Skocz do zawartości

Redmi Note 3 - drenaż baterii (MIUI 8.1.1.0)


ponczo1985

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Po przewaleniu połowy internetu niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem stąd też chciałbym się zwrócić do Państwa o pomoc. W moim telefonie (zakupiony w X-kom) mam gigantyczny problem z bacteria, a mianowicie jej szybkim rozładowywaniem. Bateria trzyma góra dzień a aplikacji mam raptem pięć (facebook, messenger, spotify, whats'up i jakdojade). Przykład z wczoraj: o pólnocy tel miał 31% baterii. O 6 rano jak wstawałem tel był całkowicie rozładowany więc w ciągu 6 godzin poszło 31% baterii (celowo wyłączyłem nawet WiFi). W ustawieniach baterii widzę, ze "System Android" pochłania prawie 35% baterii a pozycja "Android" kolejne 20% więc pewnie gdzieś tutaj leży problem...

Po szukaniu pomocy w sieci Google proponuje użycie programu Wakelock Detector w wersji Lite - zrobiłem zatem dokładnie tak jak w tej instrukcji i niestety aplikacja nie wykrywa telefonu. Utknąłem w martwym pukcie.

http://forum.android.com.pl/topic/281262-wakelock-detector-light-bez-roota/

Najgorsze jest to, że X-kom wymienił mi tel na nowy i wciąż mam ten sam problem z baterią zatem wina sprzętu raczej odpada. Aplikacje mam standardowe i dosłownie kilka więc też odpada. Problem leży moim zdaniem gdzieś w systemie Android. Niestety nie umiem sobie z tym poradzić stąd też prośba o pomoc co robić dalej. Z drugiej strony jak włączę w ustawieniahc baterii opcję "Oszczędzanie energii" to trzyma trochę dłużej. Nie jestem fachowcem i też nie po to kupuję nowy telefon żeby w nim robić jakieś sprzętowe modyfikacje (nie mam roota, bootloadera, etc. - połowy tych słów też nie bardzo rozumiem). 

Znjaomy ma taki sam model, te same aplikacje i u niego bateria trzyma ok. 2 do 3 dni (pozycje System Android i Androi pokazują zużycie na poziomie ok. 5% każde). On nie używa opcji "oszczędzanie baterii".

Co mogę zrobić? Czy Wy macie zawsze włączone oszczędzanie energii? Proszę o wsparcie.

//cukru: Przenoszę temat do działu Redmi Note 3 SE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ponczo1985 napisał:

Czy Wy macie zawsze włączone oszczędzanie energii?

Żadnego oszczędzania. A to że system android to 30% to o niczym nie świadczy, bo jak nie używasz innych aplikacji to ta wartość będzie większa, jak używasz to procentowo mniejsza. Facebook i messenger potrafi drenować, ale bardziej upatrywał bym problemu ze słabym sygnałem sieci komórkowej. Przy słabym sygnale i ciągłym szukaniu potrafi mocno drenować. Wskaźnik baterii niestety często nie działa liniowo, szczególnie pod koniec, naładuj do 100% trzymając trochę dłużej podpięty pod ładowarkę i zobaczysz ile spadnie do rana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w centrum Wrocławia więc problem slabego sygnału zdecydowanie bym wykluczył. Poza tym jak wytłumaczyć, że na dwóch telefonach mamy zainstalowane te same aplikacje a mój zachowuje się tak jak się zachowuje? U kolegi wartości % są minimalne. Zobaczę dziś w nocy czy sytuacja się powtórzy. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony tym telefonem albo poprostu mam jakiegoś pecha:/ Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie bardzo wiem co robić dalej:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 z 5 aplikacji jakie masz  facebook, messenger, spotify i mam spadek rzędu 3 % przy właczonym wifi. ALe generalnie ustawiłem by od 12.00 do 7:00 przełaczał się w tryb oszczędzania baterii.

Co ci pokazuje w Bateria wydajność-->Użycie baterii -->aplikacje ? 

Spróbuj jedną rzecz - wejdz w opcje programistyczne i zjedz na sam dół i wyłacz zarzadzanie pamięcią przez MIUI. Telefon ci sie zrestartuje. I zobacz czy pomogło

Dodatkowo wyłacz uprawnienia-->autostart-->facebook i messenger

wejdz w panel sterowania-->Bateria-->i daj opcje sprawdz użycie baterii. Powinien ci wykazać co ja "żre" :) zoptymalizuj.

