Skocz do zawartości

problem z połączeniami przychodzącymi i nie tylko


lindinho

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jestem nowy, więc się przedstawię - Andrzej Linda. Tydzień temu odebrałem od Goldiego Redmi 3S 32 GB wersja międzynarodowa. Wersja MIUI 8 Global 6.12.8 Beta (zaktualizowana przeze mnie przez OTA tydzień temu). Sieć Nju w pierwszym slocie, w drugim pamięć 32 GB. Po tygodniu użytkowania mam kilka problemów: ludzie sygnalizują, że nie mogą się do mnie dodzwonić (podczas gdy telefon odłożony, 4G i brak informacji) - wyłączyłem już firewall i nie wiem co mogę jeszcze. Plus tradycyjny problem z pozostaniem na 2G (przełączam ręcznie w informacjach o telefonie 1 na "TD-SCDMA, LTE, CDMA, EVDO,GSM/WCDMA" i na razie testuję. Problem z tethering przez usb - szare pole gdy połączę kompa z telefonem (system Linux Mint), nie mogę uaktywnić (odpaliłem debugowanie przez usb, charakterystyki połączenia nie mogę zmienić, tylko ładowanie). Dodatkowo ściąga mi danych dziennie ok.300 MB, nie za dużo? Dziś wyłączyłem chmurę Xiaomi i synchronizację (za co odpowiada w praktyce?), którą podejrzewam o transfer. Wywaliłem apkę FB, u mnie żżerał najwięcej baterii.

Zostać przy tym oprogramowaniu i np. aktualizować OTA raz w miesiącu (nie mam Wifi) czy przejść na MIUI Polska? Ktoś? Coś? Z góry dziękuję za pomoc nowemu użytkownikowi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lindinho napisał:

Zostać przy tym oprogramowaniu i np. aktualizować OTA raz w miesiącu (nie mam Wifi) czy przejść na MIUI Polska? Ktoś? Coś? Z góry dziękuję za pomoc nowemu użytkownikowi i pozdrawiam.

Przejść na global dev ,ale koniecznie przez MiFlash i flash all, ewentualnie potem odblokować i MiuiPolska. Romy global stable ciągle są niedorobione. Co do 4G i nie przechodzenie do 2, lub 3G przy połączeniu przychodzącym to raczej problem po stronie Nju które nie lubi Xiaomi (w Playu tego nie ma). Na razie pomaga chyba jedynie Ustawienie max 3G, może to kiedyś naprawią. Na ostatnich romach global dev i MiuiPolska nie mam problemów z przechodzeniem z 2G wyżej, ani  połączeń jak jestem w 4G (minimalnie dłużej dzwoniący musi poczekać na połączenie) ale ja mam Playa. Zmiana połączenia USB tez działa (jest opcja) niestety nie działa ustawienie na stałe w opcjach programistycznych, ale to podobno wina Androida 6 (nie wiem jak na Linuxie mam win10). Co do chmury to zależy co ustawisz w synchronizacji, jak tylko kontakty, smsy i historię połączeń, to będzie mało. Jak zdjęcia, filmy, ustawienia systemu i backup całości to dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, muszę się zatem dokształcić w wersjach oprogramowania, bo wydawało mi się że to od Goldwaya winno być bezproblemowe. Od razu pytanie - czy przy OTA lub wgraniu z pliku niezbędne jest Wifi?

Dodam jeszcze nowość - ktoś do mnie dzwoni, odbieram i po sekundzie samoistnie następuje rozłączenie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie WiFi nie jest niezbędne. Teraz zauważyłem że ty masz już global dev. Być może wgranie od podstaw Miflashem nowszego romu np. 6.12.15 coś w kwestii przechidzenia z 2G by poprawiło, ale niestety ten problem u jednych jest u innych nie i nie wiadomo do końca gdzie leży przyczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewracanie z 2G do 4G to znany na świecie problem w tym modelu, może po prostu wsadzę drugą kartę sim w slot nr 2 (chwilowo nie posiadam takiej i nie bardzo mam pomysł skąd wytrzasnąć, chyba że zamówić "darmowe" za 27 zł AERO2, tylko po cholerę gdy w Nju mam 39 GB neta). Tylko co wtedy z danymi apek zainstalowanymi na SD, szlag je pewnie trafi.

Bardziej mnie niepokoją te niedochodzące do mnie rozmowy telefoniczne. Wyłączyłem już nawet przygasanie ekranu po odebraniu i wieczorem (jeśli faktycznie bez WIFI można) spróbuję zaktualizować oprogramowanie przez OTA do 6.12.15. Poprzez Aktualizację mam takie info o wersji do pobrania: MIUI 6.12.15 Tygodniowa 171M - to ostatnie oznaczenie to wielkość pliku?

Bardzo chciałbym trafić taką wersję, która pozwoli mi na dłużej pocieszyć się bezproblemowym działaniem :-)

Edytowane przez lindinho
dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien,że masz wersję international tzn o numerze 2016031?Pytam bo syn ma takowy i jak szukaliśmy to kilku sprzedawców twierdziło ,że ma wersje international a mieli wersję 2016030.Syn ma rom global stable 8.1.1 i wszystko działa,telefon bez problemu wychodzi sam z 2G do 4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lindinho napisał:

wyłączyłem chmurę, synchronizację, a wciąż ściąga mi dziennie ok. 250 MB. Nie uważacie, że to za dużo? Co to może być? Aż strach pojechać za granicę, chyba że z wyłączoną komórkową transmisją danych :-(

nie jest to normalne, wejdź w dane i zobacz co pobiera tyle danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jenks napisał:

Jesteś pewien,że masz wersję international tzn o numerze 2016031?Pytam bo syn ma takowy i jak szukaliśmy to kilku sprzedawców twierdziło ,że ma wersje international a mieli wersję 2016030.Syn ma rom global stable 8.1.1 i wszystko działa,telefon bez problemu wychodzi sam z 2G do 4G.

2016030 to wersja chińska, różni się między innymi tym że nie ma B20, na pudełku chińskie krzaczki itd. Cóż, zazdroszczę braku problemu, ja wciąż testuję, od kilku dni nie widzę problemu (pewnie dlatego, że nie spadł do G).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć - normalne użytkowanie, żadnych szaleństw - przeglądanie stron, trochę muzyki przez youtube. Może w ramach testowania sprawdzę wbudowanego Chrome'a.

Dzwonili z Orange, że zresetowali mi ustawienia, na razie nie spada do G, więc nie wiem czy wraca do 4G, ale od tamtej pory nie widziałem G na wyświetlaczu. Jeszcze gdyby tylko wszyscy mogli się do mnie dodzwonić (a jak się uda, nie mówili: nie słyszymy się - pan z Orange o ironio :-) byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lindinho napisał:

trudno powiedzieć - normalne użytkowanie, żadnych szaleństw - przeglądanie stron, trochę muzyki przez youtube. Może w ramach testowania sprawdzę wbudowanego Chrome'a.

czyli Ty ściągasz, a nie sam system, wszystko zależy od przeglądanych stron, ale 250MB jest spokojnie możliwe

nowe 3s z b20 niestety wyczyniają cuda, mam starą wersję i problemów z zasiegiem ani przełączaniem zakresu danych nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa,  jeden 2/16, drugi 3/32 z dystrybucji ABC Daty i brak problemów ze słyszalnością czy przechodzeniem z 2G (romy global dev). Chińskie wersje różnią się  nie tylko brakiem b20 ale też komponentami co pokazuje menu serwisowe, może mikrofon też inny wsadzili i tu jest przyczyna problemu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...