Skocz do zawartości

Jakość zdjęć bardzo słaba, jak to poprawić


kkwiatuszek89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Czy wersja systemu ma wpływ na jakość zdjęć? Mam system MIUI Global 6.12.15 Beta i powiem szczerze że jakość jest dramatyczna. Przesiadłem się z Samsunga S3 z aparatem 8 mpx i robił dużo ładniejsze zdjęcie niż Xiaomi. Chyba że nie umiem poustawiać aparatu (choć ilość ustawień jest znikoma)

Pozdrawiam

 

Edytowane przez kkwiatuszek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Drizzit napisał:

Spróbuj zdjęć z aplikacją "Open Camera" z Google Play.
Nie tylko sporo więcej ustawień, ale i fotki jakby sporo lepsze niż na stockowej aplikacji.

Jedyny mankament to brak możliwości zapisu zdjęć i filmów na karcie pamięci.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kamil Kupiec napisał:

Jedyny mankament to brak możliwości zapisu zdjęć i filmów na karcie pamięci.  

Hmmm.... jak to brak możliwości zapisu zdjęć i filmów na karcie pamięci?
Przecież u mnie zapisuje normalnie na karcie. Każda z aplikacji, w tym systemowa, ma docelowy folder zapisu zdjęć na karcie SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kkwiatuszek89 napisał:

Cześć 

Czy wersja systemu ma wpływ na jakość zdjęć? Mam system MIUI Global 6.12.15 Beta i powiem szczerze że jakość jest dramatyczna. Przesiadłem się z Samsunga S3 z aparatem 8 mpx i robił dużo ładniejsze zdjęcie niż Xiaomi. Chyba że nie umiem poustawiać aparatu (choć ilość ustawień jest znikoma)

Pozdrawiam

 

Też zrobiłem przesiadke z S3 Lte i tam zdjęcia były dużo lepszej jakości.  Tym bardziej w złym oświetleniu.  

3 minuty temu, Drizzit napisał:

Hmmm.... jak to brak możliwości zapisu zdjęć i filmów na karcie pamięci?
Przecież u mnie zapisuje normalnie na karcie. Każda z aplikacji, w tym systemowa, ma docelowy folder zapisu zdjęć na karcie SD.

Screenshot_2016-12-20-07-26-23-830_net.sourceforge.opencamera.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil Kupiec  Ale to nie wina tego softu, tylko uprawnień nadawanych przez Ciebie.
Looknij prosze do tego wątku na FB:  https://www.facebook.com/groups/1568991513426251/permalink/1729236774068390/  a jeżeli to nie pomoże, to wyszukaj tam wpisów Bartłomiej Gontarz (chyba 3 link w wyszukiwaniu) i powinno Ci to pomóc. Miałem podobny problem i pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2016 o 14:43, Kamil Kupiec napisał:

Ok poradziłem sobie z uprawnieniami do karty pamięci.  Trzeba wejść w ustawienia/zainstalowane aplikacje/wszystkie i tam  znaleźć aplikacje "DOKUMENTY"  i włączyć ją bo  standardowo jest wyłączona.  

No właśnie do tego Ci zlinkowałem wątek na FB.
Nie zniknął, nadal tam jest, ale fajnie że jednak dałeś sobie radę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem S3 i specjalnie porównywałem jakość zdjęć z RN3P, te same ujęcie w domu, światło itd. Z HDR jakość jest porównywalna w obu aparatach. Żadne takie że S3 nokautuje. Tyle że przy tej ilości pixeli jednak powinno być na plus dla Xiaomi - a nie jest. Android 6, soft eu 6.11.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kamil Kupiec napisał:

Trzeba sobie postawić pytanie czy aparat w telefonie to jego najważniejsza funkcja ;-) 

Tak, jeśli producent w swojej specyfikacji ,, chwali się'' 16mpx. Mógł napisać że ma 8 mpx i było by gitara, nikt nie miał by jakichkolwiek wymagań po takim aparacie a tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpx to nie wszystko.  Druga sprawa jest taka, że czego oczekujemy od telefonu za mniej niż 700 zł? Za te pieniądze nie znajdziemy nic lepszego.  Nawet telefony za 1000+ mają gorsze parametry niż owy Xiaomi RN3.  

Nie ma idealnego smartfona.  Każdy znajdzie plusy i minusy w każdym modelu.  Trzeba się zastanowić jaki ma być główny cel użytkowania i wtedy dobrać najlepszy telefon do naszych potrzeb.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kkwiatuszek89 napisał:

Tak, jeśli producent w swojej specyfikacji ,, chwali się'' 16mpx. Mógł napisać że ma 8 mpx i było by gitara, nikt nie miał by jakichkolwiek wymagań po takim aparacie a tu...

Tak,  tylko kolego zapominasz,  że nie ilość pixeli,  a raczej nie tylko ich ilość stanowi o jakości fotki. Bardzo ważna jest fizyczna wielkość matrycy. Tutaj większą ilością upchnietą na małej matrycy można zaszkodzić,  zaszumiając. A ważne też są umiejętności focącego,  bo na trybach automatycznych,  to zawsze średnia jakość będzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...