Skocz do zawartości

Zbrickowany Redmi Note 3 PRO 16GB


Tomek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Proszę o pomoc. Sytuacja wygląda następująco, poleciłem dziewczynie kupić Xiaomi bo dużo dobrego słyszałem, więc kupiła jeden na tej aukcji allegro . Nie spodziewaliśmy się że na telefonie może być zainstalowany jakiś syf który co minutę wyświetla na cały ekran reklamy! Nie dało się normalnie użytkować. Zacząłem drążyć temat w sieci i doczytałem że trzeba ROM przeinstalować. Nie jestem zielony w obsłudze komputera, ale przyznaje że trochę gubie się w nadmiarze informacji. Próbowałem sflashować MiPcSuite, ale nie dało rady, bo dostawałem cały czas informacje że potrzebuje zrobić kopię danych i podłączyć telefon w trybie fastboot, mimo, że był już podłączony w tym trybie. Ściągnąłem MiFlashingTool z tej strony: http://en.miui.com/a-234.html razem z Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File DownloadNiestety gdy próbowałem flashować dostawałem odrazu informacje coś takiego: "product kenzo mismatching image and device". Mimo wszystko telefon działał nadal, najwidoczniej flash wogóle nie wystartował. Byłem jednak zdesperowany by coś zrobić z tymi reklamami, doczytałem żeby w Miflashtool usunąć z pliku flash_all.bat dwie linijki weryfikujące przed flashowaniem. Ponowiłem flash i coś się popsuło tak, że system się nie uruchamia i telefonu nie da się całkiem wyłączyć, ciągle wyświetla logo MI.com. Nawet nie wiem czy się ładuje lub w końcu wysiądzie bateria i już nic nie zrobie. Gdy go restartuje mruga na górze czerwona lampka.

 

Proszę o pomoc, nie wiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, dużo się oczytałem, tylko idzie się pogubić bo poradników jest masa i każdy troche inny. W każdym razie ściągnąłem dobry rom, ale flashing tool ciągle mi błąd pokazywał, znalazłem wątek w którym ktoś miał taki sam problem i usunął te dwie linijki z pliku. Byłem już troche tym zmęczony i postanowiłem zaryzykować. 

W jakiej sytuacji jestem? Czy jest coś co mogę jeszcze zrobić?

Edytowane przez Tomek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:


Teraz jedynie kabelek deep flash i flashowanie w edl.
Ale po twoich komputerowych umiejetnosciach odradzam, lepiej daj lub wyslij komus kto zrobi to za kase, przynajmniej bedzie wiedzial co robi i nie bedzie wymyslal glupot.

 

Tak, zrób to co wyżej jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem telefon nie jest w trybie EDL skoro miga czerwona dioda? Bo z opisu nie mogę zrozumieć czy dioda mruga z włączonym ekranem na mi.com czy z zgaszonym.

Nie jest w trybie EDL tylko w serwisowym czy też diagnostycznym 908 bez możliwości uruchomienia ale do postawienia na nogi się nadaje.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Najlepiej jakbyś sprawdził na kompie w menedżerze urządzeń  jak jest wykrywany telefon. Jak jest to qualcomm snapdragon qdloader 9008 to fajnie, a jak qualcomm snapdragon diagnostic 900E to mniej fajnie i w tym drugim przypadku musisz użyć kabelka deep flash który jest łatwy do wykonania własnoręcznie. Ale jak nie masz podstawowych umiejętności posługiwania się komputerem (instalacja sterowników w menedżerze) to niewiele zdziałasz

Edytowane przez Helio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Zadzwoniłem do sprzedawcy z allegro i opowiedziałem całą sytuacje o tym, że kupiłem zawirusowany telefon, który na własną rękę próbowałem naprawić oraz czy prowadzą serwis. Okazało się że wie o sytuacji i jeżeli coś poważnie nie zepsułem to serwisanci podejmą się naprawy (za darmo).

Niestety nie pamiętam pod jaką nazwą go w menadżerze urządzeń widziało. Generalnie robiłem to na starym notebooku z postawionym specjalnie win 8.1 i wszystko działało mega mozolnie. Nie rozumiem czemu wywalało ten "kenzo mismatch device", skoro niby wszystko robiłem jak w poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...