Skocz do zawartości

Rozłączanie się sieci - karta SIM


spider3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam od około miesiąca problem w telefonie z losowo rozłączającą się siecią komórkową w telefonie. Problem polega na tym, że raz na bliżej nieokreślony czas (nieraz jest to co 2 dni, nieraz co 3-4h) wylogowuje się z sieci i żąda mi kod PIN do karty SIM. I dodatkowo w tym momencie nie działa również odblokowywanie na palec - pozostaje tylko kod PIN.

Obecne moje oprogramowanie to xiaomi.eu 8.0.5 stable. Poprzednio miałem xiaomi.eu 8.0.4 i również problem występował.

Czy mogę prosić o jakieś porady? Czy telefon nadaje się na gwarancję - uszkodzenie sprzętowe?

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rozłącza sim2 (Aero2), też losowo.. Raz po prostu nie ma zasięgu i wraca sam po kilku minutach lub godzinach, a czasami nawet system nie widzi karty.. 

Nie mam pomysłu co może być nie tak. Ale to chyba nie nadaje się na gwarancję, kilka osób na forum też ma taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam też z Aero2 i nie doświadczyłem takich problemów na miui jak i na custom romach , jestem obecnie na Nexus experience 10.4 i działa bardzo dobrze , więc albo problem jest z systemem albo sprzętem . Wiadomo może stracić zasięg jak słaby sygnał ale jak nie widzi karty to już coś jest nie tak . Aby wykluczyć problem z systemem najlepiej wgrać przez miflash global dev i jak problem będzie występował to najlepiej oddać na gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Też mam podobny problem. Najcześciej występuje jak jestem w pracy (kilka razy w ciągu 8h). Kilka razy nawet udało mi się wychwycić "na żywca" jak to się dzieje (akurat grałem w Candy Crash ;)). Ale np. w domu już ten problem praktycznie nie występuje (lub bardzo sporadycznie). Dziś próbowałem już z wyłączonym wifi (w domu jak jest po wifi to wlasnie sie to nie dzieje), z wylaczonym transferem - to nie tu problem. Jutro przekładam karte sim do samsunga note II - zobaczymy czy to moze jest problem karty sim.

Pacjent to Redmi Note 3 Pro Prime 3/32. Obecnie na romie stable 8.0.5.0. Wcześniej miałem stable 8.0.1.0. Oba xiaomi.eu pobrane z forumowych linków. 8.0.1.0 miałem już kilka miesięcy i problem nie występował, jak zaczął występować wgrałem 8.0.5.0 i niestety to nie pomogło.

Co do wysyłania na reklamacje - mam lekkie obawy żeby czasem nie zaginął na dłużej i bez odzewu bo kupowany był w xiaomi.eu (obecnie aze.com.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie planuje też aktualizacje na czysto do 8.1.2.0 i sprawdzę czy to pomoże.

 

Testowane od prawie tygodnia 8.1.2 i nic sie nie dzieje niepokojacego. Takze aktualizacja do nowej wersji softu załatwia sprawę (przynajmniej w moim wypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam dokładnie to samo na Mi A1, miałem na Redmi Note 3 pro i żona ma na Mi4c. Xiaomi tak ma, na jednych częsciej na innych rzadziej. Pełno tego w sieci, a na grupach xiaomi  na fejsie admini usuwają posty z tym problemem. Myślałem ze to wina miui i dlatego kupiłem z android one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...