi note 3 i jest okej. Telefoin jest z IBY. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Miv napisał:

Chce zainstalować global dev i go używać. Taki mam na REdmi note 3 i jest okej. Telefoin jest z IBY. pozdrawiam

Jak nie idzie a co się czasami zdarza to MiFlash (na MIUI Polska jest adres) zaznaczony Flash All,system oznaczony jako Fastboot,Aktywny EDL w telefonie i jazda.

Jutro mogę ci z tym pomóc,chyba że dziś znajdę chwile aby napisać co zrobić krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, majdan12 napisał:

Jak nie idzie a co się czasami zdarza to MiFlash (na MIUI Polska jest adres) zaznaczony Flash All,system oznaczony jako Fastboot,Aktywny EDL w telefonie i jazda.

Jutro mogę ci z tym pomóc,chyba że dziś znajdę chwile aby napisać co zrobić krok po kroku.

Dzieki za pomoc, sprobuje sam, gdybym miał problem to dam znać. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...