Jump to content

Rozłączanie się sieci - karta SIM


spider3k
 Share

Recommended Posts

Cześć,

mam od około miesiąca problem w telefonie z losowo rozłączającą się siecią komórkową w telefonie. Problem polega na tym, że raz na bliżej nieokreślony czas (nieraz jest to co 2 dni, nieraz co 3-4h) wylogowuje się z sieci i żąda mi kod PIN do karty SIM. I dodatkowo w tym momencie nie działa również odblokowywanie na palec - pozostaje tylko kod PIN.

Obecne moje oprogramowanie to xiaomi.eu 8.0.5 stable. Poprzednio miałem xiaomi.eu 8.0.4 i również problem występował.

Czy mogę prosić o jakieś porady? Czy telefon nadaje się na gwarancję - uszkodzenie sprzętowe?

Dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Mi rozłącza sim2 (Aero2), też losowo.. Raz po prostu nie ma zasięgu i wraca sam po kilku minutach lub godzinach, a czasami nawet system nie widzi karty.. 

Nie mam pomysłu co może być nie tak. Ale to chyba nie nadaje się na gwarancję, kilka osób na forum też ma taki problem.

Link to comment
Share on other sites

Korzystam też z Aero2 i nie doświadczyłem takich problemów na miui jak i na custom romach , jestem obecnie na Nexus experience 10.4 i działa bardzo dobrze , więc albo problem jest z systemem albo sprzętem . Wiadomo może stracić zasięg jak słaby sygnał ale jak nie widzi karty to już coś jest nie tak . Aby wykluczyć problem z systemem najlepiej wgrać przez miflash global dev i jak problem będzie występował to najlepiej oddać na gwarancję

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Też mam podobny problem. Najcześciej występuje jak jestem w pracy (kilka razy w ciągu 8h). Kilka razy nawet udało mi się wychwycić "na żywca" jak to się dzieje (akurat grałem w Candy Crash ;)). Ale np. w domu już ten problem praktycznie nie występuje (lub bardzo sporadycznie). Dziś próbowałem już z wyłączonym wifi (w domu jak jest po wifi to wlasnie sie to nie dzieje), z wylaczonym transferem - to nie tu problem. Jutro przekładam karte sim do samsunga note II - zobaczymy czy to moze jest problem karty sim.

Pacjent to Redmi Note 3 Pro Prime 3/32. Obecnie na romie stable 8.0.5.0. Wcześniej miałem stable 8.0.1.0. Oba xiaomi.eu pobrane z forumowych linków. 8.0.1.0 miałem już kilka miesięcy i problem nie występował, jak zaczął występować wgrałem 8.0.5.0 i niestety to nie pomogło.

Co do wysyłania na reklamacje - mam lekkie obawy żeby czasem nie zaginął na dłużej i bez odzewu bo kupowany był w xiaomi.eu (obecnie aze.com.pl).

Link to comment
Share on other sites

Po weekendzie planuje też aktualizacje na czysto do 8.1.2.0 i sprawdzę czy to pomoże.

 

Testowane od prawie tygodnia 8.1.2 i nic sie nie dzieje niepokojacego. Takze aktualizacja do nowej wersji softu załatwia sprawę (przynajmniej w moim wypadku).

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Mam dokładnie to samo na Mi A1, miałem na Redmi Note 3 pro i żona ma na Mi4c. Xiaomi tak ma, na jednych częsciej na innych rzadziej. Pełno tego w sieci, a na grupach xiaomi  na fejsie admini usuwają posty z tym problemem. Myślałem ze to wina miui i dlatego kupiłem z android one

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...