Ja nie tylko na tej komórce mam problem z yanosikiem który źle zamknięty potrafi w tle mocno drenowac baterie (GPS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ma już drugą kaśke z xkom na początku bardzo krótko trzymała bateria więc przeszłem na global dev(przez aplikację aktualizizacja z poziomu tel) na chwilę tam bateria czymała bardzo mocno ale tel się grzał więc wróciłem na global stable a po powrocie przez noc mi 1-2 % ucieka ale to też może być zasługa odebrania neta kilku aplikacją co się żarły bateria (panel sterowania-monitor danych-szczegoły użycia danych systemowy analistics,msa,) i te z których nie korzystam synchronizacja chmurze xiaomi itd.Ogolnie nie ma bata żeby na lte wyczmał dłużej niż 1 dzień u mnie po przełączeniu na 3g spokojnie 2 a czasami 3 dni.

Trzeba się bawić w ustawieniach i patrzeć mniej więcej co kiedy się łączy z netem i jak bateria schodzi.Uprawnienia aplikacji przejrzeć Lokalizacja.itd

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem sprowadza się do dwóch pozycji "Android" oraz "System Android" - każda z nich w menu "Bateria wydajność" -->Użycie baterii pokazuje ok. 35% zużycia. Wróciłem do MIUI 8.0.5.0 i problem jest ten sam. Pozostałe aplikacje, o których wspominacie (Facebook, Messenger i inne pokazują zużycie na poziomie marginalnym (ok. 3-4%). Problem trwa, żadnych zmian.

Dnia 22.12.2016 o 08:58, Kyniolus73 napisał:

Ja mam 3 z 5 aplikacji jakie masz  facebook, messenger, spotify i mam spadek rzędu 3 % przy właczonym wifi. ALe generalnie ustawiłem by od 12.00 do 7:00 przełaczał się w tryb oszczędzania baterii.

Co ci pokazuje w Bateria wydajność-->Użycie baterii -->aplikacje ? 

Spróbuj jedną rzecz - wejdz w opcje programistyczne i zjedz na sam dół i wyłacz zarzadzanie pamięcią przez MIUI. Telefon ci sie zrestartuje. I zobacz czy pomogło

Dodatkowo wyłacz uprawnienia-->autostart-->facebook i messenger

wejdz w panel sterowania-->Bateria-->i daj opcje sprawdz użycie baterii. Powinien ci wykazać co ja "żre" :) zoptymalizuj.

Ja nie tylko na tej komórce mam problem z yanosikiem który źle zamknięty potrafi w tle mocno drenowac baterie (GPS)

Zrobiłem tak jak kolega pisał  - wyłączyłem optymalizację MIUI i sprawdzę to dziś....

Edytowane przez ponczo1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą metę wyłączenie optymalizacji miui robi problemy to jakaś APKa się nie uruchamia i dużo usprawnień znika kosztem sztucznego przyspieszenia i jak testowałem żeby bateria dłużej trzymała to wyłanczałem nakładkę hw ale każdemu innaczej się zachowuje tel wszystko czeba przetestować:-D

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo,  zadnych zmian. Wymianilem sprzet na nowy i na trzeciej sztuce dokladnie ten sam problem (wersja 3gb, szary kolor). Mysle,  ze sprzet mkzna wykluczyc wiec wina musi lezec po stronie MIUI tylkk dlaczego na tel kumpla,  ktorg ma dokladnie ten sam model i wersje systemu nie wystepuja takie klocki? (jedyna roznica to to,   ze jego fon jest zloty). 

Nke pozostajw mi nic innego jak czekac na jakis update MIUI,  ktory rozwiaze problem drenazu baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ponczo1985 napisał:

To samo,  zadnych zmian. Wymianilem sprzet na nowy i na trzeciej sztuce dokladnie ten sam problem (wersja 3gb, szary kolor). Mysle,  ze sprzet mkzna wykluczyc wiec wina musi lezec po stronie MIUI tylkk dlaczego na tel kumpla,  ktorg ma dokladnie ten sam model i wersje systemu nie wystepuja takie klocki? (jedyna roznica to to,   ze jego fon jest zloty). 

Nke pozostajw mi nic innego jak czekac na jakis update MIUI,  ktory rozwiaze problem drenazu baterii. 

Mówię ci przejć na global dev to jest proste wyrzucasz ZIP na telefon i przez aktualizacja.

Sam mam z też z tego sklepu i używam w tej chwili global dev 6.12.22 jest dobry.

Nie wiem co jest z tym softem prosto ze sklepu (orginalny global stable) ale rzeczywiście coś zjada baterie ja zrobiłem taki myk wcześniej że wgrałem global dev i potem wróciłem do global stable i się ustatkowało z baterią przez noc spadało 1-2 procent

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kyniolus73 napisał:

Zgadza sie nie da się wejsc do tej opcji. Mnie to nie przeszkadza, snajper a co tracisz w sensie usprawnień ?

Na en.miui masz kilka teorii na temat optymalizacji miui.

U mnie poprostu kilka APK się nie chciało uruchomić a niektóre też problem miały z poprawnym działaniem na bluetooth i bateri więcej zjadło ale po wyłączeniu nakładki hw było poprownalne co z włączoną może trochę lepiej z baterią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie teorii bo widze ze nikt tematu nie zgłebia znalazłem tylko http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=215982&highlight=MIUI%2Boptimalization

Choć może w innych ątka trwa dyskusja w tym temacie. Ja na razie mam wyłaczoną, nie używam bluetootha, przy moim użytkowaniu jest znaczna poprawa jeśli chodzi o zużycie baterii. Choć jak pojawią się wysypujące się apki to pewnie wrócę, szkoda ze nie ma dokładnie rozpisanej opcji bo chyba są 3 poziomy optymalizacji. W high ubija procesy w tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kyniolus73 napisał:

no własnie teorii bo widze ze nikt tematu nie zgłebia znalazłem tylko http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=215982&highlight=MIUI%2Boptimalization

Choć może w innych ątka trwa dyskusja w tym temacie. Ja na razie mam wyłaczoną, nie używam bluetootha, przy moim użytkowaniu jest znaczna poprawa jeśli chodzi o zużycie baterii. Choć jak pojawią się wysypujące się apki to pewnie wrócę, szkoda ze nie ma dokładnie rozpisanej opcji bo chyba są 3 poziomy optymalizacji. W high ubija procesy w tle

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://en.miui.com/thread-241642-1-1.html&ved=0ahUKEwjM1oH305TRAhVSelAKHZJyA2wQFgg4MAg&usg=AFQjCNFha4ElQJAiPNm_09_QmuIA_u_yDg 

Proszę masz tu pięknie napisane o opcjach programistycznych jak co do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2016 o 15:17, Snajper napisał:

Mówię ci przejć na global dev to jest proste wyrzucasz ZIP na telefon i przez aktualizacja.

Sam mam z też z tego sklepu i używam w tej chwili global dev 6.12.22 jest dobry.

Nie wiem co jest z tym softem prosto ze sklepu (orginalny global stable) ale rzeczywiście coś zjada baterie ja zrobiłem taki myk wcześniej że wgrałem global dev i potem wróciłem do global stable i się ustatkowało z baterią przez noc spadało 1-2 procent

@snajper, wyjaśnij proszę jaśniej co zrobiłeś - wrzucić najpierw global dev 6.12.22 a potem znów nadpisałeś global stable 8.1.1.0? Skąd można ściągnać ten 6.12.22 żeby było bezpiecznie i czym się różnią te wersje? chodzi mi dev. vs stable? tamte dev to są oficjalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://en.miui.com/download-301.html

@ponczo1985 Pobierasz dla redmi note 3 special edition global ten drugi 6.12.22 wrzucasz na pamięć tel i wchodzisz w aktualizacje i wybierasz w obcjach aktualizuj z pliku zip

Obie są oficjalne tylko że global dev ma aktualizacje co tydzień  i ma szybciej nowości i może zawierać błędy ale ten akurat jest lepszy od stable i wkoncu mi antywirus działa 

Global stable  ma aktualizację co ok miesiąc i jak sama nazwa wskazuje jest stabilny a przynajmniej ma być taki

Poużywaj trochę global dev jaki ci się nie nada sobie spowrotem wygrasz global stable mi to pomogło zarówno na jednym jak i na drugim mi baterią dobrze trzyma

 

 

 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ponczo1985 napisał:

OK, a gdzie sprawdzić jaki teraz mam ROM? Która to jest pozycja w infomacji o telefonie?:)

Ustawienia- informacje o telefonie-wersja miui

4 minuty temu, marcco73 napisał:

Witam, podłączę się z pytaniem:
Czy po przejściu na dev trzeba coś przywrócić,np. jakieś backup'y itp. czy dane pozostają nienaruszone?Czy trzeba konfigurować system od nowa?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Wszystko się kasuje tak samo jakby ustawienia fabryczne przywrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Snajper napisał:

no własnie teorii bo widze ze nikt tematu nie zgłebia znalazłem tylko http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=215982&highlight=MIUI%2Boptimalization

Choć może w innych ątka trwa dyskusja w tym temacie. Ja na razie mam wyłaczoną, nie używam bluetootha, przy moim użytkowaniu jest znaczna poprawa jeśli chodzi o zużycie baterii. Choć jak pojawią się wysypujące się apki to pewnie wrócę, szkoda ze nie ma dokładnie rozpisanej opcji bo chyba są 3 poziomy optymalizacji. W high ubija procesy w tle

 

Szczerze niewiele tam jest...:) wiekszośc znałem już bo poprzednia moj telefon miał całe 512 RAM :) wiec musiałem się bawić w to co opisali. Pewnie tylko programisci MIUI wiedzą dokładnie co się dzieje na poszczególnych poziomach optymalizacji lub po wyłaczeniu zupełnie więc nie ma co zgłebiać problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